Rzeszów - Sobota, 11.01.2025
Reklama

Teatr Maska w sieci. Słuchowiska i edukacja teatralna dla młodych widzów

Dodano: /

W związku z obecną sytuacją epidemiczną, teatr Maska przeniósł swoje działania artystyczne do internetu. Słuchowiska, ćwiczenia i warsztaty, wspólne śpiewanie oraz konkurs plastyczny - oto propozycje jakie przygotowano dla najmłodszych.

Ruszył nowy cykl Teatr Mask@ w sieci – Słuchowiska dla Młodych Widzów, w ramach którego od wtorku do piątku o godz. 18:00 aktorzy Teatru Maska czytają bajkę pięknie udźwiękowioną i przygotowaną przez Kamila Dobrowolskiego i Jerzego Dowgiałło.  Są to krótkie opowiadania napisane przez Rafała Paśko oraz Łukasza Błąda.

Teatr nawiązał także współpracę z wydawnictwami, w ramach której czytane są pierwsze rozdziały książek z Wydawnictwa Skrzat i Wydawnictwa Dreams.

Słuchowiska mają swoją premierę na Facebooku Teatru Maska i są do odsłuchu na teatralnym kanale YouTube.

Edukacja teatralna on-line

Kolejna propozycja teatru dla najmłodszych są codzienne ćwiczenia i warsztaty przygotowane przez teatrologa Natalię Kozę i aktorkę Kamilę Olszewską, które odbywają się o godz. 10:00.

W ramach zajęć, do tej pory ukazały się ćwiczenia dykcyjne i oddechowe. W kolejnych tygodniach zaprezentowane zostaną działania teatralnej pracowni plastycznej.

W weekend teatr zaprasza do wspólnego śpiewania piosenek ze ze spektaklu „Gra” w reżyserii Katarzyny Kawalec. 

Konkurs plastyczny

Zapraszamy również do udziału w konkursie plastycznym wszystkie dzieci w wieku 4 – 12 lat. Konkurs dotyczy nowej premiery „Kajtuś Czarodziej” w reżyserii Przemysława Jaszczaka. Temat Konkursu: „Bądź jak Kajtuś Czarodziej”. Chcemy, aby dzieci za pomocą swojej wyobraźni i czarodziejskich mocy, jak bohater naszego spektaklu, przedstawiły nam swój wymarzony świat. Na prace czekamy do 24 kwietnia, ale już od dzisiaj zachęcamy do przesyłania zdjęć prac do galerii online na maila promocja@teatrmaska.pl

Premiery w przygotowaniu

Teatr przygotowuje również trzy nowe spektakle, wspomniany wyżej „Kajtuś Czarodziej”  reż Przemysław Jaszczak dla najmłodszych, dla nieco starszych „Alicja w Krainie Czarów” w reż. Gabriel Gietkzy. W repertuarze sceny dla młodzieży i dorosłych pojawi się „Arszenik” przygotowany przez Marcina Bartnikowskiego i Marcina Bikowskiego. Spektakle zaprezentujemy, gdy tylko będzie taka możliwość.

Teatr Mask@ w sieci można śledzić na profilu FB @teatrmaska.rzeszow, jak również na Instagramie.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Maj w DKF Klaps z dwoma pokazami przedpremierowymi [REPERTUAR]

Przed nami kolejny miesiąc z dobrym kinem w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Tradycyjnie projekcjom filmowym towarzyszyć będą prelekcje oraz pofilmowe dyskusje, które poprowadzi Dominik...

Aktualności

Święto Paniagi 2023 z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przygotowało sporo atrakcji z okazji Święta Paniagi. Wydarzenia będą odbywały się w sofie Zamku Lubomirskich i rozpoczną się o godz. 12:00. Uczestnicy będą mogli m.in.,...

Aktualności

Noc Muzeów w łańcuckim Zamku. W tym roku przez cały dzień, w dwóch lokalizacjach

W tym roku po raz pierwszy w historii Muzeum - Zamku w Łańcucie, Noc Muzeów będzie obchodzona przez cały dzień, a wydarzenie odbędzie się w dwóch lokalizacjach.

Aktualności

Dawid Tyszkowski otworzy nowy sezon w Letnim Ogródku Kulturalnym

5 maja 2023 r. odbędzie się pierwszy w tym sezonie koncert w Letnim Ogródku Kulturalnym działającym przy Estradzie Rzeszowskiej. Wystąpi Dawid Tyszkowski.

Aktualności

Kolejni wykonawcy w line-upie Re: Rzeszów Festival

Organizatorzy Re: Rzeszów Festival ujawnili kolejnych wykonawców, którzy wystąpią na tegorocznej edycji festiwalu. Do ogłoszonych wcześniej Króla, T. Love, Bedoesa 2115 i Sorry Boys, dołączyli Rubens i Julia Wieniawa.

Aktualności

32 wokalistów z całego kraju zawalczy o Grand Prix festiwalu "Piosenka w Meloniku"

Festiwal odbędzie się w dniach 28 – 29 kwietnia 2023 roku w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Reklama