Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke, autorem książek dla dzieci i młodzieży

Dodano: /

Grzegorz Kasdepke, autor książek dla dzieci i młodzieży, spotka się z najmłodszymi czytelnikami w jednej z filii Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Pogaduchy o książkach i rozmowy na temat”.

Grzegorz Kasdepke (1972) - jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy dla dzieci. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu „Świerszczyk“. Opublikował ponad 60 książek, z których większość cieszyła się statusem bestselleru (m.in. „Mam prawo”, „Kuba i Buba”, „Tylko bez całowania“ , „A ja nie chcę być księżniczką”, „Mity dla dzieci”, „Koronkowa robota”). Za książkę „Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko“ otrzymał Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, za „Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela“ uhonorowano go nagrodą finansistów BETA. Był też dwukrotnie laureatem nagrody Edukacja XXI (za książki „Co to znaczy...” oraz „Bon czy ton”). Dwie spośród jego książek - „Detektyw Pozytywka“ oraz „W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko” zostały wpisane na światową listę White Ravens. Książka „Horror, czyli skąd się biorą dzieci” znalazła się na Liście Skarbów Muzeum Książek Dziecięcych. W roku 2015 wręczono mu Nagrodę Kallimacha - za wybitne osiągnięcia w sferze edukacji. Stowarzyszenie Autorów ZAiKS uhonorowało go nagrodą za całokształt twórczości. W roku 2017 przyznano mu tytuł „Ambasadora Polszczyzny”. W 2019 roku został Kawalerem Orderu Uśmiechu. W 2021 Fundacja ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za najlepszą książkę ostatniego dwudziestolecia (wśród 20 wyróżnionych tytułów znalazła się także „Kacperiada…”). Jest ambasadorem promującej czytelnictwo Fundacji ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz ekologicznej Fundacji „Nasza Ziemia”.

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke odbędzie się w czwartek, 9 listopada o godz. 11:30, w filii WiMBP nr 18 mieszczącej się przy ul. Łukasiewicza 78.

Kolejne spotkanie z cyklu Pogaduchy o książkach i rozmowy zaplanowano na 16 listopada 2023 r., godz. 17.00 w budynku głównym WiMBP przy ul. Sokoła 13. Tym razem gościem będzie Krystyna Kurczab-Redlich.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Nowy rok z KLAPS'em. Styczniowy repertuar Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury rozpoczyna kolejny rok z wyjątkowymi seansami połączonymi z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami. Co obejrzymy w styczniu?

Aktualności

Paweł Niemczak opowie o "ciekawych miejscach Europy"

„Ciekawe miejsca Europy” to tytuł prelekcji fotografa i podróżnika Pawła Niemczaka. Spotkanie z nim odbędzie się w czwartek, 11 stycznia 2024 r. o godz. 14.00 w budynku WiMBP przy ul. Sokoła 13....

Aktualności

Sylwester w rzeszowskich kinach. Premierowe i przedpremierowe seanse

Jeśli nie macie jeszcze sprezycowanych planów jak i gdzie spędzicie tegoroczną noc sylwestrową, kinowa sala wydaje się być doskonałym pomysłem na przywitanie Nowego Roku. Rzeszowskie kina kuszą premierowymi i przedpremierowymi seansami. Sporawdźcie...

Aktualności

Sylwester w rytmie latino na rzeszowskim Rynku

To będzie skromny Sylwester, bez koncertów, fajerwerków i pokazów laserowych, ale z pewnością gorący, bo z głośników popłyną dźwięki latino.

Aktualności

Kosmopark - wyjątkowa, interaktywna wystawa kosmosu w Millenium Hall

W centrum handlowo-rozrywkowym Millenium Hall możecie odkryć tajemnice kosmosu, dzięki unikalnej, interaktywnej wystawie Kosmopark.

Aktualności

Finał projektu Zgrajmy się!. Widowisko "W Wojtusiowej Izbie" i występ bębniarzy

Zbliża się wielki finał warsztatów muzycznych pod hasłem „Zgrajmy się”. W przestrzeni Rzeszowskich Piwnic odbędzie się występ grupy Studio Bębnów Afrykańskich oraz widowisko "W Wojtusiowej Izbie" z gościnnym udziałem uczestników warsztatów.

Aktualności

"Eroica" Andrzeja Munka na dużym ekranie

Z okazji 66. rocznicy premiery, rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe organizuje pokaz najwybitniejszego filmu Andrzeja Munka, uznawanego za arcydzieło polskiej szkoły filmowej - "Eroica. Symfonia bohaterska w dwóch częściach" z 1957 roku.

Aktualności

Noc sylwestrowa w Filharmonii. Mariusz Smolij i Karolina Leszko zapraszają do tańca

Mariusz Smolij, jeden z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia, poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej podczas koncertu sylwestrowego. Towarzyszyć mu będzie Karolina Leszko, absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Reklama