Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Spotkanie poetek i poetów na zakończenie festiwalu Międzysłów Karpat

Dodano: /

Teatr im. Wandy Siemaszkowej zaprasza na ostatnie, finałowe spotkanie w ramach Literackiego Festiwalu „Międzysłów Karpat”. Gośćmi będą: Stanisław Aleksander Nowak oraz poetki i poeci związani z Podkarpackiem.

Pierwsza edycja Literackiego Festiwalu Teatru Siemaszkowej Międzysłów Karpat dobiega końca. Za nami sześć wydarzeń, podczas których widzowie mieli okazję spotkać się z autorami literatury faktu, kryminałów, fantastyki, czy poezji, a tej ostatniej doświadczyć również w muzycznej odsłonie. Uroczyste zakończenie festiwalu odbędzie się 16 listopada w przestrzeniach Teatru Siemaszkowej.

Wieczór wieńczący tegoroczne spotkania w ramach Literackiego Festiwalu Międzysłów Karpat  wpisuje się w tradycję dorocznych spotkań poetów w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej.

- „Terytorium wiersza / (Podkarpacki) Flisz Poetycki” będzie podzielony na dwie części   - zapowiada dyrektor programowy Jakub Pacześniak.

Podczas pierwszej części wieczoru czeka nas rozmowa z gościem specjalnym festiwalu – Stanisławem Aleksandrem Nowakiem, autorem powieści „Galicyanie”, za którą autor otrzymał Nagrodę Literacką m. st. Warszawy w kategorii „proza” oraz uzyskał status finalisty Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus.

W drugiej części spotkania wystąpią poetki i poeci związani z Podkarpaciem, którzy wzajemnie  będą pytać siebie o warsztat literacki, inspiracje, o istotę życia i twórczości artystycznej, a także  o przenikanie się tych sfer.

Aktorzy Siemaszki – Barbara Napieraj i Paweł Gładyś zinterpretują fragmenty powieści Stanisława Aleksandra Nowaka oraz wiersze występujących poetek i poetów: Romana Adamskiego, Jana Belcika, Katarzyny Bolec, Piotra Duraka, Kamila Flagi, Mariusza Kalandyka, Krystyny Lenkowskiej, Moniki Luque-Kurcz, Ryszarda Mścisza, Leszka Mularskiego, ks. Tomasza Nowaka, Jakuba Pacześniaka, Marka Pękali, Rafała Rżanego, Andrzeja Sondeja, Małgorzaty Szepelak, Jacka Świerka i Arkadiusza Tuziaka.

Wieczór poprowadzą dyrektor artystyczna festiwalu Jagoda Skowron oraz dyrektor programowy – Jakub Pacześniak.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Katarzyna Hadała przybliży historię rzeszowskich kin

Katarzyna Hadała, autorka publikacji „Kino, którego nie ma”, będzie gościem spotkania z cyklu „Zmieniają się krajobrazy” organizowanego w ramach 670-lecia lokacji Rzeszowa. Prelegentka opowie o historii rzeszowskich kin. Spotkanie odbędzie się 20...

Aktualności

Duże zainteresowanie filmem o rzeszowskich żużlowcach. Wprowadzono wejściówki

27 listopada 2024 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się premiera filmu zatytułowanego „Złote rzeszowskie dzieci” z udziałem twórców i bohaterów. Zainteresowanie filmem jest na tyle duże, że organizator zdecydował...

Aktualności

Rockowa Noc 2024. Godzinowa rozpiska koncertów

W piątek, 15 listopada startuje najgłośniejszy rzeszowski festiwal muzyczny. Tegoroczna edycja Rockowej Nocy odbędzie się w Strefie Kultury Studenckiej Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Akademickiej 8. Podczas dwóch dni festiwalu na scenie pojawi...

Aktualności

Filmowy Poranek dla dzieci. Baranek Shaun, Chiński Smok oraz zabawy i animacje

Wydarzenie odbędzie się w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy w najbliższą niedzielę, 17 listopada 2024 r.

Aktualności

Piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej z muzyką trzech kompozytorów

Piątkowy koncert symfoniczny w Filharmonii Podkarpackiej otworzą „Trzy utwory w dawnym stylu” Krzysztofa Pendereckiego. W dalszej części wieczoru usłyszymy „Koncert na harfę” A. Ginastera w wykonaniu solisty wieczoru Olivera Wassa oraz „I...

Aktualności

W sobotę rusza 12. edycja Rzeszów Jazz Festiwal. Headlinerem Randy Brecker

Wielkimi krokami zbliża się święto miłośników muzyki jazzowej. Już 16 listopada startuje 12. Rzeszów Jazz Festiwal. W tym roku organizatorzy zaplanowali pięć wyjątkowych koncertów, w czterech lokalizacjach.

Złote rzeszowskie dzieci

Premiera filmu o gwiazdach rzeszowskiego żużla z udziałem twórców [ZWIASTUN]

27 listopada 2024 r. w Wojewódzkim Domu Kultury odbędzie się premiera filmu zatytułowanego „Złote rzeszowskie dzieci” z udziałem twórców i bohaterów. Obraz powstał w ramach programu Podkarpacka Kronika Filmowa 2024.

Aktualności

Festiwal Watch Docs po raz siedemnasty w Rzeszowie

Już po raz siedemnasty Rzeszów będzie jednym z przystanków Ogólnopolskiego Objazdowego Festiwalu Filmowego „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”. W programie blisko 20 projekcji dotyczących szeroko pojętych praw człowieka w tym problemów...

Reklama