Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Rockowa Noc wchodzi na wyższy poziom mocy. Znamy pierwsze gwiazdy i nowe miejsce festiwalu

Dodano: /

Organizatorzy ujawnili pierwsze szczegóły tegorocznej edycji festiwalu Rockowa Noc. Zmienia się jego lokalizacja, a line-up jest jeszcze bardziej atrakcyjny – pełen gwiazd o międzynarodowym zasięgu. Czekają też inne niespodzianki – nie tylko muzyczne.

17. edycja Rockowej Nocy odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Zagrają zespoły o międzynarodowym zasięgu. Usłyszymy też młodych twórców, którzy powalczą o statuetkę Tadeusza Nalepy i nagrodę finansową. W line - upie znaleźli się przedstawiciele rocka progresywnego, punka, metalu i nie tylko! Będzie ogień i dobra zabawa, w miejscu, które w ostatni weekend wakacji zmieni się w Rock City.

- W tym roku, tak jak podczas ubiegłorocznych wakacji, chcemy stworzyć przestrzeń i okazję do nawiązywania relacji międzyludzkich. Miasto będzie żyć, będzie jeszcze bardziej otwarte dla mieszkańców. Dlatego wprowadzamy nowe wydarzenia i ulepszamy te dobrze znane i cenione, jak Rockowa Noc. Rzeszów na mapie rockowej zawsze miał mocną markę i myślę że do tego właśnie wracamy. Jednym z takich zespołów, które już grały na Rockowej Nocy i zagrają również w tym roku jest KSU. I wreszcie dziś spełniło się moje marzenie i zagrałem z nimi na jednej scenie - mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Line – up Rockowej Nocy 2022

Oto pierwsze zespoły, które znalazły się w line-upie Rockowej Nocy 2022:

  • Dezerter – polska legenda punk rocka o zasięgu międzynarodowym. Grupa powstała w Warszawie w maju 19981 r. Początkowo zespół nosił nazwę SS-20, po zmianie nazwy Dezerter nagrał EP „Ku przyszłości”. W 1985 roku na dwóch różnych składankach znalazły się utwory Dezertera: „Fala” [„Wave”] i „Jak punk to punk” [„Let's Have Punk”]. W 1987 roku w Stanach Zjednoczonych ukazała się pierwsza płyta LP Dezertera wydana przez Maximum Rock'n'Roll „Underground Out Of Poland”, w Polsce ukazała się też kolejna płyta (w wersji ocenzurowanej) - „Kolaboracja” . Rok 1989 to kolejny album - „Kolaboracja II”, a 1990 „Wszyscy przeciwko wszystkim”; opublikowane w Polsce i Francji. Kolejne lata przynosiły kolejne albumy, które nucą fani w Polsce, wielu krajach Europy (m. in. Niemczech, Finlandii, Czechach) i USA.
     
  • Riverside – kapela, której nie trzeba przedstawiać. Ich historia to sukcesywna wspinaczka po drabinie rockowej kariery. Jak sami o sobie mówią, Riverside przed laty był „fanaberią zapalonej grupki entuzjastów rocka progresywnego”. Dziś Riverside to zasłużony szyld uwielbiany nie tylko w Polsce, ale także w kilkunastu innych krajach na całym świecie. Na ich koncertach zawsze zjawiają się tłumy. Kapela świętuje właśnie swoje 20 - lecie!
     
  • Tides from Nebula – zespół powstał w 2008 roku, a już może pochwalić się spektakularnymi sukcesami. Album „Aura” został wydany w marcu 2009 i od razu został bardzo entuzjastycznie odebrany zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, zebrał bardzo wysokie noty w prasie polskiej jak i zagranicznej. Zespół w mgnieniu oka stał się szeroko rozpoznawalnym polskim zespołem post-rockowym i jednym z najlepszych „towarów eksportowych” w Polsce. Zyskał też opinię wyśmienitego zespołu koncertowego. Tides from Nebula grali między innymi w Niemczech, Belgii, Francji, Austrii.
     
  • Turbo - grupa powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a niecałe cztery miesiące później zagrała swój pierwszy koncert. Po udanym debiucie, Turbo zostało zaproszone przez organizatorów do wzięcia udziału w pierwszym festiwalu muzyki rockowej „Jarocin 80”. Od tamtego czasu zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce, biorąc udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych. Grupa kilkukrotnie wyjeżdżała koncertować poza granice ojczyzny, między innymi do Austrii, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a ostatnio także do Rosji. Od początku działalności Turbo oscylowało w kierunku hard rockowym, z biegiem lat coraz bardziej udoskonalając styl w oparciu o kolejne metalowe trendy.
     
  • KSU – bieszczadzka legenda! Powstali w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych, wydali 11 płyt. Wykonują muzykę punk rockową, ale i rock szeroko pojęty. Wypracowali własny styl muzyki i ubioru. Podczas koncertów wiernie towarzyszy im tłum oddanych fanów, a styl frontmana kapeli - Eugeniusza Olejarczyka pseud. Siczka, jest nie do podrobienia. Jego talent i charyzma sprawiają, że KSU wciąż pociąga za sobą nowe pokolenia.
     
  • Przegląd zespołów konkursowych i koncert laureata przeglądu konkursowego – będzie młoda, zdolna krew! Zgłoszenia zespołów trwają do 31 lipca.

Rock City, czyli miasto wolności!

To jeszcze nie koniec niespodzianek. W tym roku Estrada Rzeszowska nawiązała współpracę z nowym partnerem strategicznym. Na ostatniej prostej do ekipy organizacyjnej Rockowej Nocy dołączyła agencja ARTO music&media, wieloletni współorganizator legendarnego Cieszanów Rock Festiwalu. ARTO wesprze rzeszowską imprezę pod kątem programowym i komunikacyjnym.

- To już siedemnasta edycja Rockowej Nocy w Rzeszowie. Tym razem wchodzimy na jeszcze wyższy poziom mocy. Chcemy tworzyć w miejscu festiwalu Rock City, czyli „miasto wolności” -  miejsce, w którym festiwalowa społeczność czuje się dobrze, może brać udział w spotkaniach, dyskusjach, korzystać ze stref dodatkowych aktywności, może wreszcie biesiadować przy ognisku do rana, bo będziemy między innymi organizować pole namiotowe. Cieszymy się, że pomogą nam w tym partnerzy, którzy mają bogate doświadczenie, którym chętnie się z nami dzielą – mówi Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

- Jesteśmy przekonani, że razem z Estradą Rzeszowską stworzymy oryginalne i energetyczne wydarzenie, które spełni oczekiwania fanów ciężkiego grania i dostarczy niezapomnianych wrażeń miłośnikom klimatycznych festiwali - dodaje Artur Tylmanowski z agencji ARTO.

Sprzedaż biletów już ruszyła!

Bilety na Rockową Noc 2022 można nabyć na stronie https://www.ticketmaster.pl/artist/rockowa-noc-bilety/1179794. Pierwsza pula jest sprzedawana w promocyjnej cenie, tj. 79,00 zł za karnet dwudniowy.

Estrada Rzeszowska zaznacza, że wkrótce ogłosi kolejne szczegóły związane z festiwalem, w tym ujawni kolejne gwiazdy.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Nowy rok z KLAPS'em. Styczniowy repertuar Dyskusyjnego Klubu Filmowego

Dyskusyjny Klub Filmowy „Klaps” działający w Wojewódzkim Domu Kultury rozpoczyna kolejny rok z wyjątkowymi seansami połączonymi z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami. Co obejrzymy w styczniu?

Aktualności

Paweł Niemczak opowie o "ciekawych miejscach Europy"

„Ciekawe miejsca Europy” to tytuł prelekcji fotografa i podróżnika Pawła Niemczaka. Spotkanie z nim odbędzie się w czwartek, 11 stycznia 2024 r. o godz. 14.00 w budynku WiMBP przy ul. Sokoła 13....

Aktualności

Sylwester w rzeszowskich kinach. Premierowe i przedpremierowe seanse

Jeśli nie macie jeszcze sprezycowanych planów jak i gdzie spędzicie tegoroczną noc sylwestrową, kinowa sala wydaje się być doskonałym pomysłem na przywitanie Nowego Roku. Rzeszowskie kina kuszą premierowymi i przedpremierowymi seansami. Sporawdźcie...

Aktualności

Sylwester w rytmie latino na rzeszowskim Rynku

To będzie skromny Sylwester, bez koncertów, fajerwerków i pokazów laserowych, ale z pewnością gorący, bo z głośników popłyną dźwięki latino.

Aktualności

Kosmopark - wyjątkowa, interaktywna wystawa kosmosu w Millenium Hall

W centrum handlowo-rozrywkowym Millenium Hall możecie odkryć tajemnice kosmosu, dzięki unikalnej, interaktywnej wystawie Kosmopark.

Aktualności

Finał projektu Zgrajmy się!. Widowisko "W Wojtusiowej Izbie" i występ bębniarzy

Zbliża się wielki finał warsztatów muzycznych pod hasłem „Zgrajmy się”. W przestrzeni Rzeszowskich Piwnic odbędzie się występ grupy Studio Bębnów Afrykańskich oraz widowisko "W Wojtusiowej Izbie" z gościnnym udziałem uczestników warsztatów.

Aktualności

"Eroica" Andrzeja Munka na dużym ekranie

Z okazji 66. rocznicy premiery, rzeszowskie Kino za Rogiem Cafe organizuje pokaz najwybitniejszego filmu Andrzeja Munka, uznawanego za arcydzieło polskiej szkoły filmowej - "Eroica. Symfonia bohaterska w dwóch częściach" z 1957 roku.

Aktualności

Noc sylwestrowa w Filharmonii. Mariusz Smolij i Karolina Leszko zapraszają do tańca

Mariusz Smolij, jeden z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia, poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej podczas koncertu sylwestrowego. Towarzyszyć mu będzie Karolina Leszko, absolwentka wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Reklama