Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Rockowa Noc wchodzi na wyższy poziom mocy. Znamy pierwsze gwiazdy i nowe miejsce festiwalu

Dodano: /

Organizatorzy ujawnili pierwsze szczegóły tegorocznej edycji festiwalu Rockowa Noc. Zmienia się jego lokalizacja, a line-up jest jeszcze bardziej atrakcyjny – pełen gwiazd o międzynarodowym zasięgu. Czekają też inne niespodzianki – nie tylko muzyczne.

17. edycja Rockowej Nocy odbędzie się w dniach 27-28 sierpnia na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Zagrają zespoły o międzynarodowym zasięgu. Usłyszymy też młodych twórców, którzy powalczą o statuetkę Tadeusza Nalepy i nagrodę finansową. W line - upie znaleźli się przedstawiciele rocka progresywnego, punka, metalu i nie tylko! Będzie ogień i dobra zabawa, w miejscu, które w ostatni weekend wakacji zmieni się w Rock City.

- W tym roku, tak jak podczas ubiegłorocznych wakacji, chcemy stworzyć przestrzeń i okazję do nawiązywania relacji międzyludzkich. Miasto będzie żyć, będzie jeszcze bardziej otwarte dla mieszkańców. Dlatego wprowadzamy nowe wydarzenia i ulepszamy te dobrze znane i cenione, jak Rockowa Noc. Rzeszów na mapie rockowej zawsze miał mocną markę i myślę że do tego właśnie wracamy. Jednym z takich zespołów, które już grały na Rockowej Nocy i zagrają również w tym roku jest KSU. I wreszcie dziś spełniło się moje marzenie i zagrałem z nimi na jednej scenie - mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Line – up Rockowej Nocy 2022

Oto pierwsze zespoły, które znalazły się w line-upie Rockowej Nocy 2022:

  • Dezerter – polska legenda punk rocka o zasięgu międzynarodowym. Grupa powstała w Warszawie w maju 19981 r. Początkowo zespół nosił nazwę SS-20, po zmianie nazwy Dezerter nagrał EP „Ku przyszłości”. W 1985 roku na dwóch różnych składankach znalazły się utwory Dezertera: „Fala” [„Wave”] i „Jak punk to punk” [„Let's Have Punk”]. W 1987 roku w Stanach Zjednoczonych ukazała się pierwsza płyta LP Dezertera wydana przez Maximum Rock'n'Roll „Underground Out Of Poland”, w Polsce ukazała się też kolejna płyta (w wersji ocenzurowanej) - „Kolaboracja” . Rok 1989 to kolejny album - „Kolaboracja II”, a 1990 „Wszyscy przeciwko wszystkim”; opublikowane w Polsce i Francji. Kolejne lata przynosiły kolejne albumy, które nucą fani w Polsce, wielu krajach Europy (m. in. Niemczech, Finlandii, Czechach) i USA.
     
  • Riverside – kapela, której nie trzeba przedstawiać. Ich historia to sukcesywna wspinaczka po drabinie rockowej kariery. Jak sami o sobie mówią, Riverside przed laty był „fanaberią zapalonej grupki entuzjastów rocka progresywnego”. Dziś Riverside to zasłużony szyld uwielbiany nie tylko w Polsce, ale także w kilkunastu innych krajach na całym świecie. Na ich koncertach zawsze zjawiają się tłumy. Kapela świętuje właśnie swoje 20 - lecie!
     
  • Tides from Nebula – zespół powstał w 2008 roku, a już może pochwalić się spektakularnymi sukcesami. Album „Aura” został wydany w marcu 2009 i od razu został bardzo entuzjastycznie odebrany zarówno przez krytyków jak i słuchaczy, zebrał bardzo wysokie noty w prasie polskiej jak i zagranicznej. Zespół w mgnieniu oka stał się szeroko rozpoznawalnym polskim zespołem post-rockowym i jednym z najlepszych „towarów eksportowych” w Polsce. Zyskał też opinię wyśmienitego zespołu koncertowego. Tides from Nebula grali między innymi w Niemczech, Belgii, Francji, Austrii.
     
  • Turbo - grupa powstała w styczniu 1980 roku w Poznaniu, a niecałe cztery miesiące później zagrała swój pierwszy koncert. Po udanym debiucie, Turbo zostało zaproszone przez organizatorów do wzięcia udziału w pierwszym festiwalu muzyki rockowej „Jarocin 80”. Od tamtego czasu zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce, biorąc udział w wielu istotnych festiwalach rockowych i metalowych. Grupa kilkukrotnie wyjeżdżała koncertować poza granice ojczyzny, między innymi do Austrii, Czech, Irlandii, Niemiec, Słowacji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, a ostatnio także do Rosji. Od początku działalności Turbo oscylowało w kierunku hard rockowym, z biegiem lat coraz bardziej udoskonalając styl w oparciu o kolejne metalowe trendy.
     
  • KSU – bieszczadzka legenda! Powstali w 1977 roku w Ustrzykach Dolnych, wydali 11 płyt. Wykonują muzykę punk rockową, ale i rock szeroko pojęty. Wypracowali własny styl muzyki i ubioru. Podczas koncertów wiernie towarzyszy im tłum oddanych fanów, a styl frontmana kapeli - Eugeniusza Olejarczyka pseud. Siczka, jest nie do podrobienia. Jego talent i charyzma sprawiają, że KSU wciąż pociąga za sobą nowe pokolenia.
     
  • Przegląd zespołów konkursowych i koncert laureata przeglądu konkursowego – będzie młoda, zdolna krew! Zgłoszenia zespołów trwają do 31 lipca.

Rock City, czyli miasto wolności!

To jeszcze nie koniec niespodzianek. W tym roku Estrada Rzeszowska nawiązała współpracę z nowym partnerem strategicznym. Na ostatniej prostej do ekipy organizacyjnej Rockowej Nocy dołączyła agencja ARTO music&media, wieloletni współorganizator legendarnego Cieszanów Rock Festiwalu. ARTO wesprze rzeszowską imprezę pod kątem programowym i komunikacyjnym.

- To już siedemnasta edycja Rockowej Nocy w Rzeszowie. Tym razem wchodzimy na jeszcze wyższy poziom mocy. Chcemy tworzyć w miejscu festiwalu Rock City, czyli „miasto wolności” -  miejsce, w którym festiwalowa społeczność czuje się dobrze, może brać udział w spotkaniach, dyskusjach, korzystać ze stref dodatkowych aktywności, może wreszcie biesiadować przy ognisku do rana, bo będziemy między innymi organizować pole namiotowe. Cieszymy się, że pomogą nam w tym partnerzy, którzy mają bogate doświadczenie, którym chętnie się z nami dzielą – mówi Marcin Dziedzic, dyrektor Estrady Rzeszowskiej.

- Jesteśmy przekonani, że razem z Estradą Rzeszowską stworzymy oryginalne i energetyczne wydarzenie, które spełni oczekiwania fanów ciężkiego grania i dostarczy niezapomnianych wrażeń miłośnikom klimatycznych festiwali - dodaje Artur Tylmanowski z agencji ARTO.

Sprzedaż biletów już ruszyła!

Bilety na Rockową Noc 2022 można nabyć na stronie https://www.ticketmaster.pl/artist/rockowa-noc-bilety/1179794. Pierwsza pula jest sprzedawana w promocyjnej cenie, tj. 79,00 zł za karnet dwudniowy.

Estrada Rzeszowska zaznacza, że wkrótce ogłosi kolejne szczegóły związane z festiwalem, w tym ujawni kolejne gwiazdy.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Miłośnicy komiksu i fani Star Wars spotkają się w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Rzeszowska Akademia Komiksu zapraszają na kolejne spotkanie miłośników komiksu. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 marca w Sali audiowizualnej WDK (II piętro). Wstęp wolny.

Aktualności

Sobotnie spotkania dla najmłodszych w Klubie Malucha

W najbliższą sobotę (16.03), Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje trzy spotkaniach dla najmłodszych czytelników wraz z rodzicami w ramach Klubów Malucha.

Aktualności

29. Rzeszowskie Juwenalia. Kizo wystąpi na scenie hip-hop

Kizo dołączył do grona wykonawców, którzy wystąpią na scenie hip hop podczas tegorocznych RzeszowskichJuwenaliów . Gdański raper wystąpi w pierwszym dniu festiwalu. Do imprezy pozostało niespełna dwa miesiące.

Aktualności

Nabór do 8. edycji bezpłatnych warsztatów filmowych CamON!

Podkarpacka Komisja Filmowa po raz ósmy zaprasza na cykl praktycznych warsztatów, których celem jest poszerzenie umiejętności w zakresie produkcji filmowej. Uczestnicy zajęć przejdą przez wszystkie najważniejsze etapy produkcji filmowej - od pomysłu,...

Aktualności

Piątek w Filharmonii. Karłowicz i Sibelius pod batutą Marka Pijarowskiego

Koncert skrzypcowy M. Karłowicza i II Symfonia J. Sibeliusa zabrzmią w piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Orkiestrę poprowadzi maestro Marek Pijarowski. Solistą będzie jeden z najwybitniejszych skrzypków...

Aktualności

Strachy na Lachy i O.S.T.R. dołączają do line-upu 29. Rzeszowskich Juwenaliów

Do ogłoszonych do tej pory wykonawców 29. Rzeszowskich Juwenaliów dołączyli: zespół Strachy na Lachy, który wystąpi 10 maja na scenie głównej oraz O.S.T.R. który również zagra w pierwszym dniu wydarzenia, na scenie...

Aktualności

MIR i JAZZ Beatles w marcu w Rzeszowskich Piwnicach

Estrada Rzeszowska przygotowała kolejną dawkę muzyki alternatywnej oraz sentymentalną podróż do Liverpoolu z czasów Beatlesów, czyli dwa niezwykłe koncerty, które odbędą się w marcu w Rzeszowskich Piwnicach.

Aktualności

Uznany dyrygent, dwa chóry i czeska sopranistka - wieczór symfoniczny w Filharmonii Podkarpackiej

Jiří Petrdlík, jeden najlepszych dyrygentów europejskich swojego pokolenia, poprowadzi orkiestrę symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej podczas piątkowego koncertu symfonicznego. Koncert wzbogaci udział dwóch chórów. Solistką wieczoru będzie czeska sopranistka Miroslava Časarová.

Reklama