Rzeszów - Niedziela, 29.09.2024
Reklama

Re: Rzeszów Festival. Kolejni wykonawcy dołączają do line'upu

Dodano: /

Organizatorzy RE: RZESZÓW FESTIVAL ogłosili kolejnych artystów, którzy dołączyli do line-upu festiwalu. Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia 2022 r. na Bulwarach nad Wisłokiem.

Mrozu, Fisz Emade Tworzywo i Arek Kłusowski dołączyli do sceny LIVE i do grona ogłoszonych już artystów: Natalii Przybysz, Organka, IGO, Brodki, Margaret, Pezeta i Zdechłego Osy. Wkrótce poznamy kolejnych występujących - artystów sceny tanecznej. Wskażą ich Novika i Baasch, dyrektorzy artystyczni tej sceny, którzy zaprezentują na niej swoje muzyczne wybory.

Arek Kłusowski pochodzi z Rzeszowa. To charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz i wspaniała osobowość sceniczna. Część fanów słyszy w głosie Arka Kłusowskiego młodego Artura Rojka, inni nazywają go męską odpowiedzią na twórczość Darii Zawiałow. Mimo tych porównań Arek niewątpliwie jest jednym z najoryginalniejszych młodych artystów na polskim rynku muzycznym. Laureat 3. miejsca w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”, przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych polskich wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów: Ewy Farny, Sound ’n’ Grace czy Mateusza Ziółko. Po dwóch latach przerwy wrócił pod szyldem wytwórni Kayax - pod koniec 2020 r. w sieci pojawiła się świąteczna piosenka jego autorstwa, którą zaśpiewał w reklamowym klipie razem z Julią Wieniawą i Mery Spolsky. W lutym 2021 r. ukazał się świetnie przyjęty singiel „Antarktyda”, zaś drugim singlem zapowiadającym album jest „Idealny Syn”, który szybko podbił ogólnopolskie radiostacje. Drugi album Arka Kłusowskiego zatytułowany „Lumpeks” miał premierę 21 maja. Pod koniec roku Arek przygotował dla fanów kolejną niespodziankę - wzruszającą balladę, którą zgodziła się z nim wykonać Kayah.

Mrozu to producent muzyczny, kompozytor, tekściarz, który w swojej twórczości łączy blues, soul i rock’and’roll. Zdobywca wielu muzycznych nagród, szturmem podbił listy przebojów, a hity takie, jak „Nic do stracenia” czy „Jak nie my to kto”, zna cała Polska. W 2014 r. pokazał się jako ukształtowany artysta, który - platynową już - płytą „Rollercoaster" udowodnił, że wciąż ma talent do pisania chwytliwych piosenek. Albumami „Zew" i „Aura” poszedł o krok dalej, zdecydowanie ugruntowując swoją muzyczną tożsamość. Rok 2021 to sukces dwóch singli, które zdobyły szczyty playlist radiowych: „Złoto” i „Galacticos”. „Palę w oknie” to ostatni singiel promujący nowy, już szósty album artysty - „Złote bloki”, który miał premierę w primaprilisowy piątek 2022 r.

Fisz Emade Tworzywo to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 r. wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta - hip hop czy elektronika. Na płycie uznanej przez krytyków za jeden z najlepszych albumów 2021 r., znalazło się 18 utworów, w których nagraniach udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instrumenty klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), wokalistka zespołu Shyness! Rebeka Iwona Skwarek oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

RE: RZESZÓW FESTIVAL

Skąd taka nazwa festiwalu? Organizatorzy postawili na koncepcję festiwalu, która odda dynamiczny charakter i ducha miasta i regionu, podkreśli jego najlepsze cechy. Dlatego w logo festiwalu powstał „pierwiastek RE:” - nowy, unikalny i lokalny. Jakie ma właściwości? Takie jak Rzeszów - jest nowoczesny i dynamiczny, otwarty, ciekawy zmian i pełen aspiracji.

- Tak widzimy nasze miasto i taki festiwal chcemy stworzyć. Pełny dobrej energii, rozświetlony i inspirujący. Festiwal, który może stać się jedną z wyrazistych miejskich marek i przyciągać uwagę całego regionu - tłumaczy prezydent Rzeszowa. - A dlaczego RE:? Bo jest proste, bezpośrednie i bardzo nasze! RE to oczywiście Resovia, ale też dwie litery, które kojarzą się z nowoczesnym myśleniem i pozytywnymi zmianami - RE to REcykling i REuse – odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja - bo o tym właśnie ma być ten festiwal: o wspaniałym spędzaniu czasu razem, świetnej regenerującej atmosferze, odpoczynku i o najlepszej jakości rozrywce, na którą mieszkańcy Rzeszowa czekali od lat.

- Chcemy, żeby za parę lat RE: RZESZÓW FESTIWAL był dla Rzeszowa tym, czym dla Gdyni jest Open’er Festival, dla Katowic Off Festival czy dla Płocka Audioriver - dodają organizatorzy.

Sprzedaż biletów i karnetów na RE: RZESZÓW FESTIWAL jest dostępna za pośrednictwem internetowych bileterii eBilet.pl oraz Going i Empik Bilety.

Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Miłośnicy komiksu i fani Star Wars spotkają się w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Rzeszowska Akademia Komiksu zapraszają na kolejne spotkanie miłośników komiksu. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 16 marca w Sali audiowizualnej WDK (II piętro). Wstęp wolny.

Aktualności

Sobotnie spotkania dla najmłodszych w Klubie Malucha

W najbliższą sobotę (16.03), Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje trzy spotkaniach dla najmłodszych czytelników wraz z rodzicami w ramach Klubów Malucha.

Aktualności

29. Rzeszowskie Juwenalia. Kizo wystąpi na scenie hip-hop

Kizo dołączył do grona wykonawców, którzy wystąpią na scenie hip hop podczas tegorocznych RzeszowskichJuwenaliów . Gdański raper wystąpi w pierwszym dniu festiwalu. Do imprezy pozostało niespełna dwa miesiące.

Aktualności

Nabór do 8. edycji bezpłatnych warsztatów filmowych CamON!

Podkarpacka Komisja Filmowa po raz ósmy zaprasza na cykl praktycznych warsztatów, których celem jest poszerzenie umiejętności w zakresie produkcji filmowej. Uczestnicy zajęć przejdą przez wszystkie najważniejsze etapy produkcji filmowej - od pomysłu,...

Aktualności

Piątek w Filharmonii. Karłowicz i Sibelius pod batutą Marka Pijarowskiego

Koncert skrzypcowy M. Karłowicza i II Symfonia J. Sibeliusa zabrzmią w piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie. Orkiestrę poprowadzi maestro Marek Pijarowski. Solistą będzie jeden z najwybitniejszych skrzypków...

Aktualności

Strachy na Lachy i O.S.T.R. dołączają do line-upu 29. Rzeszowskich Juwenaliów

Do ogłoszonych do tej pory wykonawców 29. Rzeszowskich Juwenaliów dołączyli: zespół Strachy na Lachy, który wystąpi 10 maja na scenie głównej oraz O.S.T.R. który również zagra w pierwszym dniu wydarzenia, na scenie...

Aktualności

MIR i JAZZ Beatles w marcu w Rzeszowskich Piwnicach

Estrada Rzeszowska przygotowała kolejną dawkę muzyki alternatywnej oraz sentymentalną podróż do Liverpoolu z czasów Beatlesów, czyli dwa niezwykłe koncerty, które odbędą się w marcu w Rzeszowskich Piwnicach.

Aktualności

Uznany dyrygent, dwa chóry i czeska sopranistka - wieczór symfoniczny w Filharmonii Podkarpackiej

Jiří Petrdlík, jeden najlepszych dyrygentów europejskich swojego pokolenia, poprowadzi orkiestrę symfoniczną Filharmonii Podkarpackiej podczas piątkowego koncertu symfonicznego. Koncert wzbogaci udział dwóch chórów. Solistką wieczoru będzie czeska sopranistka Miroslava Časarová.

Reklama