Rzeszów - Sobota, 22.02.2025
Reklama

Re: Rzeszów Festival. Kolejni wykonawcy dołączają do line'upu

Dodano: /

Organizatorzy RE: RZESZÓW FESTIVAL ogłosili kolejnych artystów, którzy dołączyli do line-upu festiwalu. Dwudniowe wydarzenie odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia 2022 r. na Bulwarach nad Wisłokiem.

Mrozu, Fisz Emade Tworzywo i Arek Kłusowski dołączyli do sceny LIVE i do grona ogłoszonych już artystów: Natalii Przybysz, Organka, IGO, Brodki, Margaret, Pezeta i Zdechłego Osy. Wkrótce poznamy kolejnych występujących - artystów sceny tanecznej. Wskażą ich Novika i Baasch, dyrektorzy artystyczni tej sceny, którzy zaprezentują na niej swoje muzyczne wybory.

Arek Kłusowski pochodzi z Rzeszowa. To charyzmatyczny wokalista, kompozytor, tekściarz i wspaniała osobowość sceniczna. Część fanów słyszy w głosie Arka Kłusowskiego młodego Artura Rojka, inni nazywają go męską odpowiedzią na twórczość Darii Zawiałow. Mimo tych porównań Arek niewątpliwie jest jednym z najoryginalniejszych młodych artystów na polskim rynku muzycznym. Laureat 3. miejsca w programie telewizyjnym „The Voice of Poland”, przez lata zajmował się pisaniem piosenek dla popularnych polskich wykonawców z pierwszych miejsc list przebojów: Ewy Farny, Sound ’n’ Grace czy Mateusza Ziółko. Po dwóch latach przerwy wrócił pod szyldem wytwórni Kayax - pod koniec 2020 r. w sieci pojawiła się świąteczna piosenka jego autorstwa, którą zaśpiewał w reklamowym klipie razem z Julią Wieniawą i Mery Spolsky. W lutym 2021 r. ukazał się świetnie przyjęty singiel „Antarktyda”, zaś drugim singlem zapowiadającym album jest „Idealny Syn”, który szybko podbił ogólnopolskie radiostacje. Drugi album Arka Kłusowskiego zatytułowany „Lumpeks” miał premierę 21 maja. Pod koniec roku Arek przygotował dla fanów kolejną niespodziankę - wzruszającą balladę, którą zgodziła się z nim wykonać Kayah.

Mrozu to producent muzyczny, kompozytor, tekściarz, który w swojej twórczości łączy blues, soul i rock’and’roll. Zdobywca wielu muzycznych nagród, szturmem podbił listy przebojów, a hity takie, jak „Nic do stracenia” czy „Jak nie my to kto”, zna cała Polska. W 2014 r. pokazał się jako ukształtowany artysta, który - platynową już - płytą „Rollercoaster" udowodnił, że wciąż ma talent do pisania chwytliwych piosenek. Albumami „Zew" i „Aura” poszedł o krok dalej, zdecydowanie ugruntowując swoją muzyczną tożsamość. Rok 2021 to sukces dwóch singli, które zdobyły szczyty playlist radiowych: „Złoto” i „Galacticos”. „Palę w oknie” to ostatni singiel promujący nowy, już szósty album artysty - „Złote bloki”, który miał premierę w primaprilisowy piątek 2022 r.

Fisz Emade Tworzywo to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 r. wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Ich najnowszy album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta - hip hop czy elektronika. Na płycie uznanej przez krytyków za jeden z najlepszych albumów 2021 r., znalazło się 18 utworów, w których nagraniach udział wzięli m.in. Mariusz Obijalski (instrumenty klawiszowe), Michał Sobolewski (gitary), Marcin Pendowski i Staszek Wróbel (bas), wokalistka zespołu Shyness! Rebeka Iwona Skwarek oraz Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dyrekcją Sylwii Fabiańczyk-Makuch.

RE: RZESZÓW FESTIVAL

Skąd taka nazwa festiwalu? Organizatorzy postawili na koncepcję festiwalu, która odda dynamiczny charakter i ducha miasta i regionu, podkreśli jego najlepsze cechy. Dlatego w logo festiwalu powstał „pierwiastek RE:” - nowy, unikalny i lokalny. Jakie ma właściwości? Takie jak Rzeszów - jest nowoczesny i dynamiczny, otwarty, ciekawy zmian i pełen aspiracji.

- Tak widzimy nasze miasto i taki festiwal chcemy stworzyć. Pełny dobrej energii, rozświetlony i inspirujący. Festiwal, który może stać się jedną z wyrazistych miejskich marek i przyciągać uwagę całego regionu - tłumaczy prezydent Rzeszowa. - A dlaczego RE:? Bo jest proste, bezpośrednie i bardzo nasze! RE to oczywiście Resovia, ale też dwie litery, które kojarzą się z nowoczesnym myśleniem i pozytywnymi zmianami - RE to REcykling i REuse – odpowiedzialne i nowatorskie podejście. RE to zaczynanie od nowa, REstart i REset, RE to REgionalność i lokalność. RE to wreszcie RElaks, RElacje i REgeneracja - bo o tym właśnie ma być ten festiwal: o wspaniałym spędzaniu czasu razem, świetnej regenerującej atmosferze, odpoczynku i o najlepszej jakości rozrywce, na którą mieszkańcy Rzeszowa czekali od lat.

- Chcemy, żeby za parę lat RE: RZESZÓW FESTIWAL był dla Rzeszowa tym, czym dla Gdyni jest Open’er Festival, dla Katowic Off Festival czy dla Płocka Audioriver - dodają organizatorzy.

Sprzedaż biletów i karnetów na RE: RZESZÓW FESTIWAL jest dostępna za pośrednictwem internetowych bileterii eBilet.pl oraz Going i Empik Bilety.

Dzieci do lat 5 wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

„Z Tobą chcę oglądać świat” - wyjątkowy koncert na Dzień Kobiet w Filharmonii Podkarpackiej

Agencja artystyczna MUZA zaprasza na niezwykły koncert, pełen żywiołowej i wzruszającej muzyki, w której każdy odnajdzie swoje najcenniejsze wspomnienia z dawnych lat, skryte w niezapomnianych przebojach.

Aktualności

Trwa rekrutacja do Akademii Wolontariatu Estrady Rzeszowskiej. Zgłoszenia do 15 marca

Estrada Rzeszowska ogłosiła nabór do Akademii Wolontariatu – programu dla osób chcących zaangażować się w organizację największych wydarzeń kulturalnych w mieście. Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca 2025 roku – kolejna rekrutacja...

Aktualności

Świat Mistrza Beksińskiego. Koncert i wystawa poświęcone pamięci wybitnego artysty z Sanoka

21 lutego 2025 r. w centrum wystawienniczo-kongresowym ZEN.COM Expo w Jasionce (dawniej G2A Arena), odbędzie się inauguracja wyjątkowego wydarzenia artystycznego poświęconego twórczości Zdzisława Beksińskiego.

Aktualności

Rzeszowski Dzień Kobiet. Warsztaty tkania makatki i koncert Skubasa

Z okazji Dnia Kobiet, Rzeszowskie Piwnice przygotowały dwa wyjątkowe wydarzenia dedykowane Paniom. 8 marca, w samo południe odbędą się warsztaty tkania makatki na krośnie ręcznym. Wieczorem, klimatczne wnętrza Piwnic, wypełni muzyka Skubasa.

Aktualności

David Gimenez i Philippe Quint gośćmi piątkowego koncertu symfonicznego w Filharmonii Podkarpackiej

Muzyka trzech kompozytorów, wypełni salę Filharmonii Podkarpackiej podczas najbliższego koncertu symfonicznego. Symfonicy podkarpaccy wykonają utwory Verdiego, Mendelssohna i Brahmsa pod batutą hiszpańskiego dyrygenta Davida Gimieneza. Solistą wieczoru będzie amerykański skrzypek Philippe Quint.

Aktualności

Teatr na ekranie: „Żona Łysego” w Kinie za Rogiem Cafe

Dramat psychologiczny „Żona Łysego” z Aleksandrą Konieczną w roli głównej, będzie można obejrzeć w ramach najbliższego spotkania z cyklu „Teatr na ekranie” w Kinie za Rogiem Cafe. Projekcja odbędzie się w poniedziałek,...

Czwartki Jazzowe – kontynuacja

Fuzja polskiej muzyki ludowej i nowoczesnego jazzu. Joachim Mencel Quintet w WDK

Joachim Mencel Quintet z projektem ARTISENA wystąpi już 27 lutego na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Będzie to pierwszy w tym roku koncert z cyklu Czwartki Jazzowe – kontynuacja.

Aktualności

The Strings - przezabawny spektakl komediowy o przyjaźni, życiowych zakrętach i miłości do muzyki

15 lutego 2025 r. w Filharmonii POdkarpackiej będzie można zobaczyć przezabawny spektakl komediowy o przyjaźni, życiowych zakrętach i miłości do muzyki - The Strings. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00. 

Reklama