Rzeszów - Sobota, 28.09.2024
Reklama

PSAR wydało nową książeczkę edukacyjną dla najmłodszych

Dodano: /

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin wydało właśnie e-booka pt. "Zagadki przeszłości. Przygody Maćka w Rzeszowie", który jeszcze we wrześniu zostanie bezpłatnie przekazany do rzeszowskich placówek edukacyjnych. Książkę będzie można także ściągnąć ze strony www.psar.pl w różnych formatach. Projekt dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów

Niewiele osób o tym wie, ale w 2016 roku zespół rzeszowskich naukowców i inżynierów zbudował wehikuł czasu. Prof. Stanisław Rotkiewicz z Politechniki Rzeszowskiej, kierownik tego projektu, postanowił zachować odkrycie w tajemnicy do czasu, jak mówi, „aż nasza machina zostanie w pełni przetestowana pod względem skuteczności i bezpieczeństwa". I rzeczywiście, jego podwładni wykazali się dużą dyskrecją. Jak się dowiedzieliśmy, nawet swoim najbliższym krewnym nie zdradzili, nad czym pracują.

W świetle tych doniesień musi zaskakiwać informacja, że pierwszą osobą z zewnątrz, która skorzystała z wehikułu czasu, był Maciej Kamiński, w owym czasie 10-letni uczeń jednej z rzeszowskich szkół. Wychowawczyni Maćka powiedziała nam, że to chłopiec inteligentny, zaradny, ale i niepokorny. „Trzeba na niego uważać" stwierdziła, „bo nigdy nie wiadomo, czy właśnie ma czymś zabłysnąć, czy wpaść w kłopoty."

Wciąż nie wiadomo, jak Maciek odnalazł wehikuł czasu i gdzie się przeniósł po tym, jak go uruchomił. Prof. Rotkiewicz uspokaja jednak, że już wkrótce wszystkie informacje na ten temat zostaną upublicznione. "Współpracujemy z pewną rzutką organizacją o nazwie Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin" powiedział doświadczony naukowiec. „Uznaliśmy, że ci ludzie interesująco opiszą przygody Maćka Kamińskiego. Serdecznie polecam więc książkę, bo to i wciągająca lektura, i piękna lekcja historii."

Książka autorstwa Jana Markovicia składa się z 4 części, które zilustrował je Marcin Stachów. W lekki i przyjemny sposób pokazuje ona dzieciom i młodzieży historię rozwoju Rzeszowa, począwszy od lokacji miasta w XIV wieku. 

Oficjalna premiera książki odbędzie się 12 października w C.H. Plaza.

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin ma na swoim koncie już kilka książek i projektów dla najmłodszych, w tym m.in.: miniprzewodniki „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków” i „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków” czy rodzinną grę planszową „Miasto skarbów”.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Pokaz plenerowy filmu "Lato" w Letnim Ogródku Kulturalnym

Estrada Rzeszowska i Rzeszowski Inkubator Kultury zapraszają 30 czerwca o godz 21:00 na kinowy pokaz plenerowy w Letnim Ogródku Kulturalnym.

Aktualności

Carpathia Festival w lipcu znowu w Rzeszowie

Piętnastu finalistów z różnych krajów i muzyczna walka o Grand Prix, w jury Marek Kościkiewicz, a w loży honorowej Krzysztof Dzikowski i Irena Santor.

Aktualności

Festiwal Twórców Kultury. Gwiazdą wieczoru zespół 1984

Już 1 lipca w godzinach 12:00 - 20:00 w Rzeszowie na terenie w sąsiedztwie fontanny multimedialnej odbędzie się Festiwal Twórców Kultury, podczas którego na scenie wystąpią artyści z Norwegii oraz Polski.

Aktualności

Europejski Stadion Kultury 2023. Znamy kolejne wydarzenia w ramach festiwalu

Rzeszów przygotowuje się do niezwykłego wydarzenia kulturalnego, które już niedługo rozpocznie się na terenie miasta.

Aktualności

Nowy obraz w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Prezentacja w najbliższą niedzielę

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zakupiło do swoich zbiorów obraz „Niedziela” Władysława Aleksandra Maleckiego (1836-1900). Obraz został zakupiony do Galerii Malarstwa Polskiego ze środków Województwa Podkarpackiego.

Aktualności

Teatr w sieci / Natenczas. Nabór do IV edycji warsztatów teatralnych w "Siemaszkowej"

Do 20 czerwca można zgłaszać się do udziału w IV edycji wyjątkowych warsztatów teatralnych dla młodzieży pn. TEATR W SIECI/ NATENCZAS.

Reklama