Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

PSAR wydało nową książeczkę edukacyjną dla najmłodszych

Dodano: /

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin wydało właśnie e-booka pt. "Zagadki przeszłości. Przygody Maćka w Rzeszowie", który jeszcze we wrześniu zostanie bezpłatnie przekazany do rzeszowskich placówek edukacyjnych. Książkę będzie można także ściągnąć ze strony www.psar.pl w różnych formatach. Projekt dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów

Niewiele osób o tym wie, ale w 2016 roku zespół rzeszowskich naukowców i inżynierów zbudował wehikuł czasu. Prof. Stanisław Rotkiewicz z Politechniki Rzeszowskiej, kierownik tego projektu, postanowił zachować odkrycie w tajemnicy do czasu, jak mówi, „aż nasza machina zostanie w pełni przetestowana pod względem skuteczności i bezpieczeństwa". I rzeczywiście, jego podwładni wykazali się dużą dyskrecją. Jak się dowiedzieliśmy, nawet swoim najbliższym krewnym nie zdradzili, nad czym pracują.

W świetle tych doniesień musi zaskakiwać informacja, że pierwszą osobą z zewnątrz, która skorzystała z wehikułu czasu, był Maciej Kamiński, w owym czasie 10-letni uczeń jednej z rzeszowskich szkół. Wychowawczyni Maćka powiedziała nam, że to chłopiec inteligentny, zaradny, ale i niepokorny. „Trzeba na niego uważać" stwierdziła, „bo nigdy nie wiadomo, czy właśnie ma czymś zabłysnąć, czy wpaść w kłopoty."

Wciąż nie wiadomo, jak Maciek odnalazł wehikuł czasu i gdzie się przeniósł po tym, jak go uruchomił. Prof. Rotkiewicz uspokaja jednak, że już wkrótce wszystkie informacje na ten temat zostaną upublicznione. "Współpracujemy z pewną rzutką organizacją o nazwie Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin" powiedział doświadczony naukowiec. „Uznaliśmy, że ci ludzie interesująco opiszą przygody Maćka Kamińskiego. Serdecznie polecam więc książkę, bo to i wciągająca lektura, i piękna lekcja historii."

Książka autorstwa Jana Markovicia składa się z 4 części, które zilustrował je Marcin Stachów. W lekki i przyjemny sposób pokazuje ona dzieciom i młodzieży historię rozwoju Rzeszowa, począwszy od lokacji miasta w XIV wieku. 

Oficjalna premiera książki odbędzie się 12 października w C.H. Plaza.

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin ma na swoim koncie już kilka książek i projektów dla najmłodszych, w tym m.in.: miniprzewodniki „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków” i „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków” czy rodzinną grę planszową „Miasto skarbów”.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

"Dziadek do orzechów" na wielkim ekranie

W najbliższą niedzielę, 21 stycznia 2024 r. na ekranie kina Zorza będzie można zobaczyć blisko 2,5 godzinny balet Piotra Czajkowskiego w klasycznej choreografii Rudolfa Nuriejewa. Widowisko będzie retransmitowane z Paryskiej Opery Narodowej....

Aktualności

Izabela Rzeszowska wystąpi w Wojewódzkim Domu Kultury

Aktorka i wokalistka Izabela Rzeszowska wystąpi podczas koncertu będącego częścią XVI Obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu. Artystce towarzyszyć będzie pianistka, Teresa Wrońska.

Aktualności

Nowa wystawa w rzeszowskiej Plazie

„Powidoki rysunku” - to tytuł nowej wystawy prezentowanej w Strefie Kultury w CH Plaza Rzeszów. Na ekspozycji wystawione są prace 20 absolwentów, studentów i wykładowców Pracowni Rysunku Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Aktualności

Prezentacja obrazów Tadeusza Boruty w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

18 stycznia 2024 r. w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie odbędzie się spotkanie zatytułowane "Forma na Polonię. Prezentacja obrazów Tadeusz Boruty" z udziałem samego artysty. Wydarzenie zaplanowano w gmachu głównym muzeum przy ul....

Aktualności

Bogaty program wydarzeń w Kinie za Rogiem Cafe

Propozycje kameralnego, rzeszowskiego kina mieszczącego się w rejonie dworca PKP, to nie tylko klasyczny repertuar filmowy , ale również szereg innych wydarzeń o charakterze kulturalno-rozrywkowym i okołofilmowym. W styczniu, Kino za Rogiem...

Aktualności

Epicki poemat symfoniczny R. Straussa w Filharmonii Podkarpackiej

Podczas najbliższego wieczoru muzycznego w Filharmonii Podkarpackiej, usłyszmy monumentalne dzieło Richarada Straussa – „Symfonia alpejska”. Orkiestrę FP poprowadzi Jiří Petrdlík - jeden z najbardziej uznawanych europejskich dyrygentów swojego pokolenia.

Aktualności

Jubileuszowy koncert Marka Bałaty w WDK. Bezpłatne wejściówki

Marek Bałata, wokalista jazzowy, kompozytor i grafik, obchodzi jubileusz 40-lecia działalności na scenie. Z tej okazji artysta wystąpi w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Podczas koncertu zaśpiewa m.in. jazzowe standardy i przeboje...

Reklama