Rzeszów - Piątek, 01.11.2024
Reklama

Przedpremiera filmu „Koński ogon” z udziałem reżyserki. Pokaz poprzedzi wernisaż wystawy

Dodano: /

Kadr z filmu "Koński ogon" / Zdjęcie ze strony kina Zorza
Kadr z filmu "Koński ogon" / Zdjęcie ze strony kina Zorza

W środę, 23 października w kinie Zorza odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Koński Ogon”. Jest to pełnometrażowy debiut Justyny Łuczaj, reżyserki związanej z Instytutem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Projekcję poprzedzi wernisaż wystawy dotyczącej m.in. powstania filmu, który odbędzie się w Galerii r_z / ORz ZPAP.

“Koński ogon” to pełnometrażowy debiut Justyny Łuczaj – reżyserki, malarki, artystki wizualnej oraz wykładowczyni Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Debiutancki obraz reżyserki przedstawia wycinek z życia kilku bohaterów, których losy wzajemnie się przenikają i łączą. Powracająca do swojej rodzinnej miejscowości kobieta staje się impulsem do wydarzeń, które będą miały nieodwracalne konsekwencje. Owiana aurą tajemniczości, wyrwana z konkretnego miejsca i czasu historia nie pozwala o sobie zapomnieć przez długi czas po seansie.

„Koński ogon” to film przeznaczony dla widzów od 18 roku życia.

Film został zrealizowany z dużym udziałem aktorów nieprofesjonalnych, którym partneruje znany aktor Przemysław Bluszcz. Muzykę do filmu stworzył Mikołaj Trzaska - autor muzyki do filmów Wojciecha Smarzowskiego.

Za produkcję filmu odpowiedzialne jest Studio Filmowe INDEKS, które wyprodukowało tak głośne filmy, jak m.in. “Wieża. Jasny dzień”Jagody Szelc, czy “Rozmowę z człowiekiem z szafy” Mariusza Grzegorzka.

Projekcja filmu „Koński ogon” odbędzie się 23 października o godz. 18:30 w kinie Zorza. Cena biletu to 20 zł.

Przed seansem, w Galerii r_z / ORz ZPAP przy ul. 3-go Maja 16 zaplanowano wernisaż wystawy Justyny Łuczaj zatytułowanej „Żywy proces / Koński ogon”. Na wystawie prezentowane będą obrazy autorki, wybrane kadry z filmu oraz zdjęcia z planu różnych autorów – Alicii Devaux, Marii Ornaf, Damiana Wójtowicza i reżyserki. Na wystawie są też artefakty z filmu.

„Tytuł wystawy odnosi się do sposobu w jaki film powstawał. Artystka tworzy filmy w „żywym procesie” czyli podejściu nastawionym na reagowanie na energię ludzi, z którymi pracuje, na pomysły pojawiające się na planie, na sytuacje, warunki, wizje” – czytamy na stronie wydarzenia w mediach społecznościowych.
Otwarcie wystawy odbędzie się o godz. 17:00.

Justyna Łuczaj - reżyserka, scenarzystka, producentka telewizyjna, a także malarka, artystka wizualna, kuratorka i wykładowczyni akademicka (Uniwersytet Rzeszowski, Instytut Sztuk Pięknych. Absolwentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2000) oraz Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi (2007), gdzie obroniła także doktorat (2023). Tworzy filmy w „żywym procesie” czyli podejściu nastawionym na reagowanie na energię ludzi, z którymi pracuje, na pomysły pojawiające się na planie, na sytuacje, warunki, wizje.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Carpathia Festival w lipcu znowu w Rzeszowie

Piętnastu finalistów z różnych krajów i muzyczna walka o Grand Prix, w jury Marek Kościkiewicz, a w loży honorowej Krzysztof Dzikowski i Irena Santor.

Aktualności

Festiwal Twórców Kultury. Gwiazdą wieczoru zespół 1984

Już 1 lipca w godzinach 12:00 - 20:00 w Rzeszowie na terenie w sąsiedztwie fontanny multimedialnej odbędzie się Festiwal Twórców Kultury, podczas którego na scenie wystąpią artyści z Norwegii oraz Polski.

Aktualności

Europejski Stadion Kultury 2023. Znamy kolejne wydarzenia w ramach festiwalu

Rzeszów przygotowuje się do niezwykłego wydarzenia kulturalnego, które już niedługo rozpocznie się na terenie miasta.

Aktualności

Nowy obraz w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Prezentacja w najbliższą niedzielę

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie zakupiło do swoich zbiorów obraz „Niedziela” Władysława Aleksandra Maleckiego (1836-1900). Obraz został zakupiony do Galerii Malarstwa Polskiego ze środków Województwa Podkarpackiego.

Aktualności

Teatr w sieci / Natenczas. Nabór do IV edycji warsztatów teatralnych w "Siemaszkowej"

Do 20 czerwca można zgłaszać się do udziału w IV edycji wyjątkowych warsztatów teatralnych dla młodzieży pn. TEATR W SIECI/ NATENCZAS.

Reklama