Rzeszów - Poniedziałek, 28.10.2024
Reklama

Przedpremiera filmu „Koński ogon” z udziałem reżyserki. Pokaz poprzedzi wernisaż wystawy

Dodano: /

Kadr z filmu "Koński ogon" / Zdjęcie ze strony kina Zorza
Kadr z filmu "Koński ogon" / Zdjęcie ze strony kina Zorza

W środę, 23 października w kinie Zorza odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu „Koński Ogon”. Jest to pełnometrażowy debiut Justyny Łuczaj, reżyserki związanej z Instytutem Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Projekcję poprzedzi wernisaż wystawy dotyczącej m.in. powstania filmu, który odbędzie się w Galerii r_z / ORz ZPAP.

“Koński ogon” to pełnometrażowy debiut Justyny Łuczaj – reżyserki, malarki, artystki wizualnej oraz wykładowczyni Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Debiutancki obraz reżyserki przedstawia wycinek z życia kilku bohaterów, których losy wzajemnie się przenikają i łączą. Powracająca do swojej rodzinnej miejscowości kobieta staje się impulsem do wydarzeń, które będą miały nieodwracalne konsekwencje. Owiana aurą tajemniczości, wyrwana z konkretnego miejsca i czasu historia nie pozwala o sobie zapomnieć przez długi czas po seansie.

„Koński ogon” to film przeznaczony dla widzów od 18 roku życia.

Film został zrealizowany z dużym udziałem aktorów nieprofesjonalnych, którym partneruje znany aktor Przemysław Bluszcz. Muzykę do filmu stworzył Mikołaj Trzaska - autor muzyki do filmów Wojciecha Smarzowskiego.

Za produkcję filmu odpowiedzialne jest Studio Filmowe INDEKS, które wyprodukowało tak głośne filmy, jak m.in. “Wieża. Jasny dzień”Jagody Szelc, czy “Rozmowę z człowiekiem z szafy” Mariusza Grzegorzka.

Projekcja filmu „Koński ogon” odbędzie się 23 października o godz. 18:30 w kinie Zorza. Cena biletu to 20 zł.

Przed seansem, w Galerii r_z / ORz ZPAP przy ul. 3-go Maja 16 zaplanowano wernisaż wystawy Justyny Łuczaj zatytułowanej „Żywy proces / Koński ogon”. Na wystawie prezentowane będą obrazy autorki, wybrane kadry z filmu oraz zdjęcia z planu różnych autorów – Alicii Devaux, Marii Ornaf, Damiana Wójtowicza i reżyserki. Na wystawie są też artefakty z filmu.

„Tytuł wystawy odnosi się do sposobu w jaki film powstawał. Artystka tworzy filmy w „żywym procesie” czyli podejściu nastawionym na reagowanie na energię ludzi, z którymi pracuje, na pomysły pojawiające się na planie, na sytuacje, warunki, wizje” – czytamy na stronie wydarzenia w mediach społecznościowych.
Otwarcie wystawy odbędzie się o godz. 17:00.

Justyna Łuczaj - reżyserka, scenarzystka, producentka telewizyjna, a także malarka, artystka wizualna, kuratorka i wykładowczyni akademicka (Uniwersytet Rzeszowski, Instytut Sztuk Pięknych. Absolwentka Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (2000) oraz Reżyserii w PWSFTviT w Łodzi (2007), gdzie obroniła także doktorat (2023). Tworzy filmy w „żywym procesie” czyli podejściu nastawionym na reagowanie na energię ludzi, z którymi pracuje, na pomysły pojawiające się na planie, na sytuacje, warunki, wizje.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Farben Lehre w energetycznej wersji elektrycznej w klubie Pod Palmą

Po dłuższej przerwie, Farben Lehre wraca do Rzeszowa. Zespół zagra koncert w wersji elektrycznej w klubie Pod Palmą. Chłopaki pojawią się na jednej scenie wspólnie z młodą, żywiołową i radosną ekipą Pull...

Aktualności

Bilety do „Łukasiewicza” za 1 zł. Wyjątkowa promocja z okazji obchodów 75-lecia WDK

W związku z obchodami 75-lecia działalności Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, które przypadają na 26 października, Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz jako wyspecjalizowana jednostka WDK, przygotowało wyjątkową ofertę dla zwiedzających. Bilet za 1...

Aktualności

„Tribute to Michael Jackson Symfonicznie”- wyjątkowy koncert już wkrótce w Rzeszowie

"Tribute to Michael Jackson Symfonicznie" - to prawdziwy diament w świecie projektów muzycznych, błyszczący promieniami dźwięków i harmonii.

Aktualności

Prace wybitnej polskiej ilustratorki w Galerii pod Ratuszem

Ponad 100 prac Olgi Siemaszko, pierwszej damy polskiej ilustracji, będzie można oglądać już od 19 października w rzeszowskiej Galerii pod Ratuszem. Wydarzenie jest częścią organizowanych przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej obchodów 80-lecia...

Aktualności

Siedmioczęściowe dzieło Brahmsa zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

W piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej usłyszymy „Niemieckie Requiem” Johannesa Brahmsa. To siedmioczęściowy utwór na sopran, baryton, chór mieszany i orkiestrę. Orkiestrę poprowadzi Artur Pinho Maria. Solistami wieczoru będą wokaliści: soprnistka Agata...

Aktualności

Świąteczne Targi Książki. Wielkie święto literatury już w listopadzie w Rzeszowie

Spotkania autorskie, ponad 60 wydawnictw z premierami i ofertami książkowymi oraz warsztaty dla dzieci - tak w skrócie będą wyglądały tegoroczne Świąteczne Targi Książki w CKH Millenium Hall w Rzeszowie. Wydarzenie odbędzie...

Aktualności

„Opowieści z podróży”. Andrzej Stasiuk spotka się z czytelnikami

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z prozaikiem i eseistą Andrzejem Stasiukiem – 17 października 2024 r., godz. 17.00, budynek WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13. Wstęp wolny.

Reklama