Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Premiera hitu „Całkiem Nowa Bajka” w wykonaniu artystek z Rzeszowskiego Domu Kultury

Dodano: /

Kadr z teledysku
Kadr z teledysku

Z okazji przywitania lata na YouTube odbyła się premiera teledysku Rzeszowskiego Domu Kultury nagranego do coveru popularnego utworu „Całkiem Nowa Bajka”. Klip został zrealizowany w ramach nowej inicjatywy miejskiej #młodziwkultuRZE i stanowi podsumowanie zakończonego roku kulturalnego 2023/2024. W teledysku wystąpiły utytułowane artystki z Rzeszowskiego Domu Kultury, a zdjęcia do produkcji powstały w scenerii osiedla Słocina.

Teledysk do coveru znanego i lubianego utworu „Całkiem Nowa Bajka” z nowej odsłony „Akademii Pana Kleksa” stanowi wkład Rzeszowskiego Domu Kultury w rozwój miejskiej inicjatywy #młodziwkultuRZE. Jest on nie tylko podsumowaniem pracy, talentów i zaangażowania młodych artystów, ale również całego sezonu artystycznego, pełnego wyzwań, emocji i sukcesów. Jest także dowodem na to, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu i pasji można tworzyć rzeczy wyjątkowe.

W nagraniu coveru i teledysku wzięły udział wokalistki z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście, będące podopiecznymi Pracowni Muzycznej Dominiki Kindrat: Maja Bęben, Zofia Bednarska, Lena Karbowska, Łucja Kwolek, Hanna Lesiak, Izabela Malec, Gabriela Penar, Aleksandra Pociask, Kinga Siewierska, Julia Tracz, Antonina Uściłowska oraz Kornelia Woś. W klipie wystąpiły także gościnnie dwie tancerki z Grupy Reprezentacyjnej Rzeszowskiego Domu Kultury ArtDance – Amelia Rusinek oraz Aleksandra Winiarz, za których przygotowanie choreograficzne i akrobatyczne odpowiedzialni byli instruktorzy: Wiktoria Lech oraz Aleksander Szczerbaty.

Cover utworu „Całkiem nowa bajka” został zarejestrowany w ERDEK Studio działającym  w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina, a nad jego nagraniem czuwał realizator dźwięku Zbyszek Tokarz. Teledysk autorstwa Szymona Muszańskiego został nakręcony w kilku lokalizacjach na osiedlu Słocina i można w nim ujrzeć między innymi malowniczy Park im. Władysława Szafera. Za koordynację całego projektu odpowiedzialna była Matylda Foltyn z Rzeszowskiego Domu Kultury.

Klip możecie zobaczyć poniżej:





Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

„Opowieści z podróży”. Andrzej Stasiuk spotka się z czytelnikami

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z prozaikiem i eseistą Andrzejem Stasiukiem – 17 października 2024 r., godz. 17.00, budynek WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13. Wstęp wolny.

Aktualności

Jesienne pokazy widowiska multimedialnego „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”

Wakacyjne pokazy multimedialne pn. „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” zyskały rzeszę miłośników, dlatego Rzeszowski Dom Kultury postanowił kontynuować widowiska również w okresie jesiennym. Ma październik i listopad zaplanowano 6 pokazów.

Aktualności

Pokazy filmowe w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Kolejne wydarzenie kulturalne w "przywróconej do życia"  zabytkowej kamienicy mieszczącej się tuż obok rzeszowskiego Rynku, przy ul. Króla Kazimierza 25. Tym razem będzie to projekcja filmów: włoskiego „Konesera” Giuseppe Tornatore oraz dokumentu...

Aktualności

Noc Bibliotek w WiMBP w Rzeszowie. Wieczór pełen atrakcji i niespodzianek dla małych czytelników

Przed nami kolejna edycja corocznego święta promującego czytanie i odkrywanie bibliotek na nowo. W tegorocznej edycji po raz kolejny udział bierze Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, która przygotowała dla małych...

03. Festiwal Arcydzieł

62. Rzeszowskie Spotkania Teatralne. Najlepsze spektakle z całego kraju w „Siemaszce” [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się święto miłośników sztuki teatralnej. Już 18 października w stolicy Podkarpacia rozpoczną się 62. Rzeszowskie Spotkania Teatralne: 03. Festiwal Arcydzieł. W programie najlepsze spektakle z całego kraju zrealizowane na...

Aktualności

Wystawa prac studentów i absolwentów WSIiZ w Siemaszce

Prace studentów i absolwentów Pracowni Projektowania Graficznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dr hab. Patrycji Longawy (prof. WSIiZ) zostaną zaprezentowane we Foyer teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Otwarcie wystawy...

Reklama