Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Ostatnia w tym sezonie premiera Teatru Maska

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

Jeszcze przed wakacjami w repertuarze Teatru Maska pojawi się nowy spektakl. 1 czerwca odbędzie się premiera „Huśtawki” na podstawie bestsellerowej książki Timo Parveli pod tym samym tytułem. Przedstawienie przewidziane jest dla dzieci od 5 roku życia.

Tegoroczny Dzień Dziecka Teatr Maska będzie świętował wyjątkowo - premierą nowego spektaklu zatytułowanego „Huśtawka” w reżyserii Karoliny Maciejaszek. Jest to pełna ciepła i mądrości sztuka o poszukiwaniu przyjaciela i przełamywaniu lęku przed bliskością.
Spektakl powstał na podstawie bestsellerowej książki pod tym samym tytułem. Autor, obdarzony głęboką wrażliwością, umiejętnie prowadzi małego odbiorcę na spotkanie z wieloma nieznanymi uczuciami.

„Huśtawkę” będzie można zobaczyć 1 i 2 czerwca o godz. 16:30 oraz 11 i 12 czerwca o godz. 9:00 i 11:00.

Tak o spektaklu pisze reżyserka, Karolina Maciejaszek

„Z huśtania nic nie wychodzi, jeśli po drugiej stronie nikogo nie ma" – to jedno z pierwszych zdań, które niedźwiadek Pi zapisze w swoim pamiętniku, samotnie czekając na huśtawce i marząc o przyjacielu, z którym mógłby się pobawić. Dziwny wypadek sprawi, że bohater opowieści zostanie wystrzelony w Kosmos i w pełną przygód podróż w poszukiwaniu towarzysza zabaw. Na swojej drodze Pi spotka wiele fantastycznych postaci, które pozwolą mu odkryć różne aspekty budowania międzyludzkich relacji.

„Huśtawka" Timo Parveli to niezwykle poetycka, pełna czułej mądrości opowieść o samotności i przełamywaniu lęku przed bliskością. Zabawna, mądra i wzruszająca. Spektakl w zrozumiały dla dzieci sposób pozwala zmierzyć się z trudnymi emocjami, uczy stawiania granic i empatii, a także godzenia się ze złożonością świata, w którym wszystko jest zmienne i pełne sprzeczności. Przecież żeby wzlecieć w górę, czasami trzeba nieprzyjemnie spaść na sam dół.

Przedstawienie utrzymane jest w atrakcyjnej, współczesnej estetyce, sprawnie operującej narzędziami teatru formy, by pobudzić dziecięcą wyobraźnię i ciekawość. Zapraszamy!”


Huśtawka

tłumaczenie: Iwona Kiuru
adaptacja i reżyseria: Karolina Maciejaszek
scenografia: Marta Śniosek-Masacz
muzyka: Mateusz Czarnowski
reżyseria światła: Monika Sidor
projekcje wideo: Anna Kamycka, Klaudia Cisek

obsada:

Ewa Mrówczyńska – Pi
Jakub Głukowski (gościnnie) – Argon
Anna Kukułowicz – Drabowa, Trzepotek
Joanna Pruś – Księżyc, Mały Trzepotek
Robert Luszowski – Mewkoryb, Trzepotek
Tomasz Kuliberda – Drab, Trzepotek, Kordeon

Poza „Huśtawką” przed wakacjami, na deskach „Maski” będzie można zobaczyć również: STATEK NOEGO, CIEŃ I JEŻ (dla widzów 4+) oraz BRZYDKIE KACZĄTKO.



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

„Opowieści z podróży”. Andrzej Stasiuk spotka się z czytelnikami

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z prozaikiem i eseistą Andrzejem Stasiukiem – 17 października 2024 r., godz. 17.00, budynek WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13. Wstęp wolny.

Aktualności

Jesienne pokazy widowiska multimedialnego „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”

Wakacyjne pokazy multimedialne pn. „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” zyskały rzeszę miłośników, dlatego Rzeszowski Dom Kultury postanowił kontynuować widowiska również w okresie jesiennym. Ma październik i listopad zaplanowano 6 pokazów.

Aktualności

Pokazy filmowe w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Kolejne wydarzenie kulturalne w "przywróconej do życia"  zabytkowej kamienicy mieszczącej się tuż obok rzeszowskiego Rynku, przy ul. Króla Kazimierza 25. Tym razem będzie to projekcja filmów: włoskiego „Konesera” Giuseppe Tornatore oraz dokumentu...

Aktualności

Noc Bibliotek w WiMBP w Rzeszowie. Wieczór pełen atrakcji i niespodzianek dla małych czytelników

Przed nami kolejna edycja corocznego święta promującego czytanie i odkrywanie bibliotek na nowo. W tegorocznej edycji po raz kolejny udział bierze Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, która przygotowała dla małych...

03. Festiwal Arcydzieł

62. Rzeszowskie Spotkania Teatralne. Najlepsze spektakle z całego kraju w „Siemaszce” [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się święto miłośników sztuki teatralnej. Już 18 października w stolicy Podkarpacia rozpoczną się 62. Rzeszowskie Spotkania Teatralne: 03. Festiwal Arcydzieł. W programie najlepsze spektakle z całego kraju zrealizowane na...

Aktualności

Wystawa prac studentów i absolwentów WSIiZ w Siemaszce

Prace studentów i absolwentów Pracowni Projektowania Graficznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dr hab. Patrycji Longawy (prof. WSIiZ) zostaną zaprezentowane we Foyer teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Otwarcie wystawy...

Reklama