Rzeszów - Piątek, 22.11.2024
Reklama

Organek, Nalepa, Laboratorium i inni na Breakout Days. Znamy program festiwalu

Dodano: /

Organizatorzy Breakout Days ujawnili pełny program festiwalu. W tym roku, twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy upamiętnią: Organek, Piotr Nalepa, Gary Moore Tribute Band, Laboratorium, Nie-Bo, Wojtek Cugowski, Kajetan Galas, Bartosz Łęczycki. Trzydniowy festiwal odbędzie się w dniach 16-18 września 2021 r. Oprócz koncertów, zaplanowano również projekcję filmową. W programie nie mogło oczywiście zabraknąć kultowej już akcji „Gramy dla Nalepy”, która odbędzie się w ostatnim dniu imprezy, przy pomniku muzyka, na ul. 3 Maja.

W 2021 roku odbędzie się już dwunasta edycja festiwalu Breakout Days. Wydarzenie ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout.

PROGRAM FESTIWALU:

16 września

16 września o godzinie 20.00 w Wojewódzkim Domu Kultury zaplanowano koncert otwarcia. Na scenie swój talent pokażą: Tomasz Organek, Wojtek Cugowski, Kajetan Galas (laureat w kategorii organy według ankiety krytyków magazynu Jazz Forum w 2020 roku, oficjalny artysta Hammond Polska i Hammond Europe), Bartosz Łęczycki (wielokrotnie uznawany za najlepszego harmonijkarza w Polsce - wg ankiety kwartalnika „Twój Blues”), Piotr Nalepa, zespół Nie-Bo i trzyosobowa sekcja dęta.

Koncert będzie transmitowany w Radiu Nowy Świat. Wstęp na to wydarzenie jest płatny. Bilety w cenie 30zł można nabyć tutaj: https://ekobilet.pl/estrada-rzeszowska/rzeszow-breakout-days-2021-koncert-otwarcia-39141/446468-bilety-na-koncert.

17 września

17 września z kolei odbędzie się wydarzenie plenerowe. Na parkingu przy Hali Podpromie zagrają Organek oraz Piotr Nalepa z zespołem Nie-Bo.

Zespół Organek powstał w 2013 r. z inicjatywy lidera, autora tekstów, prozy i muzyki, Tomasza Organka. Do tej pory wydał dwie płyty długogrające, Głupi (2014) oraz Czarna Madonna (2016) – oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Muzyka zespołu została uhonorowana trzema Fryderykami. Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. W marcu 2019 roku ukazała się poszerzona reedycja albumu Czarna Madonna. Dodatkiem jest bonusowa płyta zawierająca niewydane wcześniej dokonania studyjne grupy. Zespół zagrał do chwili obecnej ponad pięćset koncertów w Polsce i za granicą ciesząc się ogromnym zainteresowaniem publiczności oraz ponadstumilionową oglądalnością swoich teledysków. Piosenki grupy wielokrotnie zdobywały najwyższe miejsca na listach przebojów.

Koncert Piotra Nalepy i Nie-Bo będzie z kolei nawiązywał do 50. rocznicy wydania płyty "Blues" zespołu Breakout. Album wydany w 1971 r. jest uważany za szczytowe osiągnięcie grupy. Na sukces płyty, obok muzyków złożyła się współpraca duetu Tadeusz Nalepa (muzyka) i Bogdan Loebl (teksty). Album obrósł legendami, rozszedł się w ponadmilionowym nakładzie. 

Wstęp na wydarzenia przy Hali Podpromie jest bezpłatny. Nie trzeba pobierać wejściówek. Do strefy koncertowej będzie wpuszczonych tyle osób, na ile pozwalają przepisy sanitarne.

17 września odbędzie się też koncert zespołu LABORATORIUM. Ten zaplanowano na godzinę 22.00 w Wojewódzkim Domu Kultury.

Zespół założyli w 1970 r. Janusz Grzywacz i Mietek Górka, wkrótce dołączył do nich Marek Stryszowski, oraz flecista Wacek Łoziński i basista „Mundek” Mąciwoda. Zespół wygrał krakowską Gitariadę, festiwal Młodzieżowej Muzyki Współczesnej w Kaliszu oraz został laureatem festiwalu Jazz nad Odrą (1972 – II miejsce, 1973 – I miejsce). Laboratorium zaczęło otrzymywać bardzo poważne propozycje fonograficzne i koncertowe. Już na pierwszej płycie z cyklu Biały Kruk Czarnego Krążka gościnnie zagrał Zbigniew Seifert. Zagrali na najważniejszych festiwalach jazzowych w Polsce i w Europie (m.in. Krakowskie Zaduszki Jazzowe, Jazz Jamboree, Zurych Jazz Festiwal, Berliner Jazz Tage, San Sebastian Jazz Festival).  Po wznowieniu działalności zawieszonej w 1988 r., zespół zdobywał kolejne nagrody: odznaka HonorisGratia prezydenta Krakowa wręczona  podczas 55. Krakowskich Zaduszek Jazzowych (koncert jubileuszowy „40 lat Laborki”) w 2010 roku; w 2012 roku podczas XVIII Komeda Jazz Festival Laboratorium otrzymało prestiżową nagrodę – statuetkę Komedera; 1. i 2.- miejsca LABORATORIUM w jazz top od 2012 roku w kategorii ZESPÓŁ ELEKTRYCZNY- doroczna ankieta czytelników Jazz Forum.

Wstęp na koncert LABORATORIUM jest bezpłatny. Należy jednak pobrać wejściówki ze strony Estrady Rzeszowskiej: https://estrada.rzeszow.pl/bilety/.

18 września

18 września dobry duch Tadeusza Nalepy da o sobie znać już o godzinie 16.00. Wówczas odbędzie się coroczna akcja „Gramy dla Nalepy”. Gitarzyści przy pomniku artysty na ulicy 3 Maja odegrają wspólnie utwór „Kiedy byłem małym chłopcem”. W akcji będzie można wziąć też udział online. Szczegóły można znaleźć tutaj: http://breakoutdays.pl/pl/gramy-dla-nalepy-18-09/.

Chwilę później, bo już o 17.30 warto będzie zajrzeć do Kina Zorza, gdzie odbędzie się projekcja filmu „Zabij to i wyjedź z tego miasta”. To obsypana nagrodami animacja Mariusza Wilczyńskiego - przejmująca opowieść o czasie i przemijaniu. Reżyser wspomina swoich rodziców i najlepszego przyjaciela Tadeusza Nalepę, którego muzyką zilustrował filmowy obraz (film dla widzów 16+). Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można pobrać ze strony: https://estrada.rzeszow.pl/bilety/.

Breakout Days 2021 zakończy wieczorny koncert na parkingu przy BWA (między synagogami), gdzie usłyszymy zespół Gary Moore Tribute Band.

Jack Moore jest młodym niebywale utalentowanym gitarzystą i kompozytorem. Miłość do tego instrumentu zaszczepił w nim jego ojciec, Garry Moore, z którym przez wiele lat występował podczas gościnnych koncertów i na festiwalach na całym świecie. Na jednym z takich wydarzeń poznał Otisa Taylora, z którym odbył trasę koncertową po Wielkiej Brytanii. Występował też na Sunflower Jam w Royal Albert Hall uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół ThinnLizzy (z którym karierę zaczynał jego ojciec). Jack Moore grywa stale z zespołem Cassie Taylor, realizując równocześnie własne projekty muzyczne. 

W skład zespołu wchodzą też:

Łukasz Gorczyca - basista, kompozytor, znany ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami jak: Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson, Keith Thompson, Rob Tognoni, RistoToppola, Terry Man, Chuck Frazier, KellieRucker, Billy Hamilton, Chaz de Paolo, Alex Rossi, GrainneDuffy, IanSands Blues Band, KrissyMatthews, DaveEllis Blues Band, Andy Egert, Janet Robin, Wojciech Korda, Leon Hendrix, Noel Coutts i innymi.

Tomek Dominik - jeden z najbardziej wziętych perkusistów sesyjnych, grywający z Chazem de Paolo, Leonem Hendrixem, Renatą Przemyk, Homo Twistem, Pudelsami i Tiltem. Bardzo często można oglądać go w składzie Gorczycy.

Bogdan Topolski - pochodzący z Suwałk muzyk, kompozytor, producent.

Wokalnie, z utworami legendy brytyjskiej muzyki Gary′ego Moore′a, zmierzy się Szymon Pejski, pochodzący z Łodzi wokalista I multiinstrumentalista, który solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej VocaltecActontown. Wiele osób pamięta go zapewne   z programu “Mam Talent” gdzie występował jako członek zespołu SteamLove.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Nie obowiązują wejściówki, a do strefy koncertowej wejdzie tyle osób, na ile pozwalają przepisy sanitarne.

Wszystkie koncerty poprowadzi Jan Chojnacki.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Festiwal Wolności Twórczej po raz piąty w Rzeszowie

W dniach 7 i 8 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się V edycja Festiwalu Wolności Twórczej, interdyscyplinarnego wydarzenia organizowanego przez rzeszowskie Stowarzyszenie Podkultura.

Aktualności

Łona spotka się z fanami w rzeszowskiej bibliotece

Szczeciński raper Łona, przyjedzie do Rzeszowa aby spotkać się z fanami. Bezpłatne wydarzenie poprowadzi Adam Bienias.

Aktualności

Piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej. Zabrzmi muzyka Mossa i Berlioza

W najbliższy piątek w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie usłyszymy utwory Piotra Mossa i Hectora Berlioza. Tym razem podkarpaccy filharmonicy wystąpią pod batutą Łukasza Borowicza. Koncert uświetni występ mezzosopranistki Anny...

Aktualności

Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie już w ten weekend [PROGRAM]

Ponad 60 wydawnictw oraz kilkudziesięciu autorów weźmie udział w tegorocznych Świątecznych Targach Książki. Dwudniowe wydarzenie (22 i 23 listopada) odbędzie się w centrum kulturalno – handlowym Millenium Hall.

Aktualności

„Ocalić od zapomnienia”. Zaduszkowy koncert wspomnień w Rzeszowie

W najbliższy piątek w Rzeszowie odbędzie się Zaduszkowy Koncert Wspomnień pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”. Jego celem jest upamiętnienie twórczości wybitnych polskich artystów.

Gdzie jest mój mąż?

Premiera nowego spektaklu w teatrze im. Wandy Siemaszkowej

„Gdzie jest mój mąż?” to tytuł nowego spektaklu, który już wkrótce wzbogaci repertuar Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Premiera sztuki połączona jest z obchodami 80-lecia Sceny Dramatycznej w Rzeszowie. Spektakl na...

Aktualności

Dodatkowy pokaz filmu o gwiazdach rzeszowskiego żużla

Organizatorzy poinformowali o kolejnej zmianie dotyczącej wyczekiwanej przez wielu projekcji filmu o gwiazdach rzeszowskiego żużla. Ze względu na dużą ilość chętnych, postanowiono zorganizować dwa pokazy. Co ważne, obydwa z udziałem twórców i...

Reklama