Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Ogniste rytmy i niezapomniane melodie w Filharmonii Podkarpackiej

Dodano: /

To będzie ostatni w tym miesiącu koncert symfoniczny w Filharmonii Podkarpackiej. Odbędzie się wyjątkowo we wtorek, 13 lutego o godz. 19:00. Orkiestrę poprowadzi portugalski dyrygent José Ferreira Lobo. W programie m.in. utwory Offenbaha,  Brahmsa i Dvoraka. Bilety w cenie 40 i 60 zł do nabycia w kasie Filharmonii oraz na stronie internetowej instytucji.

Na tych, którzy zdecydują się spędzić karnawałowy wieczów w sali koncertowej Filharmonii czeka olśniewający mariaż orkiestrowych barw, ognistych rytmów, temperamentu i niezapomnianych melodii. Na liście koncertowych przebojów znajdują się m.in.: Uwertura złożona z najpiękniejszych tematów operetki „Orfeusz w piekle” J. Offenbacha (1819 – 1880), z brawurowym kankanem na czele, niezwykle popularne Tańce węgierskie J. Brahmsa (1833 – 1897), Tańce słowiańskie A. Dvořáka (1841 – 1904) oraz Suita z baletu „Trójgraniasty kapelusz”, rodem ze słonecznej Hiszpanii autorstwa M. de Falii (1876 – 1946), inspirowana elementami ludowej muzyki andaluzyjskiej oraz cygańskiej. W podróż do Meksyku zabierze słuchaczy Danzon nr 2 A. Márqueza, będący mozaiką różnych rytmów. Utwór ten stworzy okazję do solowych popisów muzyków w orkiestrze, podobnie jak Tico Tico Z. de Abreu (1880 – 1935), pulsujący brazylijskimi, gorącymi rytmami.

AB 13 lutego 2024r.,wtorek, godz. 19:00

SALA KONCERTOWA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII PODKARPACKIEJ

JOSÉ FERREIRA LOBO – dyrygent

MARIOLA ŁABNO – FLAUMENHAFT – recytacja

W programie:

  • J. Offenbach – Uwertura do operetki „Orfeusz w piekle”
  • J. Brahms – Tańce węgierskie nr: 5,6,7
  • A. Dvorak – Tańce słowiańskie nr:  1, 2 op.72 i nr 1 op. 46
  • M. de Falla: Taniec i II Suita z baletu „Trójgraniasty kapelusz”
  • A. Vives –  Doña Francisquita – Fandango
  • F. Branco –  Fandango
  • A. Márquez –  Danzon nr 2
  • Z. de  Abreu –  Tico Tico no Fubá

 

José Ferreira Lobo

Kariera artysty obejmuje prowadzenie oper i koncertów w Afryce Południowej, Brazylii, Niemczech, Austrii, Chinach, Korei Południowej, na Cyprze, w Hiszpanii, Stanach Zjednoczonych, Egipcie, Francji, Holandii, Anglii, Grecji, Czechach, na Słowacji, Litwie, w Meksyku, Polsce, Rumunii, Rosji, Kazachstanie, Szwajcarii, Turcji, Kolumbii, Wenezueli, Argentynie, Urugwaju przy współpracy z takimi znanymi formacjami jak m.in. Manchester Camerata, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Litwy, Orkiestra w Cannes, Orkiestra Symfoniczna w Galicji, Orkiestra Symfoniczna w Izmirze, Orkiestra Filharmonii Czeskiej, Orkiestra Symfoniczna w Stambule, CRR Orchestra w Stambule, Beijing Television Radio Orchestra (Orkiestra Telewizji i Radia w Pekinie), Claudio Santoro National Theater Symphony Orchestra (Orkiestra Symfoniczna Teatru Narodowego im. Cláudio Santoro), Netherlands National Radio Orchestra (Holenderska Narodowa Orkiestra Radiowa), Państwowa Orkiestra Symfoniczna w Meksyku, Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina, Orkiestra Muzeum Ermitrażu w Petersburgu, Orkiestra Symfoniczna Tonhalle w Zurychu, Słowacka Orkiestra Symfoniczna, Warszawska Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Filharmonii w Montevideo, Narodowa Orkiestra w Atenach, Classical Players (Klasyczni wykonawcy) z Seulu, Orkiestra Symfoniczna w Rzymie, Orkiestra Symfoniczna w Berlinie. Współpracował także z portugalskimi orkiestrami: Madera, Algarve, Porto i Portugalska Orkiestra Symfoniczna. José Ferreira Lobo współpracował również z takimi artystami jak: Krzysztof Penderecki, José Carreras, Julia Hamari, Katia Ricciarelli, Eteri Lamoris, Régis Pasquier, Aiman Mussakajaieva, Patricia Kopatchinskaya, Adriano Jordan, Roger Pascal, Moura Limpany, Svetla Vassileva, Vinci de Oliveira Bello, Fiorenza Cossotto i innymi. Wystąpił w kilku najważniejszych salach koncertowych na świecie. Był zapraszany do jury prestiżowych międzynarodowych konkursów. Pełnił rolę dyrygenta w czasie światowych premier dzieł francuskich, portugalskich, szwajcarskich i tureckich kompozytorów. Jego bogaty repertuar obejmuje dzieła klasyczne i romantyczne, a także współczesne z naciskiem na reżyserię operową. Autor zwycięskiego projektu I konkursu na utworzenie regionalnych orkiestr organizowanym przez państwo portugalskie. Utworzył North Orchestra (Orkiestra Północy) (1992 r.). Nagrywał dla Portuguese Radio Television (Portugalskie Radio i Telewizja), Radio Broadcast i Radio Suisse Romande z Northern Orchestra (Orkiestra Północna). Opublikował także kilka nagrań audio i wideo. Autor i dyrektor artystyczny projektu Opera w dziedzictwie – w odniesieniu do kulturowego dziedzictwa UNESCO.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Trwa nabór do Podkarpackiej Kroniki Filmowej 2024

Wystartował nabór do tegorocznej edycji Podkarpackiej Kroniki Filmowej. To już 9. edycja znanego programu wspierającego produkcje o tematyce regionalnej.

Aktualności

Golec uOrkiestra kolejnym wykonawcą na Rzeszowskich Juwenaliach

Organizatorzy największej studenckiej imprezy na Podkarpaciu, ujawnili kolejny zespół, który wystąpi podczas tegorocznej edycji. Golec uOrkiestra zagra 11 maja na scenie głównej Rzeszowskich Juwenaliów.

Aktualności

"Kopalnia Wujek / Powroty" - nowa wystawa w Galerii Nierzeczywistej

To już druga w tym roku wystawa w Galerii Nierzeczywistej przy ul. Matejki 10. Tym razem będzie to podróż w czasie. Autor, Marek Janicki przedstawi nam fotografie, które robił jako młody chłopak...

Aktualności

Luty w DKF Klaps. Przed projekcjami Polskie Kroniki Filmowe [REPERTUAR]

„Totem”, „Opadające liście”, Pianoforte” oraz „Chłopic i czapla” – to filmy, które będzie można zobaczyć na dużym ekranie w lutym w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w...

Aktualności

Sopranistka Justyna Bujak zaśpiewa przy akompaniamencie fortepianu w WDK

W sobotę, 3 lutego o godz. 18:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się koncert sopranistki Justyny Bujak oraz pianisty Jana Kantego-Mikosza. Wydarzenie jest częścią Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez Granic”....

Aktualności

Ferie jak z bajki. WiMBP zaprasza małych czytelników na wyjątkowe zajęcia

Na drugi tydzień ferii zimowych (5-10 lutego 2024 r.), Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przygotowała szereg atrakcji dla najmłodszych czytelników, w tym m.in. ciekawe spotkania, warsztaty, wspólne gry i zabawy...

Aktualności

W Rzeszowie otwiera się nowe, duże centrum rozrywki dla dzieci

Centrum rozrywki Bajkowy Labirynt, to nowa atrakcja dla małych i dużych mieszkańców Rzeszowa. Otwarcie placówki odbędzie się w najbliższą sobotę, 3 lutego 2024 r.

Reklama