Rzeszów - Poniedziałek, 18.11.2024
Reklama

Od starożytności do XIX wieku. Cykl wykładów o historii sztuki w Rzeszowskich Piwnicach

Dodano: /

W listopadzie Rzeszowskie Piwnice rozpoczną nowy cykl wykładów o historii sztuki. Poprowadzą je historyczki sztuki – dr Anna Stróż-Pawłowska oraz Karolina Chomiczewska. W sumie przez dwa semestry odbędzie się 12 spotkań.

„Czas Sztuki” to nowy cykl wykładów podczas którego będą omawiane wybrane zagadnienia od Starożytności do pop-artu. Spotkania przeznaczone są dla osób dorosłych – zarówno miłośników sztuki jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą dziedziną. Wykłady będą odbywać się co drugi wtorek w kinie Rzeszowskich Piwnic. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 7 listopada.

Cykl Czas Sztuki obejmuje dwa semestry, każdy składa się z sześciu spotkań. W pierwszym semestrze (listopad 2023 – styczeń 2024 ) będą przedstawione tematy od Starożytności do XIX wieku, natomiast w drugim (luty – kwiecień 2024 ) malarstwo, rzeźba i architektura XIX – XX wieku. Wykłady prowadzone przez historyczki sztuki – dr Annę Stróż-Pawłowską oraz Karolinę Chomiczewską są doskonała okazją, żeby wspólnie porozmawiać nie tylko o dziełach sztuki, artystach ale również o trendach i zmianach jakie zachodziły na przestrzeni wieków. Czas trwania wykładu to od 90 do 120 minut.

Bilety

Sprzedaż biletów i karnetów wystartowała 5 października. Dostępne są one na stronie rzeszowskiepwinice.pl (zakładka kup bilet) oraz stacjonarnie w kasie Rzeszowskich Piwnic. Cena jednorazowego biletu wykładowego to 30 zł natomiast karnet obejmujący sześć spotkań, czyli jeden semestr, kosztuje 150 zł.

Harmonogram spotkań

I SEMESTR

7 listopada / Starożytność

  • Od augurów po Mussoliniego. Forum Romanum na przestrzeni dziejów

21 listopada / Średniowiecze

  • Niebiańska ikonosfera bizantyńskich mozaik

5 grudnia / Renesans

  • Florencja – niekwestionowana kolebka renesansu

19 grudnia / Barok

  • W pogoni za Dafne. Dynamizm barokowej rzeźby

9 stycznia / Klasycyzm

  • Antykomania doby klasycyzmu

23 stycznia / XIX wiek

  • Prerafaelici. Hit czy kicz?

Program drugiego semestru pojawi się w styczniu 2024 roku. Spotkania poprowadzi Karolina Chomiczewska, wykłady będą dotyczyć malarstwa, rzeźby i architektury XIX i XX wieku. 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

„Opowieści z podróży”. Andrzej Stasiuk spotka się z czytelnikami

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z prozaikiem i eseistą Andrzejem Stasiukiem – 17 października 2024 r., godz. 17.00, budynek WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13. Wstęp wolny.

Aktualności

Jesienne pokazy widowiska multimedialnego „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”

Wakacyjne pokazy multimedialne pn. „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” zyskały rzeszę miłośników, dlatego Rzeszowski Dom Kultury postanowił kontynuować widowiska również w okresie jesiennym. Ma październik i listopad zaplanowano 6 pokazów.

Aktualności

Pokazy filmowe w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Kolejne wydarzenie kulturalne w "przywróconej do życia"  zabytkowej kamienicy mieszczącej się tuż obok rzeszowskiego Rynku, przy ul. Króla Kazimierza 25. Tym razem będzie to projekcja filmów: włoskiego „Konesera” Giuseppe Tornatore oraz dokumentu...

Aktualności

Noc Bibliotek w WiMBP w Rzeszowie. Wieczór pełen atrakcji i niespodzianek dla małych czytelników

Przed nami kolejna edycja corocznego święta promującego czytanie i odkrywanie bibliotek na nowo. W tegorocznej edycji po raz kolejny udział bierze Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, która przygotowała dla małych...

03. Festiwal Arcydzieł

62. Rzeszowskie Spotkania Teatralne. Najlepsze spektakle z całego kraju w „Siemaszce” [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się święto miłośników sztuki teatralnej. Już 18 października w stolicy Podkarpacia rozpoczną się 62. Rzeszowskie Spotkania Teatralne: 03. Festiwal Arcydzieł. W programie najlepsze spektakle z całego kraju zrealizowane na...

Reklama