Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Magdalena Grzebałkowska gościem ostatniego spotkania w ramach Letnich Ogrodów Literackich

Dodano: /

Przed nami ostatnie spotkanie w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. W niedzielę, 11 września o godz. 16:00 w Ogrodach Bernardyńskich z czytelnikami spotka się reporterka Magdalena Grzebałkowska. W przypadku intensywnych opadów, spotkanie odbędzie się w budynku Biblioteki przy ul. Sokoła 13.

MAGDALENA GRZEBAŁKOWSKA – urodziła się w 1972 roku. Jest absolwentką studiów historycznych na Uniwersytecie Gdańskim. W 2011 roku ukazała się pierwsza książka Magdaleny Grzebałkowskiej. „Ksiądz paradoks. Biografia Jana Twardowskiego". To niezwykła książka, która przyniosła jej popularność. Znaną, wydawałoby się, postać księdza, przedstawiła w zupełnie innym świetle. Dzięki swojej dociekliwości dotarła do jego nieznanych dotąd zapisków, co pozwoliło stworzyć to bestsellerowe dzieło. Wkrótce potem pojawiła się biografia Tomasza i Zdzisława Beksińskich oraz najbardziej ceniona „Wojna i pokój”.

Dorobek literacki Magdaleny Grzebałkowskiej nie jest duży, jednak napisane przez nią książki były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane w prestiżowych konkursach czy plebiscytach.

Wielokrotnie również otrzymywała nagrody za swój dorobek dziennikarski, w tym Grand Press w 2009 roku za dziennikarstwo specjalistyczne. Za książkę „Beksińscy. Portret podwójny” otrzymała nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2014 oraz do Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia 2015. Książka przyniosła jej również Śląskiego Wawrzyna Literackiego 2014. Z kolei „Wojna i pokój” zdobyła Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej, nominację do Nagrody Literackiej „Nike” 2016 oraz nagrodę Wybór czytelników Nagrody Nike 2016.*

* Nota biograficzna ze strony www.znak.com

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

11. edycja festiwalu "Źródła Pamięci. Szajna - Grotowski - Kantor" [PROGRAM]

W programie tegorocznej edycji znalazło się m.in. cztery spektakle, prelekcje, wystawa oraz warsztaty.

Aktualności

Bezpłatne koncerty symfoniczne w Filharmonii Podkarpackiej

W najbliższy weekend będzie można wziąć udział w wyjątkowych doświadczeniach, jakim niewątpliwie są koncerty symfoniczne na żywo. W Filharmonii Podkarpackiej odbędą się dwa koncerty z udziałem orkiestry. Co ważne, obydwa wydarzenia są...

Aktualności

Wernisaż wystawy Beaty Czyżewskiej otworzy Rzeszów Jazz Festiwal 2023

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja największego festiwalu jazzowego na Podkarpaciu. Wydarzeniem otwierającym będzie wystawa fotografii Beaty Czyżewskiej prezentująca koncerty i artystów poprzedniej edycji.

Aktualności

Gala operowo-operetkowa z Jonasem Kaufmannem w kinie Zorza

W listopadzie kino Zorza pokaże retransmisję gali operowo-operetkowej z udziałem gwiazd operowego świata.

Aktualności

Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie będzie miał nową nazwę i status

Od przyszłego roku Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zmieni nazwę na Centrum Młodzieży w Rzeszowie i zyska status pałacu młodzieży.

Aktualności

Uroczystości upamiętniające Józefa Szajnę i odsłonięcie "Drabiny do nieba"

W środę, 25 października 2023r. w Rzeszowie odbędzie się wydarzenie pn. „Wokół rzeźby Józefa Szajny Drabina do nieba", które jest upamiętnieniem wyjątkowego artysty urodzonego w Rzeszowie.

Aktualności

XX edycja festiwalu "O Laur Rzecha". Wystąpi ponad 400 tancerzy

24 grupy taneczne na prezentacjach konkursowych i ponad 400 tancerzy na scenie podczas koncertu galowego - tak zapowiada się XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Zespołów Tanecznych „O Laur Rzecha”, który odbędzie się w...

Aktualności

"Kraina Zmysłów" - twórczość osób z zaburzeniami psychicznymi w BWA

„Kraina zmysłów” to wystawa jubileuszowa z okazji jubileuszu 30-lecia istnienia Domu Pomocy Społecznej Dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Rzeszowie, która prezentowana będzie w Biurze Wystaw Artystycznych od 19 października do 5...

Reklama