Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Kreatywne ferie i spotkanie ze Stefanem Dardą w Empiku

Dodano: /

W sobotę (16.02) w Empiku w Galerii Rzeszów odbędą się warsztaty, kreatywne ferie pod hasłem "MODA". W poniedziałek (18.02) księgarnia zaprasza na spotkanie autorskie ze Stefanem Dardą. 

 

Ferie pod hasłem: moda

16 lutego, godz. 11:00

Zima to nie tylko czas ciepłych kurtek i szalików. Zimowa moda może być zaskakująca i kolorowa! Na warsztatach podczas ferii, które odbędą się w Empiku w Galerii Rzeszów od godziny 11:00, spróbujemy ożywić ją fantazyjnymi, niepowtarzalnymi ozdobami: kwiatami, biżuterią czy broszkami, np. z filcu.

Ferie to również czas karnawału, gdzie nawet najbardziej śmiałe pomysły modowe można zrealizować. Uczestnicy warsztatów wykonają śmieszne maski, zabawne okulary ozdabiane markerami CREADU oraz kawałkami filcu. Dla tych, którzy czują, że drzemie w nich prawdziwy projektant mody, mamy coś ciekawego! Wykonamy szkice i projekty strojów wg własnych pomysłów, a pomogą nam w tym markery CREADU.

ZIMOWA MODA Z MARKERAMI CREADU (godz. 11:00-12:30)

Zanim projektant przystąpi do pracy, wykonuje mnóstwo rysunków. Przy pomocy markerów CREADU, stworzymy rysunki żurnalowe, w których przelejemy na papier własne pomysły i koncepcje strojów.

MASKI I OKULARY (godz. 12:30-14:00)

Maski i zabawne okulary wykonane z kartonu, ozdabiane markerami CREADU, kawałkami filcu, guzikami, cekinami.

BIŻUTERIA Z FILCU (godz. 14:00-16:00)

Naszyjniki, broszki, bransoletki i inne ozdoby uszyte z kawałków kolorowego filcu, ozdobione dodatkowo guzikami, cekinami czy koralikami.

Warsztaty kreatywne przeznaczone są dla klientów programu „Mój empik”. Kartę programu można założyć w każdej chwili, nawet w trakcie zajęć. Po zajęciach gotowe dzieło stanie się miłą pamiątką czasu poświęconego na doskonalenie kreatywności manualnych. Warsztaty mają charakter otwarty i są bezpłatne. Zapraszamy!

Dołącz do naszej grupy na FB „Czas na DIY”

www.facebook.com/groups/czasnadiy/

 

 

Mistrz powieści grozy powraca

18 lutego, godz. 18:00

„Cymanowski Młyn” (Wydawnictwo Filia) Magdaleny Witkiewicz i Stefana Dardy to połączenie powieści obyczajowej i trzymającego w napięciu thrillera. To mistrzowskie połączenie zapewnia lekturę na najwyższym poziomie emocji od pierwszej do ostatnie strony. Z okazji premiery „Cymanowskiego Młynu”, Stefan Darda – współautor książki spotka się z czytelnikami
w rzeszowskim Empiku w Galerii Rzeszów już w poniedziałek, 18 lutego.

Małżeństwo Moniki i Macieja przechodzi głęboki kryzys. Oboje łudzą się, że tajemniczy prezent: urlop w leśnym pensjonacie, z dala od ludzi i cywilizacji, może jeszcze wszystko uratować. Początkowo ulegają romantycznym chwilom, jednak nagły wyjazd Macieja budzi demony przeszłości. Łukasz, przystojny syn właściciela, do złudzenia przypomina Monice jej byłego narzeczonego. Czy to tylko przypadkowe podobieństwo?

Wyjazd, który miał ratować związek, okazuje się początkiem trudnych do wyjaśnienia
i niepokojących zdarzeń. Nic nie jest oczywiste, bohaterowie głęboko skrywają tajemnice, a na światło dzienne wypływają przerażające wspomnienia o krwawych zbrodniach sprzed lat.

Kim tak naprawdę jest Łukasz? Czy małżeństwo Moniki i Maćka przetrwa próbę sił? I jaką rolę pełni dziewczynka ze starej wyblakłej fotografii?

--

Stefan Darda to autor powieści i opowiadań głównie z nurtu literatury grozy i fantastyki. Jego debiutancka powieść z 2008 roku, "Dom na wyrębach", w której czerpie z wierzeń ludowych, była nominowana do Nagrody im. Janusza Zajdla. To była pierwsza, ale oczywiście nieostatnia, nominacja do tej najważniejszej polskiej nagrody literackiej dla twórców fantastyki. Autor jest laureatem Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Garbińskiego 2015 (za zbiór "Opowiem ci mroczną historię". Z kolei jego powieść "Czarny Wygon" została wyróżniona przez portal Horror Online, magazyn Grabarz Polski oraz zdobyła Nagrodę Nautilus. Po książki Stefana Dardy powinni sięgnąć wszyscy miłośnicy rodzimej fantastyki i literatury grozy.

 

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

DKF Klaps wraca z projekcjami po wakacyjnej przerwie [REPERTUAR]

Niespełna tydzień pozostało do rozpoczęcia nowego sezonu filmowych seansów w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. We wrześniu, oprócz filmowych nowości, widzowie będą mieli okazję obejrzeć...

Aktualności

Spotkanie autorskie z Pawłem Sołtysem (Pablopavo) w Ogrodach Bernardyńskich

Paweł Sołtys (Pablopavo) – pisarz, wokalista, kompozytor i autor tekstów będzie gościem kolejnego spotkania w ramach cyklu Letnie Ogrody Literackie organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.

Aktualności

Ostatni wakacyjny pokaz z cyklu „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”. We wrześniu dodatkowe seanse

W najbliższy piątek, odbędzie się ostatni wakacyjny pokaz multimedialnego widowiska z cyklu „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” przygotowane z okazji 670-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa. Wydarzenie organizuje Rzeszowski Dom Kultury.

Aktualności

Przestrzenie Sztuki Teatr. „Siemaszkowa” po raz kolejny operatorem programu

Już w sierpniu i wrześniu podkarpacka publiczność będzie mogła wziąć udział w  działaniach realizowanych w ramach projektu Przestrzenie Sztuki Teatr przez rzeszowską „Siemaszkę”. W programie m.in. warsztaty performatywne „Kto ocali.  Opowieści z…”, projekt „Chwile...

Aktualności

Filmowy poranek dla dzieci: Barbapapa, policjanci i miasteczko ruchu drogowego

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie młodych kinomanów w ramach cyklu "Filmowy Poranek dla Dzieci" organizowanego w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy. Start już od godziny 9:45.

Aktualności

Wernisaż wystawy i multimedialne spotkanie autorskie z Małgorzatą Dołowską

Dokładnie dwa tygodnie pozostało do otwarcia nowej wystawy w Galerii Nierzeczywistej RSF. Od 6 września prezentowane będą fotografie Małgorzaty Dołowskiej, absolwentki Wyższego Studium Fotografii w Warszawie i PWSFTviT im. St. Schillera w...

Aktualności

W Rzeszowie trwa festiwal literacki „Łączy nas bajka” [PROGRAM]

Wczoraj w Rzeszowie i kilku innych miastach województwa rozpoczął się festiwal literacki „Łączy nas bajka” organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Suma wszystkich znaczeń

Wstawa Piotra Kolanko w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Od 23 sierpnia drzwi zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25 w Rzeszowie zostaną ponownie otwarte dla zwiedzających. Do połowy września prezentowana tam będzie wystawa Piotra Kolanko zatytułowana „Suma wszystkich znaczeń”. 

Reklama