Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Estrada Rzeszowska uruchomiła Estradaversum - "miejsce gdzie sztuka spotyka się z innowacyjną technologią"

Dodano: /

Estrada Rzeszowska uruchomiła, specjalną, wirtualną przestrzeń pn. Estradaversum. Jest to „miejsce gdzie sztuka spotyka się z innowacyjną technologią, tworząc unikalne doświadczenia dla uczestników”.

Estrada Rzeszowska to miejska instytucja kultury, która od ponad sześciu dekad nieprzerwanie zapewnia niezapomniane emocje. Rocznie organizuje ponad sto wydarzeń kulturalnych, od niszowych i kameralnych po największe festiwale w Rzeszowie. Flagowymi wydarzeniami organizowanymi przez Estradę Rzeszowską są: Europejski Stadion Kultury, Rockowa Noc, Rzeszów Breakout Days czy Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko.

W grudniu ubiegłego roku, Estrada Rzeszowska obchodziła 65 urodziny, które nie tylko stały się okazją do świętowania, ale również tworzenia planów na kolejne lata działalności instytucji… i tak właśnie narodziło się Estradaversum.

Czym jest Metaversum Estrady Rzeszowskiej?

To dynamiczna wirtualna przestrzeń instytucji, stworzona z myślą o szerokim spektrum wydarzeń kulturalnych i artystycznych. To miejsce, gdzie sztuka spotyka się z innowacyjną technologią, tworząc unikalne doświadczenia dla uczestników.

Przekraczając granice fizyczne, Estradaversum staje się miejscem, gdzie mogą spotkać się ludzie z całego świata, aby wspólnie cieszyć się sztuką i kulturą w wirtualnym wymiarze.

Wirtualna instytucja kultury to nie tylko przestrzeń konsumpcji, ale także interakcji społecznej. Dostępny w Estradaversum chat (dla zalogowanych) zapewnia miejsce do spotkań, dyskusji i dzielenia się wrażeniami z innymi uczestnikami. Interakcje między odwiedzającymi tworzą wirtualną społeczność miłośników kultury, tworząc unikalne i wspólne doświadczenia online.

Co więc można robić w Estradaversum? Przede wszystkim świetnie się bawić! Po wejściu na stronę:  https://estrada.rzeszow.pl/estradaversum  i stworzeniu własnego avatara można zacząć eksplorację, najlepiej zaczynając od pętli historycznej pełnej zdjęć, filmików i ciekawostek związanych z naszą działalnością.

Pierwszy koncert rockowy w Metaversum

A już w najbliższy wtorek, 23 stycznia 2024 o godz. 20:00 odbędzie się pierwszy rockowy koncert w metaversum. W wirtualnej przestrzeni wystąpi Benek i Bimbronauci  w składzie:

Kamil „Szczupły” Czuprys- gitara, aranzacje, muzyka, teksty. Pochodzi z Pacanowa, wychowywał sie w Tychach. Tam tez nasiakł slaskim bluesem. Poprzednio grał w zespołach KFM, Biegun Zachodni. Na nim ostatecznie opiera sie cała muzyka Bimbronautów. Na scenie od 20 lat. Grał z najwiekszymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej.

Grzegorz „Długi” Długosz - gitara basowa. Na scenie od lat 90 XX w. Grał w zespołach Red Sector A,Wesoły Roger, Neonovi Gitary- Fender Jazz Bass, Ibanez Roadstar 2 series, Fender Duff McKagan Deluxe Precision Bass. Wzmacniacze Ampeg svt 4 pro, SWR Goliath 4GR bass at 810 +

Jakub „Kasa” Kasowicz- perkusja. Pochodzi z okolic Jasła, a jak wiadomo jest to miasto gwiazd muzyki rozrywkowej. Nauczyciel gry na perkusji w szkole muzycznej Yamaha. Gra chyba we wszystkich zespołach w Rzeszowie.

Tomasz „Benek” Bys - autor tekstów, melodie, wokal. Załozyciel zespołu. Dba o zgodnosc ducha Bimbronautów z harmonia dobra i swiatła. Potrafi zaszumiec jak 100 milowy las. Nigdy nie grał w innych zespołach. Muzyki uczył sie od Dziuraki, a ten doprowadzony do granic wytrzymałosci przekazał go Szczupłemu. Teraz Kamil niesie ten worek kakofonii.

Twórczość Bimbronautów to mieszanka stylów, podejść i koncepcji bez ograniczeń, lęku o wyjście poza kanon. Czasem jest blues z progu na, którym mieszka, czasem punk z jabolem. Tango? – nie ma problemu. Zdarza się folk prosto z Chicago i tradycyjny rock.

Bimbronauci czerpią inspiracje do swoich utworów ze zwykłego, szarego życia, które kolorują sobie i swoim fanom opowieściami o zabawie, dziewczynach i śpiewie.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

PS Dialogi z/o Nowosielskim - nowa wystawa w "Siemaszce"

Od 2 lutego 2024 r. we foyer Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, można oglądać wystawę zatytułowaną „PS Dialogi z/o Nowosielskim”, na której prezentowane są prace artystek i artystów z Instytutu Sztuk...

Aktualności

Trwa nabór do Podkarpackiej Kroniki Filmowej 2024

Wystartował nabór do tegorocznej edycji Podkarpackiej Kroniki Filmowej. To już 9. edycja znanego programu wspierającego produkcje o tematyce regionalnej.

Aktualności

Golec uOrkiestra kolejnym wykonawcą na Rzeszowskich Juwenaliach

Organizatorzy największej studenckiej imprezy na Podkarpaciu, ujawnili kolejny zespół, który wystąpi podczas tegorocznej edycji. Golec uOrkiestra zagra 11 maja na scenie głównej Rzeszowskich Juwenaliów.

Aktualności

"Kopalnia Wujek / Powroty" - nowa wystawa w Galerii Nierzeczywistej

To już druga w tym roku wystawa w Galerii Nierzeczywistej przy ul. Matejki 10. Tym razem będzie to podróż w czasie. Autor, Marek Janicki przedstawi nam fotografie, które robił jako młody chłopak...

Aktualności

Luty w DKF Klaps. Przed projekcjami Polskie Kroniki Filmowe [REPERTUAR]

„Totem”, „Opadające liście”, Pianoforte” oraz „Chłopic i czapla” – to filmy, które będzie można zobaczyć na dużym ekranie w lutym w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” działającego w Wojewódzkim Domu Kultury w...

Aktualności

Sopranistka Justyna Bujak zaśpiewa przy akompaniamencie fortepianu w WDK

W sobotę, 3 lutego o godz. 18:00 w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się koncert sopranistki Justyny Bujak oraz pianisty Jana Kantego-Mikosza. Wydarzenie jest częścią Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez Granic”....

Aktualności

Ferie jak z bajki. WiMBP zaprasza małych czytelników na wyjątkowe zajęcia

Na drugi tydzień ferii zimowych (5-10 lutego 2024 r.), Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przygotowała szereg atrakcji dla najmłodszych czytelników, w tym m.in. ciekawe spotkania, warsztaty, wspólne gry i zabawy...

Reklama