Rzeszów - Sobota, 22.02.2025
Reklama

Dwa wernisaże w ramach Rzeszowskiego Weekendu Fotografii

Dodano: /

Trwa trzecia edycja „Rzeszowskiego Weekendu Fotografii”. Jest to wydarzenie obejmujące szerokie spektrum tematów na pograniczu fotografii i pokrewnych sztuk wizualnych. W jego ramach w Rzeszowie organizowane są m.in. wystawy stałe, wernisaże online  oraz warsztaty fotograficzne. Na nadchodzący weekend zaplanowano dwa wernisaże.

Pierwszy to SONIA HANDELMAN-MEYER - THE NEW YORK PHOTO LEAGUE, który odbędzie się w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, w piątek (15.10) o godz. 18:30. Kuratorem wystawy jest Marek Grygiel. Druga propozycja, to wystawa zdjęć Katarzyny Piechowicz zatytułowana „Seniorzy”. Wernisaż odbędzie się w sobotę (16.10) o godz. 18:30 w Galerii Nierzeczywistej  RSF przy ul. Matejki 10.

Poniżej informacje o wystawach:

SONIA HANDELMAN-MEYER - THE NEW YORK PHOTO LEAGUE

RWF2021 - ogólnopolska premiera wystawy fotografii Sonii Handelman-Meyer zatytułowanej "The New York Photo League" połączona ze spotkaniem autorskim on-line!

Prezentowana wystawa to 34 wybrane fotografie wykonane w latach 50-tych ubiegłego wieku, w okresie aktywnej działalności Ligi Fotograficznej w Nowym Jorku. Obok Sonii Handelman-Meyer członkami kolektywu byli m.in. John Ebstel, Sid Grossman, Paul Strandt, Berniece Abbott, Ansel Adams i wielu innych, znakomitych fotografów tamtego okresu.

Premierowa odsłona wystawy w Polsce - oraz jedna z pierwszych w tej części Europy - odbywa się dzięki współpracy z Sonia Handelman-Meyer Photography Archive.

Partnerzy wydarzenia: Sonia Handelman-Meyer Photography Archive, Miasto Rzeszów, Artibo, Leica 6x7 Gallery Warszawa, Fototapeta, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa.

Druk i produkcja: Artibo Polska.

Ekspozycja prac potrwa do 10.11.2021

 

KATARZYNA PIECHOWICZ - SENIORZY

Katarzyna Piechowicz jest niezależną fotografką dokumentalną mieszkającą w Rudzie Śląskiej. W swojej pracy skupia się przede wszystkim na długoterminowych projektach związanych z osobami i społecznościami doświadczającymi wykluczenia.

Jej projekt „Seniorzy” poświęcony samotności osób starszych, zdobył uznanie w najważniejszych konkursach fotoreportażu w Polsce, trafiając do finału Nagrody im. Krzysztofa Millera za Odwagę Patrzenia w 2019 roku i zdobywając nagrodę (I miejsce w kategorii Życie codzienne Grand Press Photo 2020).

Została zaproszona do zaprezentowania swoich prac podczas kilku ważnych wydarzeń fotograficznych. Nadal zgłębia tematykę wykluczenia i dyskryminacji, angażując się w lokalne, często niedoceniane grupy społeczne i środowiska. Mocno wierzy, że fotografia jest sposobem na to, by usłyszeć głosy osób pokrzywdzonych. Obecnie pracuje nad kolejnym długofalowym projektem skupiającym się na społeczności romskiej, z którym została finalistką międzynarodowego konkursu o grant „Women Photograph + Getty Images”.

Jej prace publikowane były w Gazecie Wyborczej, Dużym Formacie, miesięczniku Pismo, Press, Dzienniku Zachodnim, National Geographis, Tygodniku Powszechnym.

Ekspozycja prac potrwa do 29.10.2021

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

„Z Tobą chcę oglądać świat” - wyjątkowy koncert na Dzień Kobiet w Filharmonii Podkarpackiej

Agencja artystyczna MUZA zaprasza na niezwykły koncert, pełen żywiołowej i wzruszającej muzyki, w której każdy odnajdzie swoje najcenniejsze wspomnienia z dawnych lat, skryte w niezapomnianych przebojach.

Aktualności

Trwa rekrutacja do Akademii Wolontariatu Estrady Rzeszowskiej. Zgłoszenia do 15 marca

Estrada Rzeszowska ogłosiła nabór do Akademii Wolontariatu – programu dla osób chcących zaangażować się w organizację największych wydarzeń kulturalnych w mieście. Zgłoszenia można przesyłać do 15 marca 2025 roku – kolejna rekrutacja...

Aktualności

Świat Mistrza Beksińskiego. Koncert i wystawa poświęcone pamięci wybitnego artysty z Sanoka

21 lutego 2025 r. w centrum wystawienniczo-kongresowym ZEN.COM Expo w Jasionce (dawniej G2A Arena), odbędzie się inauguracja wyjątkowego wydarzenia artystycznego poświęconego twórczości Zdzisława Beksińskiego.

Aktualności

Rzeszowski Dzień Kobiet. Warsztaty tkania makatki i koncert Skubasa

Z okazji Dnia Kobiet, Rzeszowskie Piwnice przygotowały dwa wyjątkowe wydarzenia dedykowane Paniom. 8 marca, w samo południe odbędą się warsztaty tkania makatki na krośnie ręcznym. Wieczorem, klimatczne wnętrza Piwnic, wypełni muzyka Skubasa.

Aktualności

David Gimenez i Philippe Quint gośćmi piątkowego koncertu symfonicznego w Filharmonii Podkarpackiej

Muzyka trzech kompozytorów, wypełni salę Filharmonii Podkarpackiej podczas najbliższego koncertu symfonicznego. Symfonicy podkarpaccy wykonają utwory Verdiego, Mendelssohna i Brahmsa pod batutą hiszpańskiego dyrygenta Davida Gimieneza. Solistą wieczoru będzie amerykański skrzypek Philippe Quint.

Aktualności

Teatr na ekranie: „Żona Łysego” w Kinie za Rogiem Cafe

Dramat psychologiczny „Żona Łysego” z Aleksandrą Konieczną w roli głównej, będzie można obejrzeć w ramach najbliższego spotkania z cyklu „Teatr na ekranie” w Kinie za Rogiem Cafe. Projekcja odbędzie się w poniedziałek,...

Czwartki Jazzowe – kontynuacja

Fuzja polskiej muzyki ludowej i nowoczesnego jazzu. Joachim Mencel Quintet w WDK

Joachim Mencel Quintet z projektem ARTISENA wystąpi już 27 lutego na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Będzie to pierwszy w tym roku koncert z cyklu Czwartki Jazzowe – kontynuacja.

Aktualności

The Strings - przezabawny spektakl komediowy o przyjaźni, życiowych zakrętach i miłości do muzyki

15 lutego 2025 r. w Filharmonii POdkarpackiej będzie można zobaczyć przezabawny spektakl komediowy o przyjaźni, życiowych zakrętach i miłości do muzyki - The Strings. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00. 

Reklama