Rzeszów - Poniedziałek, 03.03.2025
Reklama

„Drugie oblicze anoreksji” – nowa wystawa w Galerii Nierzeczywistej RSF

Dodano: /

fot. Magdalena Kowal
fot. Magdalena Kowal

Od 7 marca w przestrzeni Galerii Nierzeczywistej prezentowane będą prace Magdaleny Kowal. Wernisaż wystawy zatytułowanej odbędzie się o godz. 18:00. Gościem otwarcia będzie Fundacja Helped, która wraz z autorką będą zapraszać do dyskusji. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 31 marca 2025 r.

Fotografie do wystawy utworzone w 2022 r. oraz 2024 r., mają na celu zobrazowanie problemu jakim są zaburzenia odżywiania, a dokładniej anoreksja.

W swoich pracach Magdalena Kowal stara się ukazać jak faktycznie przebiega anoreksja. Pokazanie emocji, odczuć, myśli osoby chorej, zwracając uwagę na mniej oczywiste szczegóły choroby. Podczas tworzenia zdjęć myślą Autorki było, aby poszerzyć w społeczeństwie wiedzę o anoreksji. Na temat zaburzeń odżywiania dużo się nie mówi, a jest tak bardzo poważnym problemem, z którym zmaga się bardzo duża część społeczeństwa, a liczba osób chorujących wciąż rośnie.

Magdalena Kowal na co dzień studiuje na Uniwersytecie Rzeszowskim dziennikarstwo i komunikację społeczną, obecnie jest na 3 roku. Fotografią interesuje się od 9 lat. Gdy była młodsza aparat fotograficzny nie był jej obcy, to jednak dopiero w okresie gimnazjalnym wiedziała, że jest to jej pasja. W kolejnym etapie edukacji wybrał technikum o kierunku fotografia i multimedia w Jarosławiu. W 2018 roku kupiła swój pierwszy profesjonalny aparat. Wiedziała, że to jest już coś więcej niż tylko chwilowa pasja. Fotografia daje jej ogromną radość oraz to, że pozwala choć na chwilę zapomnieć o problemach. W 2020 roku skończyła pierwszy projekt na temat choroby nowotworowej siostry, którego finalnym efektem była wystawa fotograficzna zorganizowana w kwietniu 2022 roku w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki. Do dzisiejszego dnia wciąż się rozwija w dziedzinie fotografii, łącząc studia, pasję, która też stała się dla niej pracą. W 2024 roku rozpoczęła działania związane z poszerzaniem tematu zaburzeń odżywiania. Stworzyła kilka filmów na YouTube z osobami, które chorowały na zaburzenia odżywiania. Prowadzi również profil na Instagramie oraz TikToku związany z tym tematem tworząc edukacyjne posty.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Ruszyły zgłoszenia do 11. edycji festiwalu "Piosenka w Meloniku"

Wokaliści i wokalistki z całej Polski mogą zgłaszać się do udziału w 11. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który pod koniec kwietnia odbędzie się w Rzeszowie. Zgłoszenia...

Aktualności

Uroczysta premiera filmu "Tata" z udziałem twórców w Rzeszowie

Wydarzenie odbędzie się 24 lutego 2023 r. w kinie Zorza.

Aktualności

Walentynkowe akcje czytelnicze w filiach WiMBP

Dla czytelników przygotowano różnorodne wydarzenia - warsztaty, spotkania, akcja wymiany książek i zabawy czytelnicze. Działania te mają na celu promocję mające na celu promocję biblioteki, literatury i czytelnictwa.

Aktualności

Rockowa Noc 2023. Znamy termin, miejsce i pierwsze zespoły!

Organizatorzy Rockowej Nocy ogłosili pierwsze zespoły, które wystąpią podczas tegorocznej edycji festiwalu. Znamy również termin i miejsce wydarzenia. Pierwsza pula karnetów dwudniowych już w sprzedaży.

Aktualności

Grand OFF - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata w WDK

22 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie będzie można obejrzeć 11 filmów nagrodzonych podczas 16. edycji Festiwalu GRAND OFF im. Witolda Kona - Najlepsze Niezależne Krótkie Filmy Świata

Aktualności

Late Night Poems rusza w trasę koncertową i prezentuje video

Eskaubei zapowiada koncerty promujące wydany w zeszłym roku winylowy album jazzowo poetyckiej grupy Late Night Poems – Ostatni Dzień Lata.

Aktualności

"Ballady i romanse" dla młodzieży i dorosłych w teatrze Maska

„Ballady i romanse” w wersji, jakiej się nie spodziewacie – 17 lutego o godz. 18:00 w teatrze Maska.

Aktualności

Walentynki w Rzeszowskich Piwnicach. Muzyka Claptona w wykonaniu rzeszowskich artystów

14 lutego o godzinie 20.00 w Rzeszowskich Piwnicach odbędzie się koncert rzeszowskich muzyków, których artystycznym zamierzeniem jest uhonorowanie twórczości Erica Claptona. Ze sceny popłyną takie przeboje jak „Layla” czy „Tears in Heaven”.

Reklama