Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Czterodniowa uczta dla miłośników teatru w Rzeszowie

Dodano: /

Od 19 do 22 czerwca, w ramach festiwalu Teatru Klasyki Polskiej, będzie można zobaczyć cztery wyjątkowe spektakle teatralne. Sztuki będą prezentowane na scenie rzeszowskiego Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie.

Festiwal Klasyki Polskiej otworzy spektakl „Trzy po trzy” – wciągająca opowieść sceniczna stworzona na podstawie pamiętnika Aleksandra Fredry. Przedstawienie ukazuje nieznaną twarz ojca polskiej komedii, z całym wachlarzem silnych emocji - od melancholii do euforii. Na scenie zobaczymy postacie przywoływane przez autora z przeszłości – w roli jednej z nich doskonale znany telewidzom jako król Jagiełło (Sebastian Skoczeń) z popularnego serialu "Korona królów. Jagiellonowie".

W czasie Festiwalu nie zabraknie znakomitej „Zemsty” z kultowym serialowym Traczem – Dariuszem Kowalskim – tym razem w roli Rejenta Milczka; wybuchowym Cześnikiem – Jarosławem Gajewskim; przebojowym Papkinem – w tej roli uwielbiany przez widzów Łukasz Lewandowski; namiętną i wyrazistą Podstoliną – kreowaną przez elektryzującą Maję Hirsch.

W kolejnym dniu zobaczyć będzie można „Dożywocie” z prześmieszną, wartką akcją oraz zapadającymi w pamięć i bawiącymi do łez bohaterami.

Festiwal zakończy wyjątkowy pełen humoru spektakl „Ambasador” Sławomira Mrożka, z mistrzowsko wcielającym się w rolę tytułową Andrzejem Mastalerzem.

PROGRAM FESTIWALU:


TRZY PO TRZY
19.06.2024, godz. 19:00

ZEMSTA
20.06.2024, godz. 19:00

DOŻYWOCIE
21.06.2024, godz. 19:00

AMBASADOR
22.06.2024, godz. 19:00

Bilety dostępne są na stronach https://biletyna.pl/ oraz Repertuar | Spektakle | Premiery => Teatr Warszawa | Inne miasta (teatrklasykipolskiej.pl)

Teatr Klasyki Polskiej studiuje i wystawia najwybitniejsze polskie dramaty oraz adaptacje arcydzieł polskiej literatury, zgodnie z ich literą i duchem, w oparciu o rzetelny warsztat i we współpracy z wybitnymi twórcami teatru. Jedną z form działalności Teatru Klasyki Polskiej są objazdy po kraju, oraz zagraniczne tournée, adresowane przede wszystkim do rozsianej po świecie Polonii. Celem działań instytucji jest integracja wspólnoty, wzmacnianie jej tożsamości poprzez przypominanie bogactwa polskiego języka, historii i zwyczajów. Teatr Klasyki Polskiej to nowa, wielka szansa. Dla widzów - na kontakt z arcydziełami rodzimej literatury, dla inwestorów i mecenasów – na stworzenie polskiej marki teatralnej o międzynarodowym zasięgu i znaczeniu.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Before Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko. Na rynku zagra Władysław Wiater Quartet

W czwartek w Rzeszowie odbędzie się otwarta konferencja prasowa przed tegoroczną edycją Toastu Urodzinowego dla Tomasza Stańko. Po konferencji wystapi Władysław Wiater Quartet.

Aktualności

Rodzinny Piknik i koncert na parkingu przy budynku Estrady Rzeszowskiej

Działający w Estradzie Rzeszowskiej Rzeszowski Inkubator Kultury zaprasza na bezpłatne wydarzenia. 1 lipca zaplanowano koncert i szereg atrakcji dla dzieci.

Aktualności

Maroko na rysunkach i akwarelach Alicji Nikiel. Nowa wystawa w Muzeum Etnograficznym

7 lipca 2022 r. o godz. 17:00 w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie odbędzie się wernisaż wystawy rysunków i akwareli Alicji Nikiel zatytułowanej „Maroko, szkice podróżne”. Ekspozycja dostępna będzie dla...

Aktualności

Ponad 30 bezpłatnych wydarzeń w Rzeszowie w ramach letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi

Inauguracja nastąpi już w piątek 1 lipca 2022 roku o godzinie 17:00 w Parku Papieskim podczas pierwszej odsłony Wakacyjnej Akademii Smyka.

Aktualności

Lipcowy harmonogram Poniedziałkowych Dyskusji Fotograficznych w RSF

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne zaprasza w lipcu na kolejne spotkania z cyklu PDF (Poniedziałkowe Dyskusje Fotograficzne) – otwarte spotkania dyskusyjne poświęcone fotografii.

Aktualności

Zakończenie sezonu artystycznego w Filharmonii Podkarpackiej

W programie: Uwertura do opery „Euryanthe” Webera, koncert fortepianowy A-dur KV 414 Mozarta oraz suita „Sen nocy letniej” Mendelssohna.

Reklama