Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Breakout Days 2019 to nie tylko koncerty. Zobacz co jeszcze przygotowali organizatorzy

Dodano: /

Kolejna edycja Rzeszów Breakout Days odbędzie się w dniach 12-14 września w Rzeszowie. Oprócz koncertów, organizatorzy zapowiadają także inne atrakcje - spacer "śladami Breakoutów" oraz "granie dla Nalepy".

Spacer śladami Breakoutów

W sobotę 14 września, o godz. 15.00 przy pomniku Tadeusza Nalepy rozpocznie się spacer, który pozwoli poznać bliżej historię „Breakoutów”. Będzie to spacer po miejscach związanych z Tadeuszem Nalepą i zespołem Breakout. Spacer poprowadzi Agnieszka Skowron-Wilusz, autorka “Mapy śladami Breakoutów”. Mapa ta pokazuje, gdzie kształtowały się przyjaźnie i pomysły, które dały zaczątek muzycznej rewolucji. Tadeusz Nalepa sam powtarzał w wywiadach, że zawsze związany był ze swoim miastem. Dlatego pierwszy punkt na mapie pojawił się naturalnie – pomnik muzyka przy ul 3 Maja. A, że pewne rzeczy w mieście Nalepy po prostu się wie, to powoli krok po kroku kształtowała się trasa. Nieodzowną pomocą wykazał się brat artysty – Czesław Nalepa, który pieczołowicie konsultował każdy punkt spaceru.

Osoby zainteresowane udziałem w spacerze mogą zgłaszać się mailowo na adres: sekretariat@estrada.rzeszow.pl lub poprzez wiadomość na Facebooku na profilu Estrady Rzeszowskiej - liczba miejsc jest ograniczona. Mapę można natomiast bezpłatnie otrzymać w Estradzie Rzeszowskiej.

Gramy dla Nalepy

Również w sobotę, w tym samym miejscu, czyli przy pomniku Tadeusza Nalepy po raz kolejny fani i sympatycy zespołu Breakout spotkają się, by wspólnie zagrać jeden z jego najsłynniejszych utworów – „Kiedy byłem małym chłopcem”! Utwór ten został uznany przez magazyn „Twój Blues” najważniejszym utworem bluesowym XX wieku.

Na ul. 3 Maja zagrają m.in. syn Tadeusza – Piotr Nalepa, Robert Lubera - lider zespołu Nie-Bo, rzeszowski zespół Ślad, a zaśpiewają uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Rzeszowie pod opieką Pani Katarzyny Kawalec. Zapraszamy wszystkich gitarzystów i nie tylko do dołączenia do wydarzenia!

 

PROGRAM RZESZÓW BREAKOUT DAYS 2019:

Czwartek 12.09

Polskie Radio Rzeszów, Studio Koncertowe im. Tadeusza Nalepy, Zamkowa 3, 35-001 Rzeszów

22:00 – Koncert nadawany także na żywo na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz Polskiego Radia Trójki

Wystąpią m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz  zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą.

Prowadzenie: Jan Chojnacki – Radiowa „Trójka”

Zaproszenia na koncert można wygrać w konkursie na profilu Estrady Rzeszowskiej na portalu Facebook.

Piątek 13.09

Rzeszowski Rynek

19:30 Koncert finałowy

25-lecie pracy artystycznej Kasi Kowalskiej

oraz:

Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska, Magda Piskorczyk, Robert Lubera i Piotr Nalepa.

Hotel Bristol, ul. Kopernika 12

22:00 – Koncert Martyny Jakubowicz

Bilety na koncert będzie można otrzymać bezpłatnie w Estradzie Rzeszowskiej od środy, 28 sierpnia od godz. 9.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa zaproszenia.

Sobota 14.09

Pomnik Tadeusza Nalepy, ul. 3 Maja

15:00 – spacer śladami Tadeusza Nalepy, który poprowadzi Agnieszka Skowron-Wilusz. Osoby zainteresowane udziałem w spacerze prosimy o zgłaszanie się mailowo na adres: sekretariat@estrada.rzeszow.pl lub poprzez wiadomość na Facebooku – liczba miejsc jest ograniczona.

17:00 – „Gramy dla Nalepy” – zapraszamy wszystkich gitarzystów do wspólnego odegrania jednej z najbardziej znanych piosenek zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”. W wydarzeniu wezmą udział: Piotr Nalepa, Robert Lubera, zespół Ślad oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 17 w Rzeszowie pod opieką Pani Katarzyny Kawalec.

  • Mała scena, ul. 3 Maja
  • May
  • Sold My Soul

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

„Opowieści z podróży”. Andrzej Stasiuk spotka się z czytelnikami

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z prozaikiem i eseistą Andrzejem Stasiukiem – 17 października 2024 r., godz. 17.00, budynek WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13. Wstęp wolny.

Aktualności

Jesienne pokazy widowiska multimedialnego „Historia Rzeszowa piaskiem malowana”

Wakacyjne pokazy multimedialne pn. „Noce rzeszowskich legend. Historia Rzeszowa piaskiem malowana” zyskały rzeszę miłośników, dlatego Rzeszowski Dom Kultury postanowił kontynuować widowiska również w okresie jesiennym. Ma październik i listopad zaplanowano 6 pokazów.

Aktualności

Pokazy filmowe w zabytkowej kamienicy przy ul. Króla Kazimierza 25

Kolejne wydarzenie kulturalne w "przywróconej do życia"  zabytkowej kamienicy mieszczącej się tuż obok rzeszowskiego Rynku, przy ul. Króla Kazimierza 25. Tym razem będzie to projekcja filmów: włoskiego „Konesera” Giuseppe Tornatore oraz dokumentu...

Aktualności

Noc Bibliotek w WiMBP w Rzeszowie. Wieczór pełen atrakcji i niespodzianek dla małych czytelników

Przed nami kolejna edycja corocznego święta promującego czytanie i odkrywanie bibliotek na nowo. W tegorocznej edycji po raz kolejny udział bierze Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, która przygotowała dla małych...

03. Festiwal Arcydzieł

62. Rzeszowskie Spotkania Teatralne. Najlepsze spektakle z całego kraju w „Siemaszce” [PROGRAM]

Wielkimi krokami zbliża się święto miłośników sztuki teatralnej. Już 18 października w stolicy Podkarpacia rozpoczną się 62. Rzeszowskie Spotkania Teatralne: 03. Festiwal Arcydzieł. W programie najlepsze spektakle z całego kraju zrealizowane na...

Aktualności

Wystawa prac studentów i absolwentów WSIiZ w Siemaszce

Prace studentów i absolwentów Pracowni Projektowania Graficznego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dr hab. Patrycji Longawy (prof. WSIiZ) zostaną zaprezentowane we Foyer teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Otwarcie wystawy...

Reklama