Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Breakout Days 2019 to nie tylko koncerty. Zobacz co jeszcze przygotowali organizatorzy

Dodano: /

Kolejna edycja Rzeszów Breakout Days odbędzie się w dniach 12-14 września w Rzeszowie. Oprócz koncertów, organizatorzy zapowiadają także inne atrakcje - spacer "śladami Breakoutów" oraz "granie dla Nalepy".

Spacer śladami Breakoutów

W sobotę 14 września, o godz. 15.00 przy pomniku Tadeusza Nalepy rozpocznie się spacer, który pozwoli poznać bliżej historię „Breakoutów”. Będzie to spacer po miejscach związanych z Tadeuszem Nalepą i zespołem Breakout. Spacer poprowadzi Agnieszka Skowron-Wilusz, autorka “Mapy śladami Breakoutów”. Mapa ta pokazuje, gdzie kształtowały się przyjaźnie i pomysły, które dały zaczątek muzycznej rewolucji. Tadeusz Nalepa sam powtarzał w wywiadach, że zawsze związany był ze swoim miastem. Dlatego pierwszy punkt na mapie pojawił się naturalnie – pomnik muzyka przy ul 3 Maja. A, że pewne rzeczy w mieście Nalepy po prostu się wie, to powoli krok po kroku kształtowała się trasa. Nieodzowną pomocą wykazał się brat artysty – Czesław Nalepa, który pieczołowicie konsultował każdy punkt spaceru.

Osoby zainteresowane udziałem w spacerze mogą zgłaszać się mailowo na adres: sekretariat@estrada.rzeszow.pl lub poprzez wiadomość na Facebooku na profilu Estrady Rzeszowskiej - liczba miejsc jest ograniczona. Mapę można natomiast bezpłatnie otrzymać w Estradzie Rzeszowskiej.

Gramy dla Nalepy

Również w sobotę, w tym samym miejscu, czyli przy pomniku Tadeusza Nalepy po raz kolejny fani i sympatycy zespołu Breakout spotkają się, by wspólnie zagrać jeden z jego najsłynniejszych utworów – „Kiedy byłem małym chłopcem”! Utwór ten został uznany przez magazyn „Twój Blues” najważniejszym utworem bluesowym XX wieku.

Na ul. 3 Maja zagrają m.in. syn Tadeusza – Piotr Nalepa, Robert Lubera - lider zespołu Nie-Bo, rzeszowski zespół Ślad, a zaśpiewają uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Rzeszowie pod opieką Pani Katarzyny Kawalec. Zapraszamy wszystkich gitarzystów i nie tylko do dołączenia do wydarzenia!

 

PROGRAM RZESZÓW BREAKOUT DAYS 2019:

Czwartek 12.09

Polskie Radio Rzeszów, Studio Koncertowe im. Tadeusza Nalepy, Zamkowa 3, 35-001 Rzeszów

22:00 – Koncert nadawany także na żywo na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz Polskiego Radia Trójki

Wystąpią m.in. Martyna Jakubowicz, Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska i Magda Piskorczyk oraz  zespół Nie-Bo z Robertem Luberą i Piotrem Nalepą.

Prowadzenie: Jan Chojnacki – Radiowa „Trójka”

Zaproszenia na koncert można wygrać w konkursie na profilu Estrady Rzeszowskiej na portalu Facebook.

Piątek 13.09

Rzeszowski Rynek

19:30 Koncert finałowy

25-lecie pracy artystycznej Kasi Kowalskiej

oraz:

Pola Chobot & Adam Baran, Natalia Kwiatkowska, Magda Piskorczyk, Robert Lubera i Piotr Nalepa.

Hotel Bristol, ul. Kopernika 12

22:00 – Koncert Martyny Jakubowicz

Bilety na koncert będzie można otrzymać bezpłatnie w Estradzie Rzeszowskiej od środy, 28 sierpnia od godz. 9.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwa zaproszenia.

Sobota 14.09

Pomnik Tadeusza Nalepy, ul. 3 Maja

15:00 – spacer śladami Tadeusza Nalepy, który poprowadzi Agnieszka Skowron-Wilusz. Osoby zainteresowane udziałem w spacerze prosimy o zgłaszanie się mailowo na adres: sekretariat@estrada.rzeszow.pl lub poprzez wiadomość na Facebooku – liczba miejsc jest ograniczona.

17:00 – „Gramy dla Nalepy” – zapraszamy wszystkich gitarzystów do wspólnego odegrania jednej z najbardziej znanych piosenek zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”. W wydarzeniu wezmą udział: Piotr Nalepa, Robert Lubera, zespół Ślad oraz uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 17 w Rzeszowie pod opieką Pani Katarzyny Kawalec.

  • Mała scena, ul. 3 Maja
  • May
  • Sold My Soul

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Warsztaty z Przemysławem Liputem, ilustratorem książek dla dzieci

Podczas warsztatów z Przemysławem Liputem, dzieci będą miały okazję stworzyć własny strój rycerski. Wydarzenie organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie w ramach projektu „Słowo i obraz”.

Aktualności

Farben Lehre w energetycznej wersji elektrycznej w klubie Pod Palmą

Po dłuższej przerwie, Farben Lehre wraca do Rzeszowa. Zespół zagra koncert w wersji elektrycznej w klubie Pod Palmą. Chłopaki pojawią się na jednej scenie wspólnie z młodą, żywiołową i radosną ekipą Pull...

Aktualności

Bilety do „Łukasiewicza” za 1 zł. Wyjątkowa promocja z okazji obchodów 75-lecia WDK

W związku z obchodami 75-lecia działalności Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie, które przypadają na 26 października, Podkarpackie Centrum Nauki Łukasiewicz jako wyspecjalizowana jednostka WDK, przygotowało wyjątkową ofertę dla zwiedzających. Bilet za 1...

Aktualności

„Tribute to Michael Jackson Symfonicznie”- wyjątkowy koncert już wkrótce w Rzeszowie

"Tribute to Michael Jackson Symfonicznie" - to prawdziwy diament w świecie projektów muzycznych, błyszczący promieniami dźwięków i harmonii.

Aktualności

Prace wybitnej polskiej ilustratorki w Galerii pod Ratuszem

Ponad 100 prac Olgi Siemaszko, pierwszej damy polskiej ilustracji, będzie można oglądać już od 19 października w rzeszowskiej Galerii pod Ratuszem. Wydarzenie jest częścią organizowanych przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej obchodów 80-lecia...

Aktualności

Siedmioczęściowe dzieło Brahmsa zabrzmi w Filharmonii Podkarpackiej

W piątkowy wieczór w Filharmonii Podkarpackiej usłyszymy „Niemieckie Requiem” Johannesa Brahmsa. To siedmioczęściowy utwór na sopran, baryton, chór mieszany i orkiestrę. Orkiestrę poprowadzi Artur Pinho Maria. Solistami wieczoru będą wokaliści: soprnistka Agata...

Aktualności

Świąteczne Targi Książki. Wielkie święto literatury już w listopadzie w Rzeszowie

Spotkania autorskie, ponad 60 wydawnictw z premierami i ofertami książkowymi oraz warsztaty dla dzieci - tak w skrócie będą wyglądały tegoroczne Świąteczne Targi Książki w CKH Millenium Hall w Rzeszowie. Wydarzenie odbędzie...

Reklama