Rzeszów - Czwartek, 03.04.2025
Reklama

Bezpłatny pokaz spektaklu "Kantor tu jest"

Dodano: /

W najbliższą niedzielę w Rzeszowie odbędzie się długo wyczekiwany pokaz spektaklu „Kantor tu jest” Latającego Teatru Kantorowi. Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują wejściówki.

Aktorzy Latającego Teatru Kantorowi, na co dzień mieszkają i pracują w różnych regionach Polski: w województwie Zachodniopomorskim, na Dolnym Śląsku, Mazowszu, Lubelszczyźnie, w Małopolsce i na Podkarpaciu, gdzie prowadzą swoje teatry offowe. Ale, gdy nadchodzi czas zlatują się, żeby spotkać się z publicznością i przybliżyć postać Tadeusza Kantora i jego teatru Cricot 2. 

Tym razem „zlecą się” do stolicy podkarpacia, żeby zaprezentować wyjątkowe przedstawienie – performansie – spotkanie z artystami, w którym wezmą udział także widzowie i żeby udowodnić, że „Kantor tu jest”

  • reżyseria: Magdalena Miklasz
  • współrealizacja: Monika Adamiec, Karina Góra, Anna Jamrozek–Sowa, Marek Kościółek, Monika Nitkiewicz–Mitrut, Grażyna Tabor, Marcin Woszczewski, Barbara Wójcik–Wiktorowicz
  • muzyka: Karina Góra, Magdalena Miklasz, Julian Maziarz
  • światło i dźwięk: Marcin Nawrocki

Bespłatny pokaz spektaklu „Kantor tu jest” odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 października 2023 r. o godz. 18:00 w siedzibie Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie przy ul. Osmeckiego 51 . 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązują wejściówki, które można odebrać  w MDK przy ul. Osmeckiego 51 nr tel. 17 748 38 93.

Pokaz odbędzie się w ramach zadania "Rzeszów Na Szlaku Sztuk - teatr, muzyka, edukacja" dofinansowanego z budżetu Gminy Miasto Rzeszów  




 
 

Dotychczasowe prezentacje spektaklu KANTOR TU JEST:
- Ogólnopolski Festiwal Teatrów i Monodramistów WYŻYNA TEATRALNA - OFFLINE Rudka 2021 
- Międzynarodowy Festiwal Sztuk TRANS/MISJE TRÓJMORZE Rzeszów 2021 
- XI Jarosławski Przegląd Teatralny NA DZIEDZIŃCU Jarosław 2021 
- 29. Alternatywne Spotkania Teatralne KLAMRA Toruń 2021
- Podkarpackie Konfrontacje Teatralne Rzeszów 2021 
- Pokaz gościnny podczas otwarcia Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Poszukujących o Nagrodę im. Tadeusza Kantora „KANTORALIA 2022” Wielopole Skrzyńskie 2022
- Gościnny pokaz podczas uroczystości zamknięcia Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „KALEJDOSKOP” 2022  Gardzienice 2022
- Ogólnopolski Festiwal Teatralny OFF-ka 2022 Racibórz 2022

LATAJĄCY TEATR KANTOROWI to ogólnopolski projekt artystyczny skupiający  artystów, reżyserów teatrów offowych, młodzieżowych, pozainstytucjonalnych, pedagogów teatru,  scenografów i teoretyków teatru wokół myśli i postaci Tadeusza Kantora.
Spotykamy się raz w roku w Wielopolu Skrzyńskim, w miejscu szczególnym dla teatru polskiego, żeby pod kierunkiem ważnego dla nas reżysera, twórcy teatru pracować nad spektaklem. Jest to rodzaj METASPOTKANIA – „Mistrz, do Mistrza, do Mistrza”. 
To rodzaj żywego POMNIKA NIEMOŻLIWEGO czynionego w hołdzie Tadeuszowi Kantorowi. Bez powielania, kopiowania czy kalkowania,  ale z fascynacji i inspiracji osobą, twórczością i postacią Tadeusza Kantora. 
Miejsce także jest szczególne.  Wielopole Skrzyńskie jest jak zachowany relikt, spokojne, życzliwe, twórcze, przywołujące wspomnienia i  „przywołujące ducha”, pozwala skupić się 
i całkowicie oddać pracy twórczej nad spektaklem. 
Zapraszani reżyserzy, to twórcy wyjątkowi, choćby ze względu na swój stosunek do twórczości i postaci Tadeusza Kantora – Mistrza. 
  W 2019r. zaproszenie do współpracy przyjął prof. Leszek Mądzik, powstał wówczas spektakl „Źródło”  reż. Leszek Mądzik
W 2020r. w wyniku spotkania i pracy twórczej powstał spektakl „Ważne okno. Hommage dla Marii Stangret” koncepcja reżyserska Paweł Passini.
W 2021r. pracami nad spektaklem kierowała Magdalena Miklasz. Pod jej czujnym okiem powstał spektakl „Kantor tu jest” 
Rok później w 2022 r. do współpracy zaproszone zostały Magdalena Miklasz i Anna Stela, w wyniku twórczych działań powstał spektakl „Jak obmyśliłem Świat”
W 2023 r. przygotowaliśmy spektakl „Anatomia zdarzeń. Kieszenie pełne wspomnień” w reżyserii Joanny Gerigk.  
  „Goldhammera 5 Opowieści z Tarnowa” sierpień 2023, reż. Grażyna Tabor 
(projekt z realizowany w ramach programu OFF Polska – Instytut Teatralny)

   

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Wyjątkowy koncert zespołu Karczmarze z okazji Dnia Kobiet

Zespół Karczmarze organizuje specjalny koncert dla mieszkańców Rzeszowa oraz całego województwa podkarpackiego. Wydarzenie pn. „Karczmarze na Dzień Kobiet” odbędzie się w dniu 8 marca 2025 r. na Politechnice Rzeszowskiej.

Aktualności

Brown wraca na scenę. Zespół zagra w kwietniu w Rzeszowskich Piwnicach

Po 5 latach przerwy, rzeszowski zespół Brown wraca scenę z mocnym uderzeniem. Grupa wystąpi 26 kwietnia w Rzeszowskich Piwnicach w ramach kolejnego koncertu z serii Rockowa Noc from the Basement.

Aktualności

Trasa Punky Reggae Live 2025 zawita do Rzeszowa

Energetyczna, koncertowa odsłona trasy Punky Reggae Live powraca do stolicy Podkarpacia. Wydarzenie po raz pierwszy odbędzie się w klubie Strefa Kultury Studenckiej. Wystąpią: FARBEN LEHRE (tradycyjnie w roli gospodarza trasy), THE BILL,...

Aktualności

„Otwieranie róży” - spotkanie poetyckie z Dorotą Kwoką i Stachem Ożogiem

14 lutego o godz. 18:00 w filii nr 16 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie (ul. Gromskiego 10C), odbędzie się spotkanie poetyckie pn. Otwieranie róży. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać...

Aktualności

Japonia w obiektywie Krystiana Bielatowicza i Wacława Nowackiego. Nowe wystawy w GFMR

„Moments” Krystiana Bielatowicza oraz „MA” Wacława Nowackiego – to dwie nowe wystawy prezentowane w przestrzeni Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Obydwie poświęcone są Japonii. Będzie je można oglądać do 17 lutego.

ferie w mieście

Rzeszowski Zamek ponownie otwarty dla zwiedzających

Podczas ferii będzie możliwość zwiedzania wnętrz rzeszowskiego zamku. Spacery dedykowane całym rodzinom, będą organizowane przez Rzeszowskie Piwnice w dniach 17 i 24 lutego 2025 r. Udział w zwiedzaniu jest płatny.

Aktualności

„Nie ma nudy na dzielnicy”. Prezydent Rzeszowa ogłosił konkurs

RZESZÓW. „Nie ma nudy na dzielnicy” – to projekt wybrany do realizacji przez mieszkańców podczas ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na to zadanie zarezerwowana jest kwota 50 tys. zł.

Reklama