Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

7 czerwca startuje Festiwal Przestrzeni Miejskiej [PROGRAM]

Dodano: /

Tegoroczna, ósma już edycja Festiwalu Przestrzeni Miejskiej startuje już w najbliższy piątek, 7 czerwca na parkingu przy Hali Podpromie. W ramach festiwalu odbędą się plenerowe koncerty polskich artystów sceny alternatywnej, Silent Disco, wystawa "Człowiek w przestrzeni", warsztaty linorytu oraz spotkanie z architekturą "Archiczwartek". Wydarzeniom towarzyszyć będzie strefa gastronomiczna w postaci food trucków.

Koncerty

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu zagrają:

7 czerwca:
Pablopavo i Ludziki – tekściarz, kompozytor, wokalista i gitarzysta w różnych zespołach. Podczas festiwalu zagra wraz z zespołem Pablopavo i ludziki, który założył w 2009 roku. Zespół ma na swoim koncie już 5 płyt.

Mikromusic – polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop.W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe.

Smolik // Kev Fox – eklektyczny i wymykający się jasno określonym ramom duet Andrzeja Smolika – znakomitego polskiego producenta i Keva Foxa brytyjskiego songwrittera.

8 czerwca:

Wczasy – duet Wczasy łączy w swojej muzyce polską zimną falę z synth-popowymi przebojami w stylu lat 80. i 90. Mocne, emocjonalne polskie teksty, przebojowość, autorskie teledyski i żywiołowe koncerty sprawiły, że o Wczasach zrobiło się ostatnio głośno wśród fanów polskiej muzyki alternatywnej.

Żaneta Łabudzka – wokalistka i aktorka. Szerszej publiczności dała się poznać przez udział w programach Talent Show czy serialach fabularnych. Finalistka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (2016). W styczniu 2019r. wydała swój debiutancki album „Sama z Tobą”.

Marika – zaczynała w 2002 r. od brzmień na pograniczu reggae i soulu, jej ostatni album  to nowy rozdział w karierze artystki, związany ze zmianą stylistyki na elektroniczny pop. W swoim dorobku ma 5 albumów, nominację do Fryderyków i SuperJedynek.


Silent Disco

Po sobotnich koncertach odbędzie się after party w postaci Silent Disco. Będziemy bawić się do muzyki słuchanej przez słuchawki – do wyboru będzie kilka gatunków muzycznych, tak aby każdy mógł tańczyć do swojej ulubionej muzyki! Startujemy o godz. 22.30, na parkingu przy Hali Podpromie. 


Food Trucki

Podczas Festiwalu na parkingu przy Hali Podpromie pojawią się też znane i lubiane food trucki, które zaserwują zarówno klasykę street foodu, jak i bardziej oryginalne dania europejskiej i światowej kuchni:

Piekarnia Pizzy to piec opalany drewnem, najlepsze włoskie składniki i tradycyjna receptura. Pizza bez kompromisów.

AleFryta to frytki chrupiące na zewnątrz i mięciutkie w środku. Z dodatkiem pysznych sosów rodem z Belgii smakują rewelacyjnie. A jeżeli nie lubicie frytek - postawcie na finger food: kalmary, krewetki, stripsy.

Grillowana bułka, solidna porcja wołowiny i świetnie skomponowane dodatki - Syty Wół przygotuje dla Was amerykańskie burgery.

Szczęśliwi kalorii nie liczą. Szczęśliwi pędzą do Owoczek - Świeże Owoce w Czekoladzie i zajadają się pysznymi owocami oblanymi czekoladą. I są jeszcze bardziej szczęśliwi!

Tex-mex w wykonaniu Tio Malo to przede wszystkim oryginalne produkty, autorskie salsy oraz pasja gotowania i łączenia smaków. Spróbujcie koniecznie!

Słodki smak Azji - fantastyczne lody tajskie i gofry bąbelkowe z dodatkiem świeżych owoców i słodkich dodatków.

Jadło na kółkach zaserwuje hot dogi inne niż wszystkie, inspirowane kuchnią z całego świata, dodatkowo frytki z różnorodnych warzyw.

Syta Kura - zaserwuje stripsy, skrzydełka, krewetki, krążki cebulowe, a do tego pyszną lemoniadę.

Food trucki startują na parkingu obok hali Podpromie w piątek od godz. 14.00 i działać będą do godz. 23.00, a w sobotę w godzinach 12.00 – 02.00. W tych samych godzinach funkcjonować będzie strefa piwna. 


Wystawa "Człowiek w przestrzeni"

Wystawa "Człowiek w przestrzeni" w niecodzienny sposób pozwala odkrywać przestrzeń miejską uchwyconą i zamkniętą w fotografiach wykonanych przy użyciu – zdawać by się mogło: ordynarnego narzędzia – smartfona. Harmonijne kadry oraz ukazanie współzależności człowieka z architekturą mogą sprawiać odczucie, że w zgiełku i pędzie, którymi ogarnięte są współczesne metropolie, mamy szansę odnaleźć również miarowy rytm. Ta niekonwencjonalna wystawa zbudowana jest z kodów QR, kryjących w sobie miejsca nietypowe, czasem zapomniane lub przeciwnie – znane i lubiane. Pozwala ona dostrzec w przestrzeni miejskiej symetrię, prostotę oraz różnorodność form, stylów i kolorów. To istna symbioza organizmów żywych i nieożywionych. Dzięki wystawie będzie można odkryć zakamarki Rzeszowa, Katowic, Lublina, Warszawy, Wrocławia, Innsbrucka oraz Kopenhagi. Wystarczy, użyć prostego skanera kodów szybkiego dostępu. 


Warsztaty linorytu

Na otwartych warsztatach linorytu zaprezentowana zostanie jedna z tradycyjnych technik graficznych. Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z linorytem, odkryją jego wszechstronne zastosowanie oraz wykonają własnoręcznie odbitkę na papierze lub torbie płóciennej. Powstały w XX wieku linoryt jest obecny do dziś w sztuce i rękodzielnictwie. Proces powstawania matrycy jest łatwy. Wystarczy tylko linoleum i dłutko. 

Warsztaty odbędą się w sobotę, 8 czerwca, w godzinach 17.00-20.00 na terenie Festiwalu (parking przy Hali Podpromie).


Archiczwartek

W ramach Festiwalu w czwartek 6 czerwca o godz. 17.00 w Ratuszu odbędzie się "Archiczwartek" czyli spotkanie z architekturą. Podczas wydarzenie o swojej pracy, życiu, pasjach i projektach opowie  architekt Bolesław Stelmach.

Bolesław Stelmach to Dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki utworzonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 1985 roku, Generalny projektant w Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o., istniejącym od 1992 roku, specjalizującym się w projektach urbanistycznych i architektonicznych miast, ogrodów i domów. Obszar działalności biura obejmuje całą Polskę, a główna siedziba mieści się w Warszawie i Lublinie. Nazywany „wirtuozem szkła i betonu”, wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Twórczość architektoniczna Bolesława Stelmacha cechuje niezwykła konsekwencja realizacji proekologicznych, funkcjonalnych obiektów o bardzo współczesnym, pięknym wyrazie, wzbogacających zastany kontekst przyrodniczy i szanujących otoczenie kulturowe. Za te cechy w 2010 roku Stowarzyszenie Architektów Polskich przyznało mu najwyższe wyróżnienie – Nagrodę Honorową SARP.

 

Program:


PROGRAM:

Czwartek, 6.06:

17.00 – Archiczwartek – spotkanie z architekturą (Ratusz)

Piątek, 7.06:

14.00 – 23.00 – Food Trucki

19.00 – Koncert: Pablopavo i Ludziki

20.00 – Koncert: Mikromusic

21.00 – Koncert: Smolik // Kev Fox

Przez cały dzień będzie można oglądać wystawę: Człowiek w przestrzeni

Sobota, 8.06:

12.00 – 2.00 – Food Trucki

17.00 – Warsztaty Linorytu

19.00 – Koncert: Wczasy

20.00 – Koncert: Żaneta Łabudzka

21.00 – Koncert: Marika

22.30 – 2.00 – Silent Disco

Przez cały dzień będzie można oglądać wystawę: Człowiek w przestrzeni

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Aktualności

Art Festival w G2A Arena. Ralph Kamiński, Luxtorpeda, Karaś/Rogucki i Anka na jednej scenie

Art Festival to nowa impreza na artystycznej mapie Polski. Wydarzenie odbędzie się 18 marca br. w G2A Arena w podrzeszowskiej Jasionce. Gwiazdami festiwalu będą: Ralph Kamiński, Luxtorpeda, Karaś/Rogucki i Anka.

Aktualności

Warsztaty fotograficzne z Tomkiem Sikorą i Fujifilm

„Opowiadanie o człowieku. Portret” – pod takim hasłem odbędą się praktyczne warsztaty fotograficzne w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa. Poprowadzi je Tomek Sikora - znakomity fotograf i ambasador Fujifilm Polska. Liczba miejsc jest...

Aktualności

KSU wraca z nową płytą. Premiera 24 lutego

24 lutego 2023 będzie miała miejsce premiera nowego albumu legendarnej, bieszczadzkiej grupy zatytułowany „44”.

Aktualności

Realizowany na Podkarpaciu "IO" Jerzego Skolimowskiego nominowany do Oscarów

Wczoraj w Los Angeles ogłoszono nominacje do 95. Nagród Akademii Filmowej. W kategorii Pełnometrażowy Film Międzynarodowy o statuetkę powalczy „IO” Jerzego Skolimowskiego.

Aktualności

Ostatnia część trylogii Kieślowskiego bezpłatnie w GFMR

Rzeszowska Akademia Fotografii zaprasza na otwartą projekcję trzeciej części trylogii Krzysztofa Kieślowskiego pt. "TRZY KOLORY. CZERWONY".

Aktualności

Ania Dąbrowska gwiazdą koncertu finałowego „Werbel 2022”

Wielkimi krokami zbliża się Koncert Finałowy Plebiscytu Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów Werbel 2022.

Aktualności

Casting do nowego spektaklu Młodej Sceny Teatru Siemaszkowej

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie ogłasza casting do nowego spektaklu Młodej Sceny w reżyserii Barbary Napieraj.

Aktualności

Rodzinne warsztaty tkania krajek w Muzeum Etnograficznym

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Muzeum Etnograficzne im. F. Kotuli w Rzeszowie organizuje na rodzinne warsztaty tkania krajek. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 22 stycznia o godz. 14:00. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Reklama