Rzeszów - Sobota, 23.11.2024
Reklama

Umiejętności w CV – co i jak wpisać?

Dodano:

Aplikując na dane stanowisko, warto przemyśleć jakimi umiejętnościami, osiągnięciami i zdolnościami chcemy przekonać do siebie pracodawcę. Pamiętajmy, że jest to najważniejsza sekcja w życiorysie, więc należy o nią zadbać jak najlepiej.

Co wpisać w CV i czym przekonać pracodawcę?


Te właśnie zagadnienia są niezwykle istotne, jeśli chcemy mieć procesjonalny życiorys, od którego zależy nasza kariera oraz zatrudnienie. Aby to osiągnąć, wystarczy trzymać się kilku prostych zasad. Pierwszą z nich jest to, aby całość była spójna, logiczna i z widocznie wyodrębnionymi sekcjami. W ten sposób rekruter w każdej chwili może szybko znaleźć potrzebne informacje. Przygotowując CV, można pominąć umiejętności miękkie np. kreatywność, punktualność, odporność na stres itp., gdyż każdy może mieć to w swoim życiorysie, chyba że pracodawca wyraźnie wymaga tego w ogłoszeniu. Istotne jest to, aby dobrze znać oczekiwania potencjalnego szefa i informować tylko o umiejętnościach, których wymaga dana posada. Aby zwiększyć swoje szanse, można również sprawdzić inne oferty pracy na podobne stanowisko i zwrócić uwagę jakie umiejętności są w nich wymagane. W ten sam sposób można też sprawdzić proponowane przez konkurencję zarobki.
Reklama
Rola faktów i liczb

Aplikując, najlepiej używać konkretnych liczb i faktów, które najlepiej opiszą osiągnięcia oraz unikać dokładnych, długich i zbędnych opisów. W tym przypadku wystarczy nawet pięć dobrze dobranych słów. Dobrym sposobem, żeby zapewnić sobie zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, jest pochwalenie się, jakie sukcesy odniosło się dzięki poszczególnym zdolnościom i talentom. Z kolei opisując swoje umiejętności językowe, należy zrobić to zgodnie ze standardami Europejskiego Systemu Kształcenia Językowego np. A1, B2 itp. Dodatkowo, choć niekoniecznie, można dodać samodzielną, subiektywną ocenę swoich umiejętności, dzięki czemu rekruter i pracodawca będą mogli poznać mocne strony kandydata dostrzec jak on sam je postrzega oraz czy jest krytyczny wobec siebie.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Kalkulator zarobków — kiedy warto z niego skorzystać?

Przydatnym narzędziem dla każdego jest kalkulator zarobków, dzięki któremu w prosty sposób można wyliczyć wszystkie koszty zatrudnienia, sprawdzić ile wyniesie podatek oraz składki ZUS przy danym wynagrodzeniu.

Artykuł sponsorowany

Czym jest rynek pracy?

Rynek pracy to dosyć szerokie zagadnienie. Składa się z wielu elementów i gałęzi, ale to oczywiście ludzie są w nim najważniejsi.

Artykuł sponsorowany

Zarobki netto a brutto

Istotną kwestią, która często budzi wiele wątpliwości, są różnice w zarobkach brutto i netto.

Artykuł sponsorowany

Gdzie pracować, żeby dużo zarabiać?

Niemal każdy przynajmniej raz w życiu zastanawiał się, jakie są najlepiej opłacane zawody i jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby je wykonywać.

Artykuł sponsorowany

Najlepsze pomysły na upominki firmowe

Prezenty w biznesie to sposób na podtrzymywane i zacieśnianie relacji ze wspólnikami i klientami, motywowanie pracowników, ale także promowanie swoich usług lub produktów.

Artykuł sponsorowany

18. urodziny E. Leclerc w Rzeszowie

Rzeszowski sklep E.Lecrerc świętuje w tym roku 18 urodziny. Z okazji tego jubileuszu dla swoich klientów przygotował dwuetapowy konkurs.

Artykuł sponsorowany

Języki w CV – co, gdzie i dlaczego?

Niezwykle ważnym elementem każdego życiorysu jest informacja na temat znajomości języków obcych.

Artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę podczas rekrutacji do pracy?

W procesie rekrutacyjnym zarówno kandydaci, jak i pracodawcy powinni zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które ułatwią im procedurę.

Reklama