Rzeszów - Sobota, 19.04.2025
Reklama

Studia online czy stacjonarne – które wybrać?

Dodano:

Chociaż studia online stały się powszechne już u początków XXI wieku, to do lawinowego wzrostu ich popularności znacząco przyczyniła się pandemia COVID.
 

Wiele instytucji edukacyjnych przeniosło swoje zajęcia do Internetu w celu zachowania bezpieczeństwa i uniknięcia rozprzestrzeniania się wirusa. Dziś coraz większa liczba studentów jest zainteresowana takim wygodnym i elastycznym tokiem kształcenia. Przeczytaj, czym różnią się studia online od stacjonarnych i zdecyduj, która forma bardziej Ci odpowiada.


Różnice między studiami stacjonarnymi oraz online


Podstawowe różnice między studiami online a stacjonarnymi wymienione zostały poniżej.

  1.       Dostępność – studia online są dostępne w każdym miejscu i czasie, podczas gdy studia stacjonarne wymagają obecności na uczelni. Studiując online, możesz mieć dostęp do akademickiej wiedzy i doświadczenia praktyków bez wychodzenia z domu. Sprawdź dostępne kierunki studiów online: https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/online.
  2.       Kontrola nad tempem nauki – studenci mogą dostosować tempo swojej nauki w przypadku studiów online, podczas gdy tempo nauki w studiach stacjonarnych jest ustalane przez program i prowadzącego.
  3.       Interakcja ze współuczestnikami i nauczycielami – studia online zazwyczaj oferują mniejszą interakcję z innymi studentami i nauczycielami niż studia stacjonarne.
  4.       Dostępność zasobów – studia online często korzystają z cyfrowych zasobów, podczas gdy studia stacjonarne korzystają z tradycyjnych materiałów dydaktycznych.
  5.       Koszty – studia online często są tańsze niż studia stacjonarne, bo nie generują kosztów związanych z transportem, noclegiem i innymi wydatkami.


Jakie studia wybrać – online czy stacjonarne?

Reklama
Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy studia online są lepsze od studiów stacjonarnych. Oba rodzaje kształcenia mają swoje zalety i wady. Studia online dają większą elastyczność czasową i pozwalają na uczenie się w dowolnym miejscu oraz łączenie nauki z pracą zawodową.

Studia stacjonarne zapewniają bezpośredni kontakt z nauczycielami i innymi studentami, co dla niektórych osób może być czynnikiem motywującym do nauki. Wynik końcowy zależy jednak zawsze od indywidualnych preferencji i potrzeb każdego studenta. Szeroki wybór studiów stacjonarnych, weekendowych i online znajdziesz tu: https://vistula.edu.pl/oferta-edukacyjna/ii-stopnia-magisterskie.

Sporo zależy również od charakteru studiów. Jeśli program przewiduje zajęcia praktyczne w laboratorium, ich przeprowadzenie w trybie zdalnym czy online jest niewygodne, o ile nie niemożliwe. Z kolei część wykładowa może odbywać się online lub stacjonarnie. Niezależnie od formy studiowania, ważne jest, aby odpowiadały one oczekiwaniom osób, które się na nie decydują.

Artykuł sponsorowany


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości

Artykuł sponsorowany

Rasy groźnych psów

Mówią, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Niejednokrotnie słyszeliśmy o przypadkach bohaterskich zwierzaków, które podjęły się heroicznego czynu, wyciągnięcie osoby z pożaru, uratowania topiącego się dziecka, czy odnalezienia jeszcze żywych ludzi pod...

Artykuł sponsorowany

Spotkania brokerskie - szansa na zdobycie nowych rynków

Ubiegły rok dla wielu przedsiębiorców przebiegł pod znakiem niepewności spowodowanej pandemią COVID-19.

Artykuł sponsorowany

Pit 37 – dla kogo?

Początek roku wielu osobom kojarzy się ze spływającymi od pracodawców drukami pit – 11 oraz oczywiście wizją rozliczeń.

Artykuł sponsorowany

Kolumny do kina domowego będą niezastąpione w tych 4 przypadkach. Sprawdzą się też u Ciebie?

Odpowiednio dobrane głośniki zestawione z wysokiej klasy telewizorem po prostu robią różnicę. To niezawodny sposób na stworzenie prywatnego, nowoczesnego i gwarantującego niezapomniane emocje centrum rozrywki... we własnym domu. Jak się okazuje, nie...

Artykuł sponsorowany

Volvo XC60 za 850 zł netto miesięcznie

Firma Volvo Car Poland uruchomiła ofertę specjalną obejmującą Volvo XC60 B4 w wersji Momentum za 850 zł netto miesięcznie. 

Artykuł sponsorowany

Nissan ponownie numerem 1 na rynku samochodów elektrycznych w Polsce

Nissan zakończył 2020 rok jako marka numer jeden w Polsce na rynku pojazdów elektrycznych. W raportowanym okresie sprzedaż bezemisyjnych modeli Nissana wzrosła aż o 120 proc. w porównaniu do 2019 r.

Artykuł sponsorowany

Nowe prawo zamówień publicznych wchodzi w życie

Z dniem 1 stycznia 2021 weszły w życie przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych. Zmiany, które wprowadziła, są odpowiedzią na .zidentyfikowane kluczowe problemy sektora MŚP w zakresie...

Artykuł sponsorowany

Nowy Nissan Qashqai - gama zelektryfikowanych jednostek napędowych przenosi najpopularniejszego w Europie crossovera w przyszłość

Nowy Nissan Qashqai będzie dostępny z unikatową gamą jednostek napędowych, które gwarantują dynamikę, wysoką kulturę pracy oraz niskie zużycie paliwa.

Reklama