Rzeszów - Piątek, 20.09.2024
Reklama

ZTM wstrzymuje wdrożenie II etapu przystanków "na żądanie"

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na razie nie będzie kolejnych przystanków „na żądanie”. ZTM wstrzymał ich wdrożenie.

Od 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyskała status „na żądanie”. W samym Rzeszowie pojawiło się 230 takich przystanków. Kolejne 216 ustanowiono poza terenem miasta, m.in. w Świlczy, Trzebownisku i Tyczynie.

Jak informował na początku marca Zarząd Transportu Miejskiego, w przypadku sprawdzenia się tego rozwiązania, z dniem 2 kwietnia status przystanek „na żądanie” miało zyskać kolejne 235 przystanków. Tak się jednak nie stało. ZTM wstrzymał wdrożenie II etapu. - Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje Pasażerów, iż w związku z prowadzonymi analizami nieustannie napływających wniosków dotyczących funkcjonowania systemu przystanków „na żądanie”, wstrzymuje plan wdrożenia II etapu – czytamy w komunikacie ZTM.

19 marca 2022 r. ZTM zlikwidował kilkanaście przystanków „na żądanie”. Część pasażerów zgłaszała problemy z niezabieraniem ich z tych przystanków, m.in. w rejonie szkół publicznych.
Reklama
Zatrzymanie i wymiana pasażerska na przystankach „na żądanie” odbywa się po wcześniejszym zasygnalizowaniu przesz pasażera takiej potrzeby. Osoba chcąca wsiąść do autobusu powinna stać w bezpiecznym i widocznym dla kierowcy miejscu oraz odpowiednio wcześniej dać kierowcy znak, wyraźnie i zdecydowanie podnosząc rękę. Z kolei pasażer, który chce wysiąść na przystanku „na żądanie” powinien, najlepiej zaraz po odjeździe z poprzedniego przystanku, wcisnąć przycisk indywidualnego otwierania drzwi lub „stop”. Osoby niepełnosprawne ruchowo, niewidome i niedowidzące oczekiwać powinny na przystanku w bezpiecznym i widocznym miejscu. Kierowca autobusu, widząc taką osobę, musi się zatrzymać.

Wszystkie przystanki „na żądanie” są oznaczone specjalnymi tabliczkami.  Informacja o takich przystankach znajduje się również na elektronicznych tablicach, w zapowiedzi głosowej w autobusach oraz na rozkładach jazdy publikowanych na stronie ztm.rzeszow.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

21 marca rusza w Rzeszowie aplikacja Bolt. Czym estońska firma kusi nowych kierowców?

RZESZÓW. Aplikacja Bolt obecna jest w Polsce od 2016 roku, wcześniej funkcjonowała jako Taxify. 

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Trwa przebudowa zatoki autobusowej Kotuli/Ustrzycka

RZESZÓW. 18 marca o godz. 9.00 rozpoczęła się przebudowa zatoki przystankowej Kotuli / Ustrzycka 02.

Rzeszów

Przetarg na projekt przedłużenia ul. Warszawskiej do unieważnienia?

RZESZÓW. Według danych z dokumentacji przetargowej projekt przebudowy ma być gotowy najpóźniej do 22 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Radni w sprawie poszerzenia drogi i budowy chodnika przy ul. Zawiszy Czarnego

RZESZÓW. Mowa o odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ul. Beskidzkiej liczącym ok. 350 m.

Rzeszów

41-latek przyłapany na „sharingu” płatnych platform cyfrowych

RZESZÓW. Zabezpieczono 10 dekoderów, 4 laptopy, jednostkę centralną wraz ze stacją czytników kart, karty chipowe oraz sporą ilość gotówki.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów bez szans na grę w fazie play-off

RZESZÓW. MVP spotkania otrzymał Kert Toobal.

Rzeszów

Ekrany dźwiękochłonne na ul. Lwowskiej zostaną zastąpione zielenią?

RZESZÓW. Jeden z radnych miasta Rzeszowa apeluje o nasadzenia zieleni wzdłuż ul. Lwowskiej zamiast ekranów dźwiękochłonnych.

Rzeszów

65-latkę z Rzeszowa napadło dwóch mężczyzn. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa

RZESZÓW. 65-latka natknęła się na mężczyzn na klatce schodowej zamieszkiwanego przez nią bloku.

Reklama