Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

ZTM wstrzymuje wdrożenie II etapu przystanków "na żądanie"

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na razie nie będzie kolejnych przystanków „na żądanie”. ZTM wstrzymał ich wdrożenie.

Od 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyskała status „na żądanie”. W samym Rzeszowie pojawiło się 230 takich przystanków. Kolejne 216 ustanowiono poza terenem miasta, m.in. w Świlczy, Trzebownisku i Tyczynie.

Jak informował na początku marca Zarząd Transportu Miejskiego, w przypadku sprawdzenia się tego rozwiązania, z dniem 2 kwietnia status przystanek „na żądanie” miało zyskać kolejne 235 przystanków. Tak się jednak nie stało. ZTM wstrzymał wdrożenie II etapu. - Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje Pasażerów, iż w związku z prowadzonymi analizami nieustannie napływających wniosków dotyczących funkcjonowania systemu przystanków „na żądanie”, wstrzymuje plan wdrożenia II etapu – czytamy w komunikacie ZTM.

19 marca 2022 r. ZTM zlikwidował kilkanaście przystanków „na żądanie”. Część pasażerów zgłaszała problemy z niezabieraniem ich z tych przystanków, m.in. w rejonie szkół publicznych.
Reklama
Zatrzymanie i wymiana pasażerska na przystankach „na żądanie” odbywa się po wcześniejszym zasygnalizowaniu przesz pasażera takiej potrzeby. Osoba chcąca wsiąść do autobusu powinna stać w bezpiecznym i widocznym dla kierowcy miejscu oraz odpowiednio wcześniej dać kierowcy znak, wyraźnie i zdecydowanie podnosząc rękę. Z kolei pasażer, który chce wysiąść na przystanku „na żądanie” powinien, najlepiej zaraz po odjeździe z poprzedniego przystanku, wcisnąć przycisk indywidualnego otwierania drzwi lub „stop”. Osoby niepełnosprawne ruchowo, niewidome i niedowidzące oczekiwać powinny na przystanku w bezpiecznym i widocznym miejscu. Kierowca autobusu, widząc taką osobę, musi się zatrzymać.

Wszystkie przystanki „na żądanie” są oznaczone specjalnymi tabliczkami.  Informacja o takich przystankach znajduje się również na elektronicznych tablicach, w zapowiedzi głosowej w autobusach oraz na rozkładach jazdy publikowanych na stronie ztm.rzeszow.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów stawia na rekreację i sport

RZESZÓW. Edukacyjny sad, bieżnia i pumptrack, to kolejne z kilkudziesięciu miejskich inwestycji w sport i rekreację, które powstaną w tym roku w naszym mieście.

Rzeszów

W sobotę Ultramaraton Podkarpacki. Około 300 zawodników pobiegnie wokół Rzeszowa

RZESZÓW. Będą rywalizować na trasach o długości 30, 50, 70 i 115 km.

Rzeszów

Nowe wiaty przystankowe i przebudowa zatok w Rzeszowie

RZESZÓW. Przy rzeszowskich ulicach zamontowanych zostanie kolejnych 77 nowych wiat przystankowych. Przebudowanych zostanie także część zatok autobusowych.

Rzeszów

Posadzą blisko 1300 nowych drzew w Rzeszowie

RZESZÓW. Będą to m.in.: lipy drobnolistne, dęby szypułkowe, tulipanowce amerykańskie i platany klonolistne.

Rzeszów

Dziś utrudnienia w ruchu. Przez ulice Rzeszowa przejdzie korowód studentów

RZESZÓW. Korowód wyruszy około godz. 16:30 z Rynku i przejdzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Część ulic zostanie całkowicie zamknięta.

Rzeszów

"Rowerowy Maj" w Rzeszowie. Uczniowie dbają o środowisko i walczą o nagrody

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia dołączyła do tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy Maj”. Jej celem jest promocja ekologicznego transportu, a korzystanie z rowerów, hulajnóg, czy deskorolek będzie nagradzane. 

Rzeszów

Nowe, ekologiczne autobusy komunikacji miejskiej dla Rzeszowa

RZESZÓW. Komunikacja miejska w Rzeszowie wzbogaci się wkrótce o 14 nowych autobusów gazowych i elektrycznych. Pojazdy dostarczą Autosan z Sanoka i Solaris z Bolechowa.

Rzeszów

Zmiana rozkładu jazdy kilku linii MPK

RZESZÓW. Od środy, 4 maja zmianie ulegną rozkłady jazdy autobusów linii 0A, 0B, 18, 19, 39, 44, 53, N1, N2, N3 kursujących ulicą Grottgera i Pl. Kilińskiego.

Reklama