Rzeszów - Niedziela, 20.04.2025
Reklama

Dziś utrudnienia w ruchu. Przez ulice Rzeszowa przejdzie korowód studentów

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. W piątek, 6 maja 2022 r. startują 27. Rzeszowskie Juwenalia. Rozpoczną się na Rynku, skąd po symbolicznym przekazaniu kluczy do miasta, ruszy barwny korowód studentów, który przejdzie ulicami Rzeszowa na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej. Kierowcy muszą liczyć się z czasowymi utrudnieniami w ruchu.

Uroczystość przekazania studentom kluczy do bram miasta rozpocznie się o godz. 16:00 na rzeszowskim Rynku. Stamtąd, około godz. 16:30 barwny korowód studentów wyruszy na miasteczko akademickie Politechniki Rzeszowskiej, gdzie zacznie się dwudniowy cykl koncertów i wydarzeń towarzyszących.

Uczestnicy korowodu będą przemieszczać się ulicami Matejki i Grunwaldzką, które zostaną całkowicie zamknięte. Następnie przejdą ulicami Piłsudskiego (ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Grunwaldzką do Ronda Dmowskiego oraz samo rondo będą w czasie przemarszu całkowicie zamknięte dla ruchu), Cieplińskiego, Lisa Kuli, Pl. Śreniawitów, Dąbrowskiego do ulicy Poznańskiej i Akademickiej, gdzie około godz. 18:00, przemarsz powinien się zakończyć. Ulice te będą częściowo wyłączone z ruchu, gdyż uczestnicy będą poruszać się prawym pasem ruchu (buspas).
Na trasie studenckiego pochodu, policjanci blokować będą skrzyżowania bezpośrednio przed korowodem, a po jego przejściu sukcesywnie przywracać ruch.
Reklama

Rzeszowskie Juwenalia 2022 to ogromna różnorodność dźwięków na kilku scenach. Na scenie głównej wystąpią: Dżem, Golec uOrkiestra, Happysad, Kękę, Lady Pank, Hunter, Enej, ReTo, Białas oraz Bracia Kacperczyk. Na One Stage, czyli scenie klubowej wystąpią m.in DJ KUBA & NEITAN oraz BLINDERS, natomiast scena Candela przepełniona będzie muzycznymi latynowskimi klimatami.

Poza muzycznymi atrakcjami uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję skorzystać z bungee, wesołego miasteczka oraz strefy gastronomicznej.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pozwolenie na budowę PCLA jest już prawomocne

RZESZÓW. Budowa Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki może ruszać pełną parą. 16 kwietnia 2025 oficjalnie uzyskano prawomocne zamienne pozwolenie na budowę obiektu.

Rzeszów

Turniej Amp Futbol na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. Po inauguracyjnej rundzie w Poznaniu drugim przystankiem PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2025 będzie Rzeszów. I choć Stal była już organizatorem trzech turniejów, dopiero teraz ugości wszystkich naprawdę u siebie - na...

Rzeszów

Szkoła przy ul. Orzeszkowej będzie rozbudowana. Powstanie m.in. hala sportowa

RZESZÓW. We wtorek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę na rozbudowę i modernizację IX Liceum Ogólnokształcące. Zadanie wykona wyłoniona w przetargu firma Adamietz sp. z o.o. Wartość inwestycji to prawie 28 mln zł.

Rzeszów

Meleksy podwiozą odwiedzających na groby bliskich na cmentarzu Wilkowyja

RZESZÓW. Z myślą, przede wszystkim o osobach starszych, po cmentarzu komunalnym Wilkowyja będą „kursowały” bezpłatne meleksy, które podwiozą odwiedzających bliżej grobów swoich bliskich. Na razie tylko testowo i tylko w jeden dzień.

Rzeszów

Jak będą czynne Punkty Obsługi Mieszkańców w okresie świątecznym?

RZESZÓW. Jeśli zamierzacie w okresie świątecznym załatwiać jakieś sprawy urzędowe w Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa, znajdujących się w galeriach handlowych, sprawdźcie jak będą działać.

Rzeszów

Innowacyjny sprzęt do badań genetycznych w Podkarpackim Centrum Chorób Płuc

RZESZÓW. Na wyposażeniu Klinicznego Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie pojawił się innowacyjny sprzęt do badań genetycznych.

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady idzie pełną parą

RZESZÓW. Prace przy realizacji jednej z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w Rzeszowie idą pełną parą. Nie wykluczone, że budowę Wisłokostrady uda się zakończyć jeszcze w tym roku.

Reklama