Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

ZTM wprowadza kolejne przystanki "na żądanie". Będzie ich łącznie 400

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od 1 sierpnia kolejnych 195 przystanków zyska status „na żądanie”. Dla 5 przystanków przywrócony zostanie status przystanku „stałego”. W sumie od następnego miesiąca w Rzeszowie obowiązywać będzie łącznie 400 przystanków „na żądanie”.

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie z dniem 1 sierpnia br. wprowadza kolejny etap przystanków „na żądanie” obejmujący 195 przystanków. Dla 5 przystanków przywrócony zostanie status każdorazowego zatrzymania się. Decyzję taką podjęto na podstawie danych dotyczących wielkości wymiany Pasażerów na tych przystankach. „Stałe” znów będą przystanki: Krakowska Dworzysko 13, Krakowska Dworzysko 16, Lubelska Os. Ogrody 09, Lubelska Os. Ogrody 10 oraz Lwowska / Cienista 07.

Pierwszy etap przystanków „na żądanie” wprowadzono w Rzeszowie z dniem 1 marca 2022 r. Status ten zyskały przystanki o niskim poziomie wykorzystania, te oddalone od centrum miasta, przystanki na terenach przemysłowych o bardzo zróżnicowanym wykorzystaniu dobowym (duże w godzinach szczytu, poza szczytem prawie zerowe) oraz przystanki na słabo- i niezurbanizowanych odcinkach dróg.
Reklama
- Celem tej inicjatywy było m.in. przyspieszenie czasu przejazdu autobusów (dzięki temu, że zatrzymują się tylko na przystankach „stałych” oraz tych, na których pasażer zasygnalizuje kierowcy konieczność zatrzymania się) – tłumaczy ZTM w Rzeszowie.

Zatrzymanie i wymiana pasażerska na przystankach „na żądanie” będzie odbywała się po wcześniejszym zasygnalizowaniu przesz pasażera takiej potrzeby. Osoba chcąca wsiąść do autobusu powinna stać w bezpiecznym i widocznym dla kierowcy miejscu oraz odpowiednio wcześniej dać kierowcy znak, wyraźnie i zdecydowanie podnosząc rękę. Z kolei pasażer, który chce wysiąść na przystanku „na żądanie” powinien, najlepiej zaraz po odjeździe z poprzedniego przystanku, wcisnąć przycisk indywidualnego otwierania drzwi lub „stop”. Osoby niepełnosprawne ruchowo, niewidome i niedowidzące oczekiwać powinny na przystanku w bezpiecznym i widocznym miejscu. Kierowca autobusu, widząc taką osobę, musi się zatrzymać.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Okradała dom, w którym pracowała jako opiekunka. Wpadła przez kamerę

GŁOGÓW MŁP. Od kiedy rozpoczęła pracę, z domu zginęło ponad 30 tys. złotych.

Rzeszów

Przy ul. Kwiatkowskiego powstają Tarasy Nad Zalewem. Deweloper wykupił teren z warunkami zabudowy

RZESZÓW. Deweloper wykupił teren wraz z pozwoleniem na budowę od mieleckiej firmy.

Rzeszów

Ceny za wodę i ścieki wzrosną? Ratusz bije na alarm, PGE uspokaja

RZESZÓW. Szykuje się podwyżka cen energii elektrycznej w Rzeszowie za dostarczenie wody i odprowadzenie ścieków.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Lubelskiej. Życie stracił 73-latek

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj po godz. 21, w Rzeszowie na ul. Lubelskiej.

Rzeszów

Autobus bez kierowcy już w przyszłym roku? Ratusz bada temat

RZESZÓW. ”Wnioski są pozytywne, to jest w naszym zasięgu” – wyjaśniał Marek Ustrobiński.

Rzeszów

Sprzedawali nielegalnie tabletki aborcyjne. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności

RZESZÓW. Ta sprawa miała swój początek w 2018 r., gdy do szpitala trafiła pacjentka z silnym krwawieniem.

Rzeszów

Wiemy jaka firma zajmie się odmuleniem rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. W najbliższych dniach nastąpi podpisanie umowy między Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Rzeszowie i konsorcjum.

Reklama