Rzeszów - Środa, 02.04.2025
Reklama

Znamy trasę tegorocznego Rajdu Rzeszowskiego

Dodano:

fot Materiały prasowe/Łukasz Miklasiński
fot Materiały prasowe/Łukasz Miklasiński
RZESZÓW. Początek sierpnia to tradycyjny termin rozgrywania Rajdu Rzeszowskiego. W tym roku samochody rajdowe zawładną stolicą Podkarpacia od 8 do 10 sierpnia. Na miłośników rajdów czekają wielkie sportowe emocje, o które zadbają najlepsi polscy zawodnicy i goście z zagranicy.

Rajd Rzeszowski, to po Rajdzie Polski zaliczanym do Rajdowych Mistrzostw Europy (FIA ERC), druga największa impreza rajdowa w naszym kraju, gromadząca co roku na starcie najlepszych polskich kierowców rajdowych i wielu utytułowanych zawodników z zagranicy.

Tegoroczna edycja jest rundą Rajdowego Pucharu Europy (FIA ERT), Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej (FIA CEZ) oraz Mistrzostw Polski, zarówno tych dla współczesnych rajdówek, jak i samochodów rajdowych sprzed lat.

Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski przekroczyły półmetek. Rozegrane zostały już cztery spośród siedmiu tegorocznych rund. Po dwóch rajdach szutrowych zawodnicy wracają na asfalt, by z uwagi na dłuższą niż zwykle trasę, zawalczyć w Rzeszowie o podwójne punkty do końcowej klasyfikacji cyklu.

Rywalizacja, podzielona na dwa etapy, toczyć się będzie na jedenastu odcinkach specjalnych o łącznej długości ponad 177 kilometrów. Na wymagającej trasie, w większości znanej z poprzednich lat, nie zabraknie słynnych „watersplash’y”, stromych podjazdów i karkołomnych „spadań”.

Obok dobrze znanych kibicom i zawodnikom odcinków specjalnych Lubenia, Pstrągowa, Zagorzyce czy Wysoka pojawią się też nowości w postaci OS Wojaszówka, w powiecie krośnieńskim i sobotniej widowiskowej próby w samym centrum Rzeszowa, rozgrywanej w tym samym miejscu co przed dwoma laty, gdy w Rzeszowie ścigali się uczestnicy ERC, ale o innej porze dnia i w zupełnie nowej odsłonie. Będzie ona przypominała nieco słynne Kryterium Asów na ulicy Karowej w Warszawie, bowiem w tym samym czasie na trasie znajdować się będzie tylko jedna załoga. Zmieni się także miejsce rozgrywania odcinka testowego, który tradycyjnie poprzedza właściwą rywalizację. W tym roku załogi testować będą w miejscowości Babica.
Reklama
Uroczysta inauguracja rajdu odbędzie się w czwartkowy wieczór (8 sierpnia), na placu eventowym centrum handlowego Millenium Hall w Rzeszowie, a zawody zwieńczy sobotnia (10 sierpnia), uroczysta ceremonia mety na malowniczym rzeszowskim Rynku. Zwycięzca rajdu otworzy szampana około godziny 15:30. Uczestników rajdowych zmagań będzie można spotkać także w Parku Serwisowym, który od czwartku do soboty znajdować się będzie w centrum Rzeszowa, na parkingach przy hali sportowej Podpromie.

Sponsorami 28. Rajdu Rzeszowskiego są: Miasto Rzeszów, Województwo Podkarpackie, Handlopex, BorgWarner. Partnerzy rajdu: Millenium Hall, Hilton Garden Inn Rzeszów, Marma Polskie Folie, Abacus, Rex Auto Dealer Skoda, HM Service, ATS, Szkoła Języków Obcych Promar.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jest pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki

RZESZÓW. „Dobra wiadomość tuż przed weekendem!! Dziś wydaliśmy pozwolenie na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki, czyli jednego z najnowocześniejszych w kraju stadionów lekkoatletyczno-piłkarskich” – przekazał w mediach społecznościowych Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek.

Rzeszów

Uszkodził 17 samochodów na Nowym Mieście. Usłyszał 3 zarzuty

RZESZÓW. 3 zarzuty usłyszał 33-letni mieszkaniec Rzeszowa, który uszkodził 17 samochodów zaparkowanych na kilku parkingach na osiedlu Nowe Miasto. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Poranne wypadki w Rzeszowie i Głogowie Małopolskim. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Dziś rano na ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie doszło do potrącenia pieszego. Mężczyzna trafił do szpitala. Z kolei w Głogowie Małopolskim zderzyły się ciężarowy man z samochodem osobowym. Kierujący osobówki został hospitalizowany....

Rzeszów

Na osiedlu Załęże powstaje nowy odcinek kanalizacji deszczowej

RZESZÓW. Blisko 750-metrów będzie miał nowy odcinek kanalizacji deszczowej, który budowany jest na osiedlu Załęże. Koszt tej inwestycji to ponad 2,3 mln zł.

Rzeszów

Obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży na terenie Rzeszowa [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W dniach 17 – 21 marca 2025 r. w Rzeszowie będzie prowadzona obwoźna zbiórka tekstyliów i odzieży. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach.

Rzeszów

W Błażowej Dolnej znaleziono niewybuchy z czasów II wojny światowej

RZESZÓW. Podczas prac polowych prowadzonych na terenie miejscowości Błażowa Dolna w powiecie rzeszowskim, natrafiono na niewybuchy. Do czasu przyjazdu wojskowych saperów, miejsce ich znalezienia pilnują policjanci z grupy minersko-pirotechnicznej.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. 6 kwietnia na rzeszowskim Rynku odbędzie się największy na Podkarpaciu Jarmark Wielkanocny. Na mieszkańców czeka sporo atrakcji, w tym m.in. kiermasz rękodzieła, występy artystyczne, pokaz kulinarny i prezentacja tradycyjnych potraw wielkanocnych.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto bezpłatną szkołę rodzenia [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Rzeszowie powstała jedyna w Rzeszowie bezpłatna szkoła rodzenia. Można zapisywać się już na zajęcia.

Reklama