Rzeszów - Sobota, 22.02.2025
Reklama

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Do zdarzenia doszło wczoraj, tuż przed północą w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Budy Głogowskie w powiecie rzeszowskim. Przebywająca w łazience kobieta, w pewnym momencie straciła przytomność. Wezwani na miejsce strażacy wykryli w domu wysokie stężenie tlenku węgla – ponad 120 ppm. Poszkodowana kobieta oraz trójka dzieci w wieku od 4 do 8 lat, z objawami zatrucia tlenkiem węgla, zostali przetransportowani do szpitala.

- Najprawdopodobniej źródłem toksycznego czadu był gazowy piecyk do podgrzewania wody – przekazała Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

Od początku roku, podkarpaccy strażacy podejmowali już blisko 50 interwencji związanych z obecnością czadu. Poszkodowane zostały 23 osoby.

Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.


Źródło: KW PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jeden z radnych wnioskuje o kompleksową analizę tras autobusów MPK

RZESZÓW. Zdaniem radnego: „linie autobusowe wymagają gruntownej przebudowy”.

Rzeszów

W Rzeszowie zamknięto escape room przy ul. Chmaja

RZESZÓW. Ciąg dalszy kontroli escape roomów na terenie Rzeszowa.

Rzeszów

Wylicytuj pakiet startowy na Ultramaraton Podkarpacki

RZESZÓW. Aukcja potrwa do 18 stycznia.

Rzeszów

Jakie atrakcje 13 stycznia czekają na gości Podziemnej Trasy Turystycznej?

RZESZÓW. W ramach 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Podziemnej Trasie Turystycznej odbędą się dwa ciekawe wydarzenia.

Rzeszów

Mecz tenisa z prezydentem Rzeszowa w ramach WOŚP

RZESZÓW. Licytacja potrwa do 15 stycznia.

Reklama