Rzeszów - Wtorek, 04.03.2025
Reklama

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Do zdarzenia doszło wczoraj, tuż przed północą w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Budy Głogowskie w powiecie rzeszowskim. Przebywająca w łazience kobieta, w pewnym momencie straciła przytomność. Wezwani na miejsce strażacy wykryli w domu wysokie stężenie tlenku węgla – ponad 120 ppm. Poszkodowana kobieta oraz trójka dzieci w wieku od 4 do 8 lat, z objawami zatrucia tlenkiem węgla, zostali przetransportowani do szpitala.

- Najprawdopodobniej źródłem toksycznego czadu był gazowy piecyk do podgrzewania wody – przekazała Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

Od początku roku, podkarpaccy strażacy podejmowali już blisko 50 interwencji związanych z obecnością czadu. Poszkodowane zostały 23 osoby.

Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.


Źródło: KW PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy zbiornik na wodę pitną

RZESZÓW. Rośnie zapas wody pitnej dla Rzeszowa. MPWiK wzbogacił się o nowy zbiornik.

Rzeszów

Team Dżo zwycięzcą drugiej edycji Rzeszowskiego StartUP MIXu

RZESZÓW. Zwycięski zespół zaprezentował projekt inteligentnego kompostownika.

Rzeszów

Bezpłatne badania i konsultacje kardiologiczne dla mieszkańców Rzeszowa

​RZESZÓW. 28 września na Placu Farnym w Rzeszowie zaparkuje mobilna kardiologiczna poradnia.

Rzeszów

XXII Dzień Papieski w Rzeszowie. Kwesta uliczna, bieg papieski i wioska papieska

RZESZÓW. Tegoroczna edycja Dnia Papieskiego odbędzie się pod hasłem „Blask Prawdy”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla małych i dużych mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Nowe sklepy i perfumeria na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Firma Lagardere Travel Retail rozbuduje strefę komercyjno-gastronomiczną w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże ulepszać transport w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Naukowcy Politechniki Rzeszowskiej będą zbierać i analizować dane, a także prowadzić ankiety wśród mieszkańców miasta i okolic.

Reklama