Rzeszów - Poniedziałek, 03.03.2025
Reklama

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Do zdarzenia doszło wczoraj, tuż przed północą w jednym z domów jednorodzinnych w miejscowości Budy Głogowskie w powiecie rzeszowskim. Przebywająca w łazience kobieta, w pewnym momencie straciła przytomność. Wezwani na miejsce strażacy wykryli w domu wysokie stężenie tlenku węgla – ponad 120 ppm. Poszkodowana kobieta oraz trójka dzieci w wieku od 4 do 8 lat, z objawami zatrucia tlenkiem węgla, zostali przetransportowani do szpitala.

- Najprawdopodobniej źródłem toksycznego czadu był gazowy piecyk do podgrzewania wody – przekazała Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie

Od początku roku, podkarpaccy strażacy podejmowali już blisko 50 interwencji związanych z obecnością czadu. Poszkodowane zostały 23 osoby.

Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.


Źródło: KW PSP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy Kaufland w Rzeszowie. Otwarcie za kilka dni

RZESZÓW. Z okazji otwarcia marketu, klienci mogą liczyć na szereg atrakcji. Jedną z nich będzie konkurs Koło Fortuny, w którym do wygrania będą m.in. produkty marek własnych. Nie zabraknie również licznych promocji...

Rzeszów

350 czytników Amazon Kindle dla uczniów z Rzeszowa

RZESZÓW. Czytniki e-booków od amerykańskiej firmy trafią do pięciu rzeszowskich szkół.

Rzeszów

Wyjątkowa nagroda dla Rzeszowa. Konrad Fijołek: To jeden z bardziej historycznych momentów w dziejach miasta

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy, dekret o nadaniu tytułu Miasta-Ratownika. 

Rzeszów

Rzeszów gotowy na zimę. O dobry stan dróg i chodników zadba 114 maszyn

RZESZÓW. 114 maszyn, w tym m.in. 17 pługoposypywarek oraz ponad 30 ciągników jest gotowych, aby zadbać o zimowe utrzymanie ulic i chodników w Rzeszowie. Zabezpieczono również sól i piasek do posypywania dróg.

Rzeszów

Troje pieszych potrąconych w Rzeszowie i Jasionce. Policja apeluje o ostrożność

RZESZÓW. Na szczęście żadna z poszkodowanych osób nie odniosła poważniejszych obrażeń. 

Rzeszów

Rozbudowa ul. Matysowskiej dobiega końca

RZESZÓW. W ciągu najbliższych dni mają zakończyć się prace przy rozbudowie ul. Matysowskiej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będzie jeszcze więcej drzew w Rzeszowie. Trwają jesienne nasadzenia

RZESZÓW. Ponad 500 nowych drzew pojawi się w Rzeszowie w ramach jesiennych nasadzeń. Sadzone są m.in. buki pospolite, dęby szypułkowe, graby pospolite, lipy drobnolistne, klony pospolite i jawory. 

Rzeszów

#AutobusCiepła powraca na ulice Rzeszowa

RZESZOW. 15 listopada 2022 r. wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem #AutobusCiepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do połowy marca 2023 r.

Reklama