Rzeszów - Poniedziałek, 17.03.2025
Reklama

Zakończyła się rozbudowa szkoły na Staromieściu [ZDJĘCIA]

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. W poniedziałek uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 i Przedszkola nr 6 w Rzeszowie rozpoczęli zajęcia w rozbudowanym budynku. Inwestycja została zrealizowana w ramach kontraktu osiedlowego, które Konrad Fijołek podpisał z mieszkańcami po zwycięskiej kampanii wyborczej.

– Warunki lokalowe w szkole nie były najlepsze, było ciasno, sala gimnastyczna malutka. Dlatego też zobowiązałem się wobec mieszkańców Staromieścia, że rozbudowa szkoły będzie jednym z moich priorytetów – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Inwestycja przy ul. Skrajnej składała się z trzech elementów. Najważniejszym była budowa nowej, trzykondygnacyjnej części szkolno-przedszkolnej, połączonej z istniejącym budynkiem. W nowej części znalazły się m.in. pomieszczenia dla przedszkolaków - pięć oddziałów, każdy dla 25 maluchów, szkolna świetlica, sanitariaty, sale lekcyjne. Jest tu także szatnia dla ponad 300 uczniów, nowoczesna kuchnia i jadalnia.

Kolejnym elementem inwestycji była budowa nowej hali sportowej, która jest częścią wybudowanego skrzydła szkoły. Obiekt spełnia wymogi rozgrywek zawodowych w siatkówce i koszykówce. W budynku znajduje się także widownia stanowiąca antresolę oraz magazyn na sprzęt sportowy a także pomieszczenia siłowni, szatni i sanitariatów dla korzystających z hali.

Reklama

Trzecia część zadania obejmowała przebudowę starej części szkoły. Zmienił się układ wewnętrzny części pomieszczeń zaplecza kuchni na kondygnacji -1, powstało również dodatkowe wejście techniczne na potrzeby zaplecza gastronomiczno-magazynowego.

Wykonawcą inwestycji była firma Bimat. Kosztowała ponad 17,5 mln zł.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Przechodziła w niedozwolonym miejscu, potrącił ją samochód

​SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI. Do zdarzenia doszło dziś rano w Sokołowie Małopolskim. Potrącona 56-latka z obrażeniami trafiła do szpitala.

Rzeszów

Wracają kursy autobusów MPK pod wiaduktem na ul. Batorego

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku, 19 grudnia 2022 r. autobusy komunikacji miejskiej znów pojadą ulicą Batorego, pod wiaduktem kolejowym. Chodzi o linie nr 9, 12, 29, 59 oraz N1. Nie zostanie przywrócona linia...

Rzeszów

Jarmark Bożonarodzeniowy w Plazie

RZESZÓW. Jarmark rozpocznie się 17 grudnia i potrwa aż do 23 grudnia. 

Rzeszów

Nowy rzeszowski basen oficjalnie otwarty

RZESZÓW. W poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie nowego rzeszowskiego basenu, który powstał przy ul. Matuszczaka

Rzeszów

Ścieżka biegowa na rzeszowskich Bulwarach gotowa

RZESZÓW. Zakończono prace przy budowie nowego odcinka profesjonalnej ścieżki biegowej na Bulwarach nad Wisłokiem. Koszt tej inwestycji to nieco ponad 1,2 mln zł.

Rzeszów

Świąteczny Konwój Radia ZET w Rzeszowie

RZESZÓW. W związku z wizytą Konwoju w czwartek część ul. Słowackiego w centrum Rzeszowa będzie wyłączona z ruchu.

Rzeszów

Kolizja na rondzie przy al. Wyzwolenia. Sprawca był pijany

RZESZÓW. Wczoraj rano na rondzie przy al. Wyzwolenia doszło do kolizji z udziałem dwóch samochodów. Okazało się, że 22 letni sprawca miał blisko 2 promile. Na szczęście nikt nie został ranny.

Rzeszów

"Sztuka pomagania nie mija". XIV Charytatywna Aukcja Obrazów już w najbliższą niedzielę

RZESZÓW. XIV Charytatywna Aukcja Obrazów ARTYŚCI DZIECIOM pod hasłem „Sztuka pomagania nie mija” odbędzie się 11.12.2022 roku w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. 

Reklama