Rzeszów - Środa, 27.11.2024
Reklama

Zakład Karny przy ul. Załęskiej chce wydzierżawić hale produkcyjną. Mają w niej pracować osadzeni

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Zakład Karny w Rzeszowie oferuje do wydzierżawienia halę produkcyjną o powierzchni 8 000,00 m2  oraz halę magazynową o powierzchni 5 200,00 m2 z obowiązkiem zatrudnienia osadzonych.

W związku z rządowym programem „Praca dla więźniów” Zakład Karny w Rzeszowie zbudował hale produkcyjną. Koszt inwestycji sięgnął 20 mln zł, natomiast roboty budowlane rozpoczęto 17 października 2017 roku i skończono w 2019 r.

Pierwotnie hala miała być przeznaczona pod produkcję tapicersko-stolarską, gdyż produkcja mebli – zwłaszcza tapicerowanych - to specyficzny proces i nie wymaga wysokich kwalifikacji zawodowych, a większości czynności nie da się zautomatyzować. Plany jednak się zmieniają i teraz Zakład Karny chce hale produkcyjną wydzierżawić, zastrzegając jeden warunek: muszą tam pracować osoby osadzone.

"Hala jest gotowa i przygotowona do rozpoczęcia produkcji. Wcześniejszy kontrahent się wycofał więc zwracamy się do Podkarpackich przedsiębiorców z ofertą. Przewidujemy, że w hali może pracować do 600 wieźniów" - informuje mjr Jarosław Wójtowicz, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Rzeszowie. 

Hala produkcyjna posiada pomieszczenia z przeznaczeniem do działalności produkcyjnej wraz z szatnią, umywalnią, zapleczem sanitarnym i jadalnią. Ponadto wydzielono mały zespół biur oraz pomieszczenia techniczne. Dojazd do hali produkcyjnej odbywa się indywidualną śluzą wjazdową, stanowiącą wjazd na teren zamknięty jednostki, będącą jednocześnie połączeniem komunikacyjnym z halą magazynową.
Reklama
Hala magazynowa wchodzi w skład kompleksu hal produkcyjno-magazynowych. Oprócz głównego pomieszczenia hali magazynowej obiekt posiada pomieszczenia biurowe z zapleczem socjalnym, ponadto szatnię i węzeł sanitarny. Hala magazynowa posiada 5 stanowisk odbioru towaru, przystosowanych do naczep TIR, z dojazdem od strony pętli autobusowej przy ul. Załęskiej.

Podmioty zainteresowane proszone są o złożenie pisemnej oferty współpracy w siedzibie Zakładu Karnego w Rzeszowie – ul. Załęska 76; 35-322 Rzeszów, lub drogą elektroniczną na adres: zk_rzeszow@sw.gov.pl w terminie do dnia 31 lipca 2019 r.

Hala produkcyjna w liczbach:
 
  • powierzchnia zabudowy: 8 193 m2 ,
  • powierzchnia netto: 7 984 m2,
  • powierzchnia użytkowa: 7 828 m2,
  • wysokość obiektu: 7,80 m (jedna kondygnacja),
  • kubatura obiektu: 60 664 m3.
 
Hala magazynowa w liczbach:
 
  • powierzchnia zabudowy: 5 366 m2 ,
  • powierzchnia użytkowa: 5 195 m2,
  • wysokość obiektu: 12,50 m – część magazynowa,
  • powierzchnia użytkowa części biurowo-socjalnej 220 m2
  • kubatura obiektu: 64 507m3

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowe sklepy i perfumeria na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Firma Lagardere Travel Retail rozbuduje strefę komercyjno-gastronomiczną w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże ulepszać transport w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Naukowcy Politechniki Rzeszowskiej będą zbierać i analizować dane, a także prowadzić ankiety wśród mieszkańców miasta i okolic.

Rzeszów

Karpaty na Widelcu. Co zjemy na festiwalu? [MENU]

RZESZÓW. Festiwal odbędzie się w dniach 24 - 25 września na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Otwarto ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mini park powstał na terenie o powierzchni 20 arów. Są tu m.in. parklety wypoczynkowe, ławki, siłownia oraz zadarzona pergola.

Rzeszów

Nowa poradnia urologiczna w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. 3 października ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów w nowej poradni urologicznej, która powstała w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał model Układu Słonecznego

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści zyskali nową, „kosmiczną atrakcję”. 

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku"

RZESZÓW. Przygotowany przez Rzeszów i słowacki Stropkov projekt „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich” został doceniony w 15. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”.

Reklama