Rzeszów - Sobota, 22.02.2025
Reklama

Wsparcie wymiany kotłów na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Rusza kolejny nabór wniosków

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. 1 sierpnia rozpocznie się uzupełniający nabór wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła na terenie Rzeszowa i sąsiednich gmin. Wsparcie można otrzymać na wymianę pieców starego typu na urządzenia nowoczesne, przyjaźniejsze środowisku.

Program wymiany źródeł ciepła jest realizowany na terenie gmin Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego, do którego należy także Rzeszów. Zakłada on poprawę jakości powietrza poprzez wymianę pieców służących do ogrzewania nieruchomości. Mieszkańcy mogą się starać o dofinansowanie wymiany kotłów starego typu, zasilanych np. węglem, miałem, czy drewnem, na nowoczesne, na biomasę lub gaz. Dofinansowanie może sięgnąć 77 procent wartości zadania.
Reklama
W poprzednim naborze do dofinansowania zakwalifikowano ponad 1000 wniosków. Nabór uzupełniający rozpocznie się 1 sierpnia i potrwa do końca września. Wniosek o dofinansowanie może złożyć właściciel nieruchomości, lub jego dzierżawca albo najemca, pod warunkiem uzyskania zgody od właściciela.

Szczegółowe informacje oraz wzory wniosku i dokumentów są dostępne na stronie www.rof.org.pl. Uzupełnione dokumenty mieszkańcy Rzeszowa mogą złożyć w Wydziale Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta Rzeszowa, Plac Ofiar Getta 7. Wnioski będą wstępnie weryfikowane przez pracownika wydziału podczas składania.

 
Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Rzeszów

Rusza bezpośrednie połączenie kolejowe Rzeszowa z Bieszczadami

RZESZÓW. W sobotę, 22 lutego z dworca kolejowego w Rzeszowie, wyruszy pierwszy, bezpośredni pociąg do Ustrzyk Dolnych.

Rzeszów

Zatrucie czadem w Budach Głogowskich. Cztery osoby, w tym troje dzieci w szpitalu

BUDY GŁOGOWSKIE. Troje dzieci i jedna osoba dorosła trafiły do szpitala z objawami zatrucia czadem. Strażacy apelują o regularne przeglądy urządzeń grzewczych i stosowanie czujników tlenku węgla.

Rzeszów

Pierwsze w tym roku spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Wracają spotkania Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami. Pierwsze z nich odbędzie z przedstawicielami osiedli: Dąbrowskiego, Piastów i Grota Roweckiego.

Rzeszów

Tak będzie wyglądało Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Ratusz udostępnił wizualizacje nowego stadionu, który powstanie przy ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie.

Rzeszów

Stadion na os. Budziwój w przebudowie. Są już fundamenty nowego budynku klubowego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa modernizacja stadionu Grunwald Budziwój. Ratusz zapewnia, że prace idą w dobrym tempie. - Gotowe są już m.in. fundamenty nowego budynku klubowego, rozpoczęło się murowanie ścian – informuje Artur Gernand z...

Reklama