Rzeszów - Wtorek, 24.12.2024
Reklama

Wniosek o pozwolenie na budowę obwodnicy południowej w przyszłym roku?

Dodano:

fot. Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie
fot. Materiały Urzędu Miasta w Rzeszowie
RZESZÓW. Do rozpoczęcia prac związanych z budową obwodnicy południowej brakuje już tylko opinii dyrektora Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz pozwolenia na budowę od wojewody podkarpackiego. Inwestycja wyceniana na ok. 400 mln zł jest coraz bliżej realizacji.

Nieśpiesznie, aczkolwiek systematycznie ratusz zmierza do rozpoczęcia budowy obwodnicy południowej. Aktualnie cały temat utknął na Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie, gdyż miasto czeka na opinie dyrektora w sprawie odpowiedzi na uwagi, jakie RDOŚ wystosował wobec inwestycji.

„Prezydent spotkał się z dyrektorem RDOŚ-u. Dyrektor obiecał, że na początku listopada ta opinia zostanie wydana. Po wydaniu opinii przystąpimy do kolejnych czynności. W granicach lutego chcemy wystąpić do wojewody” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Nie mniej jednak, aby opinia dyrektora została wydana niezbędne jest złożenie do RDOŚ-u kolejnego uzupełnienia do odpowiedzi na 38 pytań, które kilka miesięcy temu wystosowano w stronę ratusza. Wiemy również, że prezydent informował dyrektora o tym, że uzupełnienie ma wpłynąć w ciągu kilku najbliższych dni.

„ [W uzupełnieniu – przyp. red.] chodziło o podstawowe elementy infrastruktury technicznej związanej z placem budowy. Chodzi o to jak będzie zajęty plac, czy będą tereny utwardzone pod ciężki sprzęt, gdzie będzie ten sprzęt stał, jak będzie zabezpieczony przed ewentualnymi wyciekami, także wszystkie te elementy zostały zebrane i przekazane do ratusza no i czekamy aż wpłynie uzupełnienie” – informuje Łukasz Lis, rzecznik prasowy RDOŚ-u.
Reklama
Szczegóły techniczne inwestycji

Zakres planowanej inwestycji obejmuje stworzenie jezdni o długości 5728,50 m, mostu nad zalewem o długości 970 m (skonstruowanego jako dwie niezależne konstrukcje po jednej dla każdego kierunku ruchu o szerokości 2 x 15,44 m), mostu na rzece Strug o długości ok. 130 m, ciągu pieszo-rowerowego dwukierunkowego po obu stronach drogi oraz przejścia dla pieszych.

Na obwodnicy południowej mają znaleźć się zatoki autobusowe oraz połączenia z istniejącym układem komunikacyjnym (drogi zjazdowe i skrzyżowania).Inwestycja wiąże się również z rozbiórka kolidujących obiektów, których ilość wynosi 47, to m.in.  14 budynków mieszkalnych. Szacowany koszt inwestycji to ok. 400 mln zł.


 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Rzeszów

Policjanci i strażacy na rzeszowskiej Żwirowni

RZESZÓW. Wizyta funkcjonariuszy odbyła się w ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2022”.

Rzeszów

Wiadukt czy tunel na ul. Langiewicza? Powstanie koncepcja

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie koncepcji budowy wielopoziomowego skrzyżowania ul. Langiewicza z linią kolejową nr 106 relacji Rzeszów Główny – Jasło. Ma być gotowa w ciągu sześciu miesięcy.

Rzeszów

Na ul. Krzyżanowskiego powstaje dwukierunkowy przejazd rowerowy

RZESZÓW. Budowa przejazdu potrwa do końca lipca.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa. Zamknięte ulice i objazdy autobusów

RZESZÓW. Sprawdź, które ulice będą zamknięte i jak pojadą autobusy komunikacji miejskiej.

Rzeszów

ZTM wprowadza kolejne przystanki "na żądanie". Będzie ich łącznie 400

RZESZÓW. Nowe przystanki "na żądanie" zaczną obowiązywac od 1 sierpnia br. 

Reklama