Rzeszów - Sobota, 26.04.2025
Reklama

Władze Rzeszowa prowadzą rozmowy dyplomatyczne w sprawie Ukrainy

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek prowadzi rozmowy z dyplomatami z całego świata, którzy przyjeżdżają do Rzeszowa, aby dowiedzieć się więcej o sytuacji uchodźców i wspierać Ukrainę w walce z agresją rosyjską.
 
Oprócz działań pomocowych, które miasto Rzeszów organizuje w postaci zbiórek darów dla mieszkańców Ukrainy czy innych form wsparcia uchodźców, regularnie odbywają się również spotkania z dyplomatami z całego świata.
 
- Niemal od samego początku wojny, Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa rozmawia z ambasadorami, ministrami czy konsulami wielu państw. Spotkania miały na celu przede wszystkim rozeznanie sytuacji z uchodźcami i zebranie sygnałów o tym, w jakich aspektach inne kraje mogą nam pomóc – informuje Marcin Piecyk
Z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.
 
Do tej pory Rzeszów odwiedzili: Hans Kluge, Dyrektor Regionalny WHO Europe, Mélanie Joly, Minister Spraw Zagranicznych Kanady, Leslie Scanlon, Ambasador Kanady w RP, Andrii Deshchytsia, Ambasador Ukrainy w RP, Patrick Slowinski, Konsul Generalny USA, Alexei Monsarrat, Konsul ds. Polityczno-ekonomicznych, Arndt Freytag von Loringhoven, Ambasador Niemiec w RP, Jan Tombiński, Ambasador Unii Europejskiej w Ukrainie, Nagma Mallick, Ambasador Indii w RP.
 
Reklama
Dyplomaci dziękowali Rzeszowowi za dotychczasowe działania, które obserwowali na miejscu, m.in. na dworcu PKP i Hali Podpromie. Wielu z nich rozmawiało z uchodźcami, angażowało się w pomoc, pytało o aspekty, w których ich państwo może wspomóc władze i mieszkańców Rzeszowa. Prezydent Fijołek przekazał im również najważniejsze sygnały, które mają wkrótce dotrzeć do władz ich krajów czy organizacji.
 
Reklama

Komentarze

Tagi

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozpoczęły się prace przy odmuleniu rzeszowskiego zalewu. Najpierw przeniosą rośliny kotewki

RZESZÓW. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie informuje o rozpoczęciu prac w związku z odmuleniem zalewu w Rzeszowie

Rzeszów

Niematerialny skarb – strój rzeszowiaków, czyli rańtuch na głowie i łoktusza na ramiona

RZESZÓW. Początkowo stroje rzeszowiaków nosiły wiele znamion ubioru Lasowiaków, zamieszkujących obręb Puszczy Sandomierskiej.

Rzeszów

Aktywiści ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki protestowali przed Galerią Rzeszów

RZESZÓW. Protest odbył się w ramach trwającej od końca lipca kampanii Stowarzyszenia Otwarte Klatki skierowanej do Deni Cler Milano

Rzeszów

W Budziwoju powstaje centrum handlowe. Otwarcie na wiosnę [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Docelowo powierzchnia obiektu sięgnie 4 tys. m2.

Rzeszów

Za nieprawidłowe parkowanie w Rzeszowie wręczą "Krowę Miesiąca"

RZESZÓW. Społecznicy z inicjatywy „Święte Krowy Rzeszowskie” chcą, by za złe parkowanie kierowca otrzymał tzw. Krowę Miesiąca.

Rzeszów

Recydywista firmy Game Over Cycles idzie na sprzedaż. Cena: 1 mln dolarów

RZESZÓW. Polski producent motocykli typu custom firma Game Over Cycles wystawiła na sprzedaż swój najbardziej znany motocykl - Recydywistę.

Rzeszów

Most łączący Rzeszów z Boguchwałą ma kosztować ponad 100 mln zł

RZESZÓW. Nie znana jest data realizacji, źródła finansowania oraz wkład własny poszczególnych stron.

Rzeszów

Niematerialny skarb - gwara, czyli rzeszowskie micyje słowne

RZESZÓW. O porannej sardze, micyjach rzeszowskiej kultury oraz o chabaziach w parkach.

Reklama