Rzeszów - Niedziela, 24.11.2024
Reklama

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Tadeusz Ferenc wybiera się na spotkanie z szefem zarządu PGE Energia Ciepła. W sprawę zaangażował się również Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski.

Trwa II etap postępowania na dostawę opadów komunalnych do Instalacji Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) przy ul Ciepłowniczej. Przetarg na dostawę ma charakter otwarty i w związku ze zniesieniem uchwały o tzw. regionalizacji , może wziąć w nim udział każdy podmiot, przez co na jednym stole mogą znaleźć się oferty z Warszawy, Łodzi oraz Rzeszowa.

Relacje z negocjacji można przeczytać TUTAJ. Nie mniej jednak najwyższa oferta jaka aktualnie leży na stole PGE Energia Ciepła wynosi 720 zł za tonę, a przypomnijmy, że aktualna stawka za odbiór odpadów jaką płaci Rzeszów wynosi 302,40 zł.

„Ściskają nam gardło. Praktycznie nie mamy wyjścia. Z jednej strony jest ustawa, której nie przestrzegają, ale gdybym chciał wykorzystać tą ustawę i skierował sprawę do sądu to góry śmieci będą pod domami” – mówił podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Ratusz nie składa broni i walczy na każdym szczeblu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w sprawie interweniowano zarówno u wojewody podkarpackiego jak i w urzędzie marszałkowskim. Zarówno Lucyna Podhalicz (wicewojewoda) jak i Piotr Pilch (wicemarszałek województwa podkarpackiego) zadeklarowali chęć pomocy i zobligowali się do wysłania odpowiednich pism do ministerstwa.
Reklama
„Podsumowując, oczekuje wprowadzenia zakazu przetwarzania niesegregowanych, zmieszanych odpadów komunalnych poza obszarem województwa, na którym zostały wytwarzane” – taki zapis możemy znaleźć w piśmie, jakie trafi do ministra klimatu Michała Kurtyki.
Władze miasta przyjęły podobną taktykę: „My wysyłamy pisma do posłów, senatorów i do premiera. Działania są prowadzone. Uważamy, że bezwzględnie mamy rację” – informuje Tadeusz Ferenc.

Dodajmy, że dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim, prezesem zarządu PGE Energia Ciepła SA. Dodajmy, że podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami w ratuszu Tadeusz Ferenc wspomniał, że byłby skłonny do 10% podwyżki aktualnie obowiązującej ceny za tonę.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Brytyjska miejscowość Rushmoore kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Zdecydują radni

RZESZÓW. We wtorek odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta. Jednym z projektów uchwały traktuje o nawiązaniu współpracy partnerskiej.

Rzeszów

25 lutego rozpocznie się rekrutacja na zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego

RZESZÓW. Na zajęcia w Rzeszowie zostanie przyjętych 468 dzieci z całego województwa podkarpackiego.

Rzeszów

W marcu br. ma ruszyć przetarg na odmulenie rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Wody Polskie informują, że przedsięwzięcie znajduje się obecnie w fazie przygotowania do realizacji.

Rzeszów

Mężczyzna zaatakował w autobusie 0B kontrolerkę biletów

RZESZÓW. Sprawca został dowieziony autobusem na Komisariat Policji.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej

RZESZÓW. Placówka będzie finansowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci będą mieli kamery zawieszone na mundurach

RZESZÓW. Kamery będą wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego oraz z Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego.

Rzeszów

Stworzenie basenów solankowych zagrożone?

RZESZÓW. Koncepcja utworzenia basenów solankowych w Rzeszowie znalazła się w budżecie na 2019 rok. 

Rzeszów

Spółka z Rzeszowa stworzyła poł czołg, pół drona. W planach stworzenie pierwszego latającego auta

RZESZÓW. Firma B-Technology Sp. z o.o. uruchomiła masową produkcję innowacyjnego drona Xerall X-TANKCOPTER.

Reklama