Rzeszów - Sobota, 30.11.2024
Reklama

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Tadeusz Ferenc wybiera się na spotkanie z szefem zarządu PGE Energia Ciepła. W sprawę zaangażował się również Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski.

Trwa II etap postępowania na dostawę opadów komunalnych do Instalacji Termicznego Przekształcania z Odzyskiem Energii (ITPOE) przy ul Ciepłowniczej. Przetarg na dostawę ma charakter otwarty i w związku ze zniesieniem uchwały o tzw. regionalizacji , może wziąć w nim udział każdy podmiot, przez co na jednym stole mogą znaleźć się oferty z Warszawy, Łodzi oraz Rzeszowa.

Relacje z negocjacji można przeczytać TUTAJ. Nie mniej jednak najwyższa oferta jaka aktualnie leży na stole PGE Energia Ciepła wynosi 720 zł za tonę, a przypomnijmy, że aktualna stawka za odbiór odpadów jaką płaci Rzeszów wynosi 302,40 zł.

„Ściskają nam gardło. Praktycznie nie mamy wyjścia. Z jednej strony jest ustawa, której nie przestrzegają, ale gdybym chciał wykorzystać tą ustawę i skierował sprawę do sądu to góry śmieci będą pod domami” – mówił podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Ratusz nie składa broni i walczy na każdym szczeblu. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że w sprawie interweniowano zarówno u wojewody podkarpackiego jak i w urzędzie marszałkowskim. Zarówno Lucyna Podhalicz (wicewojewoda) jak i Piotr Pilch (wicemarszałek województwa podkarpackiego) zadeklarowali chęć pomocy i zobligowali się do wysłania odpowiednich pism do ministerstwa.
Reklama
„Podsumowując, oczekuje wprowadzenia zakazu przetwarzania niesegregowanych, zmieszanych odpadów komunalnych poza obszarem województwa, na którym zostały wytwarzane” – taki zapis możemy znaleźć w piśmie, jakie trafi do ministra klimatu Michała Kurtyki.
Władze miasta przyjęły podobną taktykę: „My wysyłamy pisma do posłów, senatorów i do premiera. Działania są prowadzone. Uważamy, że bezwzględnie mamy rację” – informuje Tadeusz Ferenc.

Dodajmy, że dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim, prezesem zarządu PGE Energia Ciepła SA. Dodajmy, że podczas wczorajszego spotkania z dziennikarzami w ratuszu Tadeusz Ferenc wspomniał, że byłby skłonny do 10% podwyżki aktualnie obowiązującej ceny za tonę.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W listopadzie Rzeszów zyskał prawie 800 drzew

RZESZÓW. Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. W różnych punktach Rzeszowa posadzono blisko 800 roślin, m.in. lip, dębów i brzóz.

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Rzeszów

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Rzeszów

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

RZESZÓW. 16 betoniarek brało udział w betonowaniu płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego.

Reklama