Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Ważny krok w kierunku bodowy drogi łączącej ul. Warszawską z ul. Krakowską

Dodano:

Mapa: UM Rzeszowa
Mapa: UM Rzeszowa
RZESZÓW. Łącznik ul. Warszawskiej z ul. Krakowską częściowo będzie przebiegać poza granicami Rzeszowa, dlatego też w jego realizację angażują się władze Rzeszowa i województwa Podkarpackiego. Już wkrótce mają podpisać porozumienie w tej sprawie. Nowa trasa będzie miała 6,5 km długości.

Podczas wtorkowej sesji rzeszowscy radni zgodzili się na zawarcie porozumienia z władzami województwa dotyczącego budowy drogi, która połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską. Dokument zostanie podpisany w najbliższym czasie. Na mocy tego porozumienia miasto Rzeszów przygotuje program funkcjonalno-użytkowy, czyli szczegółowe założenia przyszłej inwestycji. Dokument zostanie sfinansowany z pieniędzy miasta i województwa. Niebawem ma zostać ogłoszony przetarg, na wybór firmy która zajmie się tym zadaniem. Wykonawca będzie miał 8 miesięcy od daty podpisania umowy na przygotowanie programu. PFU będzie podstawą do dalszych prac – czyli opracowania dokumentacji i budowy samej drogi.

Droga, która połączy ul. Warszawską z ul. Krakowską będzie miała 6,5 km długości. To domknięcie układu drogowego na północy Rzeszowa.

- Będzie to bardzo ważne połączenie drogowe. Po pierwsze dzięki niemu lepiej skomunikowana zostanie strefa przemysłowa Dworzysko. Po drugie będzie służyć mieszkańcom jako trzeci element trasy, która świetnie skomunikuje północ naszego miasta. Ustaliliśmy już z panem marszałkiem Podkarpacia treść porozumienia i niedługo zostanie ono podpisane. Kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie przygotowywania dokumentów przybliżających nas do realizacji tego potężnego przedsięwzięcia drogowego – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
Reklama
Trasa północna Rzeszowa docelowo będzie się składać z trzech odcinków. Dwa z nich są gotowe. Pierwszy połączył ul. Rzecha z Lubelską. Jego częścią jest most im. Tadeusza Mazowieckiego. Drugi odcinek to oddana w 2019 roku droga, która została wybudowana pomiędzy ul. Lubelską a Warszawską. Każda ma po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, rozdzielone pasem zieleni, a także chodniki i ścieżki rowerowe. Tak samo będzie wyglądał ostatni odcinek, czyli połączenie ulic Warszawskiej z Krakowską (długość - 6,5 km). Początkowym elementem drogi będzie wiadukt nad ul. Warszawską oraz torami kolejowymi. Dalej trasa zostanie poprowadzona w kierunku zachodnim, do terenów strefy przemysłowej Dworzysko i następnie skręci w kierunku południowym i dojdzie do ul. Krakowskiej.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowska policja publikuje wizerunek złodzieja roweru

RZESZÓW. Kradzieży roweru marki kross dokonano 8 kwietnia. 

Rzeszów

Jutro zapadnie decyzja odnośnie absolutorium dla prezydenta Rzeszowa, Tadeusza Ferenca

RZESZÓW. Już jutro podczas sesji Rady Miasta przez radnymi głosowanie w sprawie przyznania absolutorium dla prezydenta Rzeszowa. 

Rzeszów

Kursy autobusów miejskich w Boże Ciało

RZESZÓW. Będą dodatkowe kursy na lotnisko.

Rzeszów

Miasto dopłaci do zbiorników na deszczówkę? Zdecydują radni

RZESZÓW. Ratusz chce uruchomić program dopłat do instalacji przydomowych zbiorników na wodę deszczową.

Rzeszów

Rzemiosło IT 2019 już za nami: 320 uczestników i 12 prelegentów

25 maja w malowniczym Bristol Tradition & Luxury Hotel położonym w centrum starówki rzeszowskiej odbyła się konferencja Rzemiosło IT, jedyne tego typu programistyczne wydarzenie w Polsce wschodniej poświęcone tematyce „ Software Craftsmanship”.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc finalistą europejskiego konkursu innowacji

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc został finalistą europejskiego Konkursu Innowacje w Polityce.

Rzeszów

Poradnia Pedagogiczno-Psychologiczna w Rzeszowie świętowała 60-lecie

RZESZÓW. Początkowo była to poradnia psychologiczna, która obejmowała swoim działaniem szkoły średnie ogólnokształcące i zawodowe.

Rzeszów

Długość obwodnicy południowej sięgnie 5,7 km długości. 47 obiektów pójdzie pod rozbiórkę

RZESZÓW. Ratusz preferuje rozwiązanie z wykorzystaniem wyspy pośrodku zbiornika rzeki Wisłoki  oraz budową dwóch mostów.

Reklama