Rzeszów - Wtorek, 04.02.2025
Reklama

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powołano pełnomocnika ds. praw pacjenta

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl / KSW nr 2 w Rzeszowie
fot. Archiwum RESinet.pl / KSW nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Dr Witold Skręt, kierownik Ośrodka Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych KSW Nr 2 w Rzeszowie, został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. praw pacjenta.

Głównym celem, dla którego powołuje się pełnomocnika ds. praw pacjenta, jest zapewnienie najwyższej jakości opieki podczas hospitalizacji oraz ochrony praw pacjentów.

Zgodnie z art. 40a ust. 2 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1545), do zadań pełnomocnika należy m.in. udział w rozpatrywaniu skarg pacjentów, analiza nieprawidłowości dotyczących realizacji praw pacjenta i proponowanie działań naprawczych oraz prowadzenie szkoleń z zakresu praw pacjenta.

Reklama

"Pełnomocnik Praw Pacjenta posiada bogate doświadczenie w obszarze ochrony praw pacjenta oraz znajomość systemu ochrony zdrowia, co pozwoli na efektywne działanie na rzecz pacjentów. Jesteśmy przekonani, że Jego obecność przyczyni się do podniesienia standardów w naszym szpitalu oraz wzmocnienia zaufania pacjentów i utrzymania pozytywnego wizerunku placówki medycznej. Razem możemy stworzyć jeszcze lepsze miejsce dla naszych pacjentów" – czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu KSW nr w Rzeszowie.

Z doktorem Witoldem Skrętem, pełniącym obowiązki pełnomocnika ds. praw pacjenta w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, można skontaktować się drogą mailową, pisząc na adres pelnomocnik@szpital2rzeszow.pl lub telefonicznie pod nr. tel. 17 86 64 701


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Sprawdź, ile osób skorzystało z lotniska w Jasionce w ubiegłym roku

RZESZÓW. Ponad 772 tysiące pasażerów skorzystało w ubiegłym roku z usług Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

ZTM zmienia rozkład jazdy jednej linii i uruchamia dodatkowe połączenie

RZESZÓW. Nowe połączenie będzie kursować z Dworca Lokalnego do Krasnego.

Rzeszów

XV Podkarpackie Targi Ślubne już w najbliższy weekend

RZESZÓW. Styczniowe targi ślubne odbędą się od godz. 10 do godz. 18. Udział w imprezie jest płatny – koszt biletu to 20 zł.

Rzeszów

Odnaleziono ciało poszukiwanego mieszkańca Rzeszowa

RZESZÓW. W niedzielę w miejscowości Krasne, w rejonie starorzecza Wisłoka, odnaleziono ciało mężczyzny.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR będzie oddane do użytku w 2021 roku

RZESZÓW. Trwają pracę przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego

Rzeszów

Pijany kierowca zawisł samochodem na torowisku. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Mężczyzna zjechał z drogi i częściowo zawisł na torowisku.

Reklama