Rzeszów - Środa, 05.02.2025
Reklama

W szpitalu przy ul. Lwowskiej powołano pełnomocnika ds. praw pacjenta

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl / KSW nr 2 w Rzeszowie
fot. Archiwum RESinet.pl / KSW nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. Dr Witold Skręt, kierownik Ośrodka Ambulatoryjnych Świadczeń Zdrowotnych KSW Nr 2 w Rzeszowie, został powołany na stanowisko pełnomocnika ds. praw pacjenta.

Głównym celem, dla którego powołuje się pełnomocnika ds. praw pacjenta, jest zapewnienie najwyższej jakości opieki podczas hospitalizacji oraz ochrony praw pacjentów.

Zgodnie z art. 40a ust. 2 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (tj. Dz. U. z 2023 r. poz. 1545), do zadań pełnomocnika należy m.in. udział w rozpatrywaniu skarg pacjentów, analiza nieprawidłowości dotyczących realizacji praw pacjenta i proponowanie działań naprawczych oraz prowadzenie szkoleń z zakresu praw pacjenta.

Reklama

"Pełnomocnik Praw Pacjenta posiada bogate doświadczenie w obszarze ochrony praw pacjenta oraz znajomość systemu ochrony zdrowia, co pozwoli na efektywne działanie na rzecz pacjentów. Jesteśmy przekonani, że Jego obecność przyczyni się do podniesienia standardów w naszym szpitalu oraz wzmocnienia zaufania pacjentów i utrzymania pozytywnego wizerunku placówki medycznej. Razem możemy stworzyć jeszcze lepsze miejsce dla naszych pacjentów" – czytamy w komunikacie opublikowanym na profilu KSW nr w Rzeszowie.

Z doktorem Witoldem Skrętem, pełniącym obowiązki pełnomocnika ds. praw pacjenta w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, można skontaktować się drogą mailową, pisząc na adres pelnomocnik@szpital2rzeszow.pl lub telefonicznie pod nr. tel. 17 86 64 701


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowska Żwirownia znów otwarta. Są wyniki badań wody

RZESZÓW. Okazało się, że w kąpielisku nie ma niebezpiecznych dla zdrowia sinic, a jedynie niegroźne glony.

Rzeszów

Ponad 1200 krzewów i 50 urządzeń zabawowych w parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. Uczniowie SP nr 18 i mieszkańcy os. Kotuli będą mieli nowe miejsce do spędzania wolnego czasu. W parku w rejonie ul. Bł. Karoliny zostanie nasadzonych m.in. 1250 krzewów, a znajdujący się...

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Krew dla osób potrzebujących będzie można oddać w najbliższą sobotę 6 sierpnia 2022 r.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. W piątek zamknięte ulice w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Kto zaprojektuje parking przy ul. Krzyżanowskiego? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ma powstać tam 39 miejsc parkingowych. Przetarg potrwa do końća sierpnia.

Rzeszów

Sinice na rzeszowskiej Żwirowni. Wprowadzono zakaz kąpieli

RZESZÓW. Kąpielisko pozostaje zamknięte do odwołania.

Rzeszów

[FOTO] Przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS. Jest to jeden z ostatnich etapów większej inwestycji, jaką jest przebudowa układu dróg w centrum Rzeszowa.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Ponad 150 km ścigania [PROGRAM]

PODKARPACIE. Na zawodników czeka 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 152 kilometrów, podzielonych na dwa etapy.

Reklama