Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Oto zupełnie nowa wersja piłkarzyków. Ze składanym boiskiem, interaktywnymi bramkami, dedykowaną aplikacją i robopiłkarzami w roli głównej. Poznajcie nowoczesną wersję piłkarzyków z czasów naszego dzieciństwa.

W Rzeszowie stworzono pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną. RoboSoccer, bo o nim mowa, to pierwszy na świecie projekt wykorzystujący roboty do gry w piłkę nożną. Fani footballu mogą liczyć na powiew świeżości w piłce nożnej, choć RoboSoccer to również prawdziwa gratka dla geeków technologicznych, graczy oraz entuzjastów robotyki. Autorem pomysłu jest Vadym Melnyk właściciel firmy Cerci Robotics założonej w stolicy województwa podkarpackiego.  

“Zastąpiliśmy tradycyjne piłkarzyki robotami by umożliwić grę w pełnym wymiarze, by każdy ruch zawodnika był swobodny, a piłka ciągle w grze. Plastikowe figurki zamieniliśmy na roboty wielkości myszki komputerowej. Są zwinne, szybkie, cieszą się po strzelonym golu i potrafią zwodzić przeciwnika w ataku. RoboSoccer to gra, która odkrywa naturę robotów, ich funkcjonalności, zachowania oraz zachęca ludzi do bliższego poznania się z nimi” – wyjaśnia Vadym Melnyk CEO RoboSoccera.



RoboSoccer to odpowiedź na technologiczne trendy, które panują obecnie  w branży gier. Aplikacja umożliwia odliczanie trwającego meczu, zliczanie padniętych goli oraz zamiennie z padem pozwala sterować robozawodnikamii. W przyszłości zespół planuje wprowadzić więcej funkcjonalności takich jak triki, cieszynki oraz supermoce, które sprawią, że mecze będą jeszcze bardziej atrakcyjne, wciągające i pełne dodatkowych wrażeń. 
Reklama
“Siedzieliśmy z kolegą w barze, gdzie ciągle dobiegały nas radosne okrzyki i salwy dopingu. Z jednej strony baru siedzieli ludzie pochłonięci grą na konsoli, w drugiej części słychać było kibiców oglądających mecz w telewizji. Ta cała aura entuzjazmu związanego z piłką nożną mocno nam się udzieliła. Zaczęliśmy się zastanawiać, jak połączyć te dwie grupy osób i w ten sposób zrodził się pomysł stworzenia RoboSoccera. Gry, która łączy ludzi i ich pasje” – dodaje Melnyk.

Opis możliwości gry:
 
  • Przenośna. Jej waga oraz rozmiar pozwalają na łatwe przenoszenie zestawu w każde miejsce;
  • Roboty mogą przemieszczać się w dowolnym kierunku dzięki innowacyjnej technologi kół omniwheels;
  • Dwie baterie litowo jonowe o pojemności 1200 mAh gwarantują długi czas gry i zabawy;
  • Dwa poziomy wystrzału piłki pozwalają na zwinny atak i lobbowanie przeciwnika;
  • Interaktywne bramki połączone z aplikacją umożliwiają naliczanie strzelonych goli oraz czas trwania meczu.

Personalizacja robota pozwala na wybór koloru swojego zawodnika Już w październiku zespół RoboSoccera startuje z kampanią crowfundingową na portalu Kickstarter. W wyniku zboórki spółka liczy na na pozyskanie środków na dalszą produkcję oraz wysyłkę zestawów do swoich klientów. Cena zestawu rozpoczynać się będzie od $99. Więcej informacji na tej stronie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

10 mln na Rzeszowski Budżet Obywatelski 2020. Radni jednogłośnie przyjęli projekt uchwały

RZESZÓW. Głosowanie na RBO 2020 odbędzie się od 30 sierpnia do 20 września br.

Rzeszów

Pierwsza na Podkarpaciu konferencja programistyczna poświęcona tematyce "Software Craftsmanship"

RZESZÓW. 25 maja w Hotelu Bristol Tradition & Luxury odbędzie się Rzemiosło IT 2019.

Rzeszów

Powstała Izba Pamięci Komunikacji Miejskiej. Uruchomią specjalną linie autobusową w Noc Muzeów

RZESZÓW. Izba Pamięci Komunikacji Miejskiej znajdzie się przy ul. Miłocińskiej 75.

Rzeszów

MPWiK zakończyło budowę nowej suszarni mechanicznej [FOTO]

RZESZÓW. Inwestycja została dofinansowana ze środków unijnych.

Rzeszów

Nowy trener i rozgrywający w Asseco Resovii Rzeszów. Zaplanowano spotkanie z kibicami

RZESZÓW. 9 maja nowy rozgrywający i szkoleniowiec spotkają się z kibicami w Browarze Manufaktura Rzeszów.

Rzeszów

Przetarg na remont parku przy ul. Dąbrowskiego do powtórki. Wycofał się wykonawca

RZESZÓW. Miasto wybrało wykonawcę, ten jednak wycofał się z realizacji bez podania przyczyny.

Rzeszów

Alarmy bombowe w rzeszowskich szkołach. Większość dyrektorów uznała maile za fake newsy

RZESZÓW. W pięciu przypadkach dyrektorzy zdecydowali się na przeszukanie pomieszczeń.

Rzeszów

Spektakl z „Siemaszki” wśród finałowej dwunastki ogólnopolskiego konkursu

RZESZÓW. Spektakl „Lwów nie oddamy” zakwalifikował się do ścisłego finału Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Reklama