Rzeszów - Poniedziałek, 28.04.2025
Reklama

W Rzeszowie stworzono nowoczesną wersje piłkarzyków

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Oto zupełnie nowa wersja piłkarzyków. Ze składanym boiskiem, interaktywnymi bramkami, dedykowaną aplikacją i robopiłkarzami w roli głównej. Poznajcie nowoczesną wersję piłkarzyków z czasów naszego dzieciństwa.

W Rzeszowie stworzono pierwsze na świecie piłkarzyki wykorzystujące roboty do gry w piłkę nożną. RoboSoccer, bo o nim mowa, to pierwszy na świecie projekt wykorzystujący roboty do gry w piłkę nożną. Fani footballu mogą liczyć na powiew świeżości w piłce nożnej, choć RoboSoccer to również prawdziwa gratka dla geeków technologicznych, graczy oraz entuzjastów robotyki. Autorem pomysłu jest Vadym Melnyk właściciel firmy Cerci Robotics założonej w stolicy województwa podkarpackiego.  

“Zastąpiliśmy tradycyjne piłkarzyki robotami by umożliwić grę w pełnym wymiarze, by każdy ruch zawodnika był swobodny, a piłka ciągle w grze. Plastikowe figurki zamieniliśmy na roboty wielkości myszki komputerowej. Są zwinne, szybkie, cieszą się po strzelonym golu i potrafią zwodzić przeciwnika w ataku. RoboSoccer to gra, która odkrywa naturę robotów, ich funkcjonalności, zachowania oraz zachęca ludzi do bliższego poznania się z nimi” – wyjaśnia Vadym Melnyk CEO RoboSoccera.



RoboSoccer to odpowiedź na technologiczne trendy, które panują obecnie  w branży gier. Aplikacja umożliwia odliczanie trwającego meczu, zliczanie padniętych goli oraz zamiennie z padem pozwala sterować robozawodnikamii. W przyszłości zespół planuje wprowadzić więcej funkcjonalności takich jak triki, cieszynki oraz supermoce, które sprawią, że mecze będą jeszcze bardziej atrakcyjne, wciągające i pełne dodatkowych wrażeń. 
Reklama
“Siedzieliśmy z kolegą w barze, gdzie ciągle dobiegały nas radosne okrzyki i salwy dopingu. Z jednej strony baru siedzieli ludzie pochłonięci grą na konsoli, w drugiej części słychać było kibiców oglądających mecz w telewizji. Ta cała aura entuzjazmu związanego z piłką nożną mocno nam się udzieliła. Zaczęliśmy się zastanawiać, jak połączyć te dwie grupy osób i w ten sposób zrodził się pomysł stworzenia RoboSoccera. Gry, która łączy ludzi i ich pasje” – dodaje Melnyk.

Opis możliwości gry:
 
  • Przenośna. Jej waga oraz rozmiar pozwalają na łatwe przenoszenie zestawu w każde miejsce;
  • Roboty mogą przemieszczać się w dowolnym kierunku dzięki innowacyjnej technologi kół omniwheels;
  • Dwie baterie litowo jonowe o pojemności 1200 mAh gwarantują długi czas gry i zabawy;
  • Dwa poziomy wystrzału piłki pozwalają na zwinny atak i lobbowanie przeciwnika;
  • Interaktywne bramki połączone z aplikacją umożliwiają naliczanie strzelonych goli oraz czas trwania meczu.

Personalizacja robota pozwala na wybór koloru swojego zawodnika Już w październiku zespół RoboSoccera startuje z kampanią crowfundingową na portalu Kickstarter. W wyniku zboórki spółka liczy na na pozyskanie środków na dalszą produkcję oraz wysyłkę zestawów do swoich klientów. Cena zestawu rozpoczynać się będzie od $99. Więcej informacji na tej stronie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

BSH w Rzeszowie poszukuje pracowników. Firma poszukuje około 50 kandydatów

RZESZÓW. Firma poszukuje około 50 pracowników produkcji, zarówno tych z doświadczeniem, jak i stawiających pierwsze kroki w zawodzie. 

Rzeszów

11 listopada utrudnienia w ruchu w Rzeszowie. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 6:00. Cała trasa zamknięta będzie od godz. 10.00 do godz. 13.30.

Rzeszów

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Już 900 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka idzie po historyczny rekord. Jest duża szansa, że w tym roku liczba obsłużonych pasażerów przekroczy 1 mln. Od początku 2023 z oferty podrzeszowskiego lotniska skorzystało już 900 tys....

Rzeszów

W Rzeszowie powstają kolejne monitorowane wiaty rowerowe [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia trwa montaż nowych wiat rowerowych z monitoringiem. Będzie ich pięć, w różnych lokalizacjach.

Rzeszów

Narodowe Święto Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. Obchodom towarzyszyć będą: II Ogólnopolski Festiwal Piosenki Patriotycznej – „Moja Ojczyzna” – Rzeszów 2023, 11. PKO Bieg Niepodległości oraz koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu węgierskiego chóru Lengyel-Magyar Dalarda.

Rzeszów

Nocny pożar w II LO w Rzeszowie

RZESZÓW. Spłonęło jedno z pomieszczeń oraz fragment dachu. Na szczęście pożar udało się szybko ugasić. W akcji brało udział 28 strażaków.

Rzeszów

Świąteczne Miasteczko 2023. Trwają poszukiwania wystawców

RZESZÓW. Rozpoczęły się przygotowania do tegorocznego Świątecznego Miasteczka w Rzeszowie. Trwa rekrutacja wystawców chcących wziąć udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Rzeszów

11. Bieg Niepodległości. W sobotę biegacze na ulicach Rzeszowa [TRASA]

RZESZÓW. Chęć udziału w zawodach zgłosiło już ponad 2100 osób. Przy okazji biegu odbędzie się również akcja charytatywna „Biegnę dla Filipa” na rzecz pomocy 12-letniemu chłopcu, który urodził się z zespołem wad...

Reklama