Rzeszów - Piątek, 28.03.2025
Reklama

Kolejny rekord lotniska w Jasionce. Już 900 tys. pasażerów

Dodano:

Fot. Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka
Fot. Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka idzie po historyczny rekord. Jest duża szansa, że w tym roku liczba obsłużonych pasażerów przekroczy 1 mln. Od początku 2023 z oferty podrzeszowskiego lotniska skorzystało już 900 tys. pasażerów.

Michał Kłeczek z Rzeszowa został pasażerem nr 900 000 w 2023. We wtorek, 7 listopada samolotem Lufthansy poleciał służbowo z Jasionki do stolicy Bawarii.

– Po raz pierwszy w historii portu powitaliśmy 900-tysięcznego pasażera w roku kalendarzowym. To ważny moment w rozwoju naszego lotniska, a jeszcze bardziej cieszę się, że wydarzyło się to na rejsie linii lotniczej Lufthansa, która jest szczególnie ważna dla biznesowego rozwoju regionu. Wszystkich zapraszam do skorzystania z naszej zimowej propozycji do 13 atrakcyjnych destynacji oraz do planowania przyszłorocznych wakacji, gdyż oferta first minute zwykle jest najlepsza – mówi prezes Adam Hamryszczak.
Reklama
Do tej pory w tym roku najwięcej podróżnych skorzystało z oferty linii Ryanair (32 procent wszystkich). Dużą liczbę stanowili także pasażerowie czarterów (29%) i PLL LOT (22%). Z kolei ulubione kierunki podróżnych to Warszawa (180 tys.), Londyn (155 tys.) i Antalya (105 tys.).

Lotnisko w Jasionce w tym roku pobiło już rekord pasażerski z 2019 roku, wynoszący dokładnie 772 238 osób.

W sezonie zimowym 2023/24 z podrzeszowskiego portu można polecieć do liniami regularnymi do Mediolanu i Rzymu (Włochy), Bristolu, East Midlands, Londynu, Manchesteru (Wielka Brytania), Dublina (Irlandia), Monachium (Niemcy) i Warszawy oraz czarterami do trzech egipskich kurortów - Hurghady. Marsa Alam i Sharm El Sheikh.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Rzeszów

Pożar hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa dogaszanie pożaru, do którego doszło dziś rano na terenie hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Rzeszów

Wizerunek Krystiana Herby na autobusie MPK i na przystanku. Rusza nowa kampania miasta

RZESZÓW. „Wskakuj do autobusu” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania miasta, promująca rzeszowską komunikację miejską.

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe - Babica. Wiadukty przeszły prób obciążeniowe

Cztery 34-tonowe pojazdy ciężarowe wjechały na wiadukty w Mogielnicy i Lutoryżu, na powstającym odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica. To element testów próbnych obciążenia statycznego i dynamicznego obiektów.

Rzeszów

Modern Home. Targi nowoczesnego budownictwa w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 70 firm zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Nowoczesnego Budownictwa, które odbędą się w ten weekend w hali Podpromie. W programie wydarzenia przewidziano również prelekcje dotyczące procesu budowy domu.

Reklama