Rzeszów - Środa, 02.04.2025
Reklama

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

Dodano:

Pijalnia czekolady w Korczynie / Materiały prasowe
Pijalnia czekolady w Korczynie / Materiały prasowe
RZESZÓW. Trwają intensywne prace przy tworzeniu Pijalni Czekolady mistrza cukiernictwa Mirosława Pelczara. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Mirosław Pelczar, dwukrotny Mistrz Polski Cukierników i dwukrotny uczestnik Mistrzostw Świata Cukierników otwiera w Rzeszowie Pijalnię Czekolady. Podobne miejsca powstały wcześniej w Korczynie i Sanoku.

Cukiernictwo jest wielką pasją Mirosława Pelczara. Już od najmłodszych lat wiedział co chce robić w przyszłości i to, że chce być cukiernikiem. Słodkie marzenia się spełniły i dziś pan Mirosław jest światowej klasy twórcą czekolad ręcznie robionych, smakowitych trufli, pralin i czekolad pitnych. Jako cukiernik, ma na koncie wiele nagród i wyróżnień. Komponowane przesz niego słodkości, powstają na bazie jego autorskich receptur.

Pijalnia Czekolady powstaje w Millenium Hall, w miejscu w którym wcześniej mieściła się restauracja i klub muzyczny LUKR. Lokal będzie dostępny nie tylko z poziomu centrum handlowego, ale będzie miał dodatkowe wejście od strony ul. Kopisto.

- Pijalnia Czekolady w Rzeszowie będzie urządzona w stylu fabryki czekolady – informuje Magdalena Niemczyk, specjalista ds. sprzedaży M. Pelczar Chocolatier. Wyglądem będzie przypominała tą mieszcząca się w Korczynie.
Reklama
Największa w Polsce fontanna czekolady

Oprócz czekoladowych wyrobów, w rzeszowskiej pijalni czekolady pojawią się również liczne atrakcje. Powstanie tam największa w Polsce fontanna czekolady o szerokości 3 m i wysoka na 2,5 metra. Będą również pociągi wożące czekoladę, maszyny do produkcji czekolady i robot produkujący czekoladę. Planowane są także warsztaty, w trakcie których uczestnicy zapoznają się z procesem powstawania czekolady.

Czego możemy się spodziewać w menu? Czekolady pitne w różnych smakach, w tym w połączeniu z alkoholem lub z naturalnymi lodami; czekolady do jedzenia łyżeczką, czekolada w połączeniu z kawą, desery na bazie czekolady oraz naleśniki, pancakes, gofry, waflaki i shake’i z lodów własnej produkcji.

Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, czekoladowych słodkości będzie można posmakować już za kilka tygodni. - Prace w Milenium są zaawansowane, planowane otwarcie 15 października – informuje Magdalena Niemczyk.



 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne spotkanie Prezydenta Rzeszowa z mieszkańcami

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek kontynuuje spotkania z mieszkańcami z cyklu "Rzeszów To My". Najbliższe odbędzie się z mieszkańcami dwóch osiedli.

Rzeszów

5 ofert w przetargu na remont wiaduktu w Krasnem

KRASNE. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na remont wiaduktu na drodze krajowej nr 94 w Krasnem.

Rzeszów

Pożar hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie

RZESZÓW. Trwa dogaszanie pożaru, do którego doszło dziś rano na terenie hali magazynowej przy ul. Siemieńskiego. Policjanci zabezpieczają miejsce zdarzenia. Przyczyny pożaru na razie nie są znane.

Rzeszów

Wizerunek Krystiana Herby na autobusie MPK i na przystanku. Rusza nowa kampania miasta

RZESZÓW. „Wskakuj do autobusu” – pod takim hasłem wystartowała nowa kampania miasta, promująca rzeszowską komunikację miejską.

Rzeszów

S19 Rzeszów Południe - Babica. Wiadukty przeszły prób obciążeniowe

Cztery 34-tonowe pojazdy ciężarowe wjechały na wiadukty w Mogielnicy i Lutoryżu, na powstającym odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów Południe – Babica. To element testów próbnych obciążenia statycznego i dynamicznego obiektów.

Rzeszów

Modern Home. Targi nowoczesnego budownictwa w hali Podpromie

RZESZÓW. Ponad 70 firm zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Nowoczesnego Budownictwa, które odbędą się w ten weekend w hali Podpromie. W programie wydarzenia przewidziano również prelekcje dotyczące procesu budowy domu.

Rzeszów

Remont na rzeszowskim Rynku. Część ogródków rozpocznie sezon nieco później

RZESZÓW. Ze względu na konieczność remontu instalacji pod płytą rzeszowskiego Rynku, jego fragment w północnej części został ogrodzony. Prace mają zakończyć się w drugiej połowie kwietnia. W związku z tym, część ogródków...

Reklama